Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Meni je iskreno zao sto nisam pre kupovine Leona zakacio neku Deltu 1.9tt ili 159 1.8 turbaka. 
 

Oba motora su bas zveri i nerelan odnos ulozeno-dobijeno. Delta pogotovu sa prostorom koga ima kao da je klasa iznad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/3/2021 at 6:36 PM, dekirs said:

Ako gledas 1.4 t-jet ocekuj 11-13 litara po gradu u zavisnosti od tezine noge i relacija.

Ne slazem se sa ovim. Prodao sam pre par dana moju 2013 1.4 t-jet sa fabrickim plinom.

Ni blizu 10 nije isla na sta god da vozim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, andreja.micovic said:

I dan danas se borimo ko će da vozi.

Ovu borbu sam izgubio i pre nego što je počela ... Uostalom, sama je insistirala na manuelnom menjaču i eno joj ga, ima 6 brzina, pa neka šalta sad ... :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne slazem se sa ovim. Prodao sam pre par dana moju 2013 1.4 t-jet sa fabrickim plinom.
Ni blizu 10 nije isla na sta god da vozim.
 
Nisi u pravu, al nimalo, mozda ti je bio neispravan bord.

Dekirs je taloxje imao tjet, a ima i dosta nas koji smo imali prilike da duze vozimo tjeta.

Deklarisana potrosnja gradska za grande punto tjet je oko 9l, sto je itekako blizu 10l morao bi se sloziti, kao i da je deklarisanu gradsku potrosnju nemoguce ostvariti, vec uvek bude vise i to od litre pa i do dve tri.

Takvo i moje iskustvo, 10l sa tjet je minimalna potrosnja po gradu ako se jako kilavo vozi, normalnom voznjom trosi 11-12l po gradu bez problema i bez da su neke nenormalne spice, a a agresivnom voznjom ide i preko tih 12l.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Evolution T-jet 10 litara u gradu moze samo da trosi ako se nalazi u Mitu ili GP uz neku normalnu voznju. Delta bas tesko moze da ostvari 10L potrosnju po gradu, jedino ako je to neki manji grad bez semafora i guzvi.. :) Realnost je 11-13 kao sto sam rekao, maltene se svaki dan vozim u jednoj i kako god da se vozi u Bg-u tesko da moze manje da trosi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalna voznja po gradu, 10L.

Merio vise puta, od punog racunam posle 100 ili 200 km koliko naspem.

Drugar koji sada vozi auto ne moze da veruje koliko trosi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može TJet u gradu da troši malo, bez problema. Još je moja bila ona starija, što više troši. :)
Otvoreno 7-7.5, grada do 10, nikad više.

E sad, šta ko smatra gradom, da li je to NBG u špicu ili KG van špica, tu se razlikuju pogledi i potrošnje.
( Moja potrošnja od 10 l/100 km je prolazak u jutranjem špicu a popodne malo manjem, kroz jedan od najgorih gradova u Evropi po gužvama, Štutgartu )

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda tu ima i malo razlike u kvalitetu goriva...

 

Sigurno je bolji u inostranstvu nego kod nas.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni MA ne moze ispod 9.5-10, dosla je sa prosekom na bordu od 7.1, taj isti nisam resetovao i sada je 8.6

IMG_20210626_222118.thumb.jpg.8da9f3905ae4ada24da37b9f2732a413.jpg

Inace posto doterujem kola iz CH mogu da potvrdim da je gorivo kako se blizim kuci sve losije, prema proracunima imamo 20% losije gorivo od Shella recimo u A

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/9/2021 at 11:17 AM, McSteel said:

Ja koristim za muziku otkad imam Deltu (jer su svakako najnovije dostupne mape iz druge polovine 2015. pa mi ne znače).

 

SD koji je unutra je 16GB, multimedia čita i NTFS ne samo FAT32 (jer je OS "ispod" Windows CE 6.0), ali ima ograničenje konačnog ukupnog broja objekata (fajlovi + folderi) na 2048. Dakle nije problem samo u veličini prostora već i u tome koliko stvari natrpaš, jer audio player mora da enumeriše sve objekte a nije predviđeno više od tog broja po playlisti.

Nema šanse. Sve sam probao uključujući i čitanje molitve. Ubačen SDHC - ne može. MicroSD - ne može. Menjao broj fajlova, probao NTFS, FAT32...

Razlupaću ga. :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Format muzike? 

+ da nema zastitu ako je sa neta? 

Moze to da pravi problem. 

 

Takodje vidi bitrate (nekih 128 bit je standard za mp3) ali moz ga filujes na tipa studijski snimak i sl od 320bit pa da nije tako i ne moze da ucita jer softver ne raspoznaje/obradjuje takav kvalitet? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stozoran12

A sta je konkretno problem sa Media Playerom i USB? Tj. sa onim sa cim po default i treba da radi Media Player? Posto se prica od pocetka vrti jedino oko toga da li muzika moze da se pusta sa SD kartice?

Sem kolege iznad, nisam cuo da je neko koristio SD slot sem za mape. Licno takodje, na SD su mape iz 2017., znaci vrlo upotrebljive, mada ne koristim navigaciju skoro pa nikada. A muzika ide ili obican/MP3 disk ili MP3 sa USB fleske.

Sinoc sam bas na FLCS skupu jednom mladom kolegi napakovao te nove mape na Bravo. A srecom sam uz laptop (koji sam poneo samo zbog mapa za njega) ubacio i ELM327, posto mi je covek dok sam radio provukao da ima problem sa konfiguracijom i da mu ne radi Media Player, a videh da ni veza InstantNav sa vozilom nije bila OK. Auto fabricki isao sa InstantNav, kako on kaze otkacen sa akumulatora... Malo sam pregledao i testirao stanje, ispodesavao sta treba u Body Compu, odradio Proxy Alignment i sve je proradilo iz prve. Da ne pricam da su mu "strucnjaci" po servisima gde je prethodno isao, po svemu sudeci nabadajuci resenje, sje*ali fabricku konfiguraciju, cak mu rekli da je crkla Blue&Me centrala (za koju sam odmah video da je potpuno ispravna). Covek se apsolutno bespotrebno cimao, jurio drugu B&M centralu (a te sa startnim brojem 519 koje idu uz InstantNav se inace tesko nalaze, standardne uz Visteon su 518), bacao pare na drugu centralu... Cirkus, ukratko. A napravili smo sve uz Kocu i Munchmallow za 15-20 min juce.

Hocu da kazem, ako imas neki problem sa muzikom u kombinaciji InstantNav/Blue&Me, moze da bude i do tako necega.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ubacim na kratko

Kod mene ima jedan problemcic a imao sam i na bravu, podesim da muzika ide random sa usb-a ali svaki 3-4 paljenje ono se vrati i krene od pocetka po redu nekom na flesci, iako je random tj shuffle opcija ukljucena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat+Windows kombinacija = biiip.
Isto na Delti je radilo, umelo je da zabode na : loading media library, please wait.
Na Giulietti, iako je isti sistem, bolje radi.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene CD nikad nije izdao, pa tako ni sad :) Samo CD-R, bez CD-RW varijante diska, njega ne cita. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...