Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

On 1/14/2021 at 12:10 AM, Nebojša1965 said:

Kupio bih jednu Lancia Delta. Zanima me mišljenje iskusnih sa foruma.

U pitanju je 1.8 Turbo-Jet. Auto je 2010 godište i prešao 170.000. očuvan je perfektno i spolja i unutra.

 

IMG_20210114_002418.jpg

 

Ova je, od 4kom trenutno u oglasima, najskuplja. Ali ti je što se kaže 'u dvorištu' i kod poznanika tako da pametno razmišljaš.

Mada vidim i da je bivša QV još u oglasima a da je cena sada 5h eur. Za taj auto (kao i za moj, page 57) imaš kompletnu istoriju ovde na forumu i to ti jeste za dooobru nijansu sigurnija kupovina. Tu belu koja ti je ispred nosa možeš lepo i detaljno da pregledaš ali posle kupovine imaš i registraciju i veliki servis. 

 

Nemaš se čega plašiti pogotovo ako voliš i voziš jače benzince a malo prelaziš. Služiće te besprekorno. Ništa oko održavanja nije užas i katastrofa pa čak ni ti famozni amortizeri pošto postoji i reparacija i opcija softverskog gašenja i stavljanja običnih. 

 

Pros:

- skroz je posebna. Sve je drugačije od ostalih Delti. Čitaj malo ovde na forumu a pogledaj i predstavljanja i specifikacije po net-u. 

- pouzdan motor iz grupacije, u Alfi sa 240ks,

- oooozbiljne kočnice,

- pouzdan, proveren i klasičan menjač, ništa skupo. U Jagodini imaš i MB servis "Ristić" kod kog možeš zameniti ulje kako treba. Celu količinu sa ispiranjem menjača.

- udobnost i extra prostora u kabini, zadnja sedišta sa podešavanjem (mada to važi za sve Delte pa i ne treba da navodim), 

- performanse.

 

Cons: 

- najmanji točak koji može da vozi je 17" zbog kočnica,

- potrošnja (sasvim normalna, ali za naše podneblje neprihvatljiva. Pokazivaće prstom na tebe i govoriće da si luuud :lol: ), 

- prednja sedišta (mada to važi za sve Delte pa i ne treba da navodim), 

razmišljam već par minuta i ne znam šta bi još napisao...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, PremieRacing said:

Mada vidim i da je bivša QV još u oglasima a da je cena sada 5h eur.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15997550/lancia-delta-18-di-turbojet?ref=search-normal&position_ref=9

image.thumb.png.fd647f3f349ef7f288d9bb6630f75fa7.png

 

image.thumb.png.8382ecfba3adf86a55a98dbce70801a3.png

 

@Nebojša1965 Evo ova koju smo spominjali. Cisto da imas kao reper zbog cene koju sam pominjao. Koliko sam upoznat sa foruma sredjena je fino. QV je pisao sta je sredjivao, a i ovaj momak (cini mi se da se zove Nikola) je napisao u oglasu. Opet, napomenucu krenuo je sa cenom 7290 eur negde proslog leta ili tako nesto. Ljudi jednostavno izbegavaju Deltu zbog predrasuda da je skup auto za odrzavati i da je los.

Pored ovoga sto je Premie napisao oko mana, dodao bih jos da je navigacija slabo upotrebljiva i da ima malo ostava kao sitnice (tipa gde staviti telefon/novcanik). To je generalno mana, ako se moze posmatrati tako. A sedista slabo drze, nekako su razocarenje posle Librinih sedista koje su fotelje. Ali je stvarno uzivanje voziti ovaj auto

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Nebojša1965 said:

ovo mi je dobar info. danas ili sutra ću ići da je probam sigurno.

 

Pogledaš, probaš, proveriš sve, i ako ti se model svidi a konretan auto je dobar, dogovoriš se oko cene i pazariš. 

 

Ako ti se Delta svidi a taj primerak nije baš, baš ili se ne dogovoriš oko cene - dođeš do NS. Nismo preko sveta a imaš od dve proverene da izabereš jednu  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je bide probao ukakice se u gace kako ide i navuce se da je kupi. 
Ali ja sam sedeo u Giulijeti 1.75 u zaista sjajnom stanju i na bordu joj je pisalo 15,2l. 
Znam neki ce reci da ljubav nema cenu ali je suludo kako gledas da ti se topi 1000 dinara na 40-50 km. 
Plus iz iskustva znam da je stiglo dve Giulijete sa pokvarenim motorom 1,75 a gde je jedna imala pola notora u gepeku a drugi je tek trebalo da se kupusa. 
Znaci od 3 ponudjene dve su imale crknut motor tj sa nekim problemom. Turvina im se rascveta lako jer ova sto je bila rakupusana nije imala turbinu medju delovima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/14/2021 at 10:02 AM, Quadrifoglio Verde said:

Ako ima servisnu upisano je kad je veliki rađen i kada se treba raditi naredni. Majstor može proveriti stanje kaiša pa ćeš biti siguran u to. Ja sam za to da se ne radi ako ne treba, jer kvalitet delova iz CH nije upitan kao ovde. 

E ovo potpisujem! Meni u ch na 1.4 tjet bio uradjen servis i ja pametnjakovic na 50.000km od tog servisa uradim kod nas, delovi iz originala kao novi, stavim kod nas u autogarantu original set i zamensku pumpu koja je pustila posle 12.000km 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/15/2021 at 2:44 PM, Dule 021 said:

Ali ja sam sedeo u Giulijeti 1.75 u zaista sjajnom stanju i na bordu joj je pisalo 15,2l. 

Neće trošiti sigurno toliko. Meni je čist grad bio 13.6 litara, a prosek oko 10. Menjač je perfektno uparen s motorom pa troši 2 litra manje nego što mi recimo troši Brera s manuelnim menjačem. Težina auta je u kilogram ista, pa ti sad vidi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja uopste nije velika, koji drugi benzinac automatik od ~200ks moze da se uzme, a da ima znacajno manju potrosnju, za slicnu cifru.

 

2.0tfsi mozda trosi malo manje benzina, ali zato ulje dere :D

 

Sve ostalo su uglavnom neki 6cil motori od 3 litre, koji i da trose manje, a ne trose, oderu registraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GulijetA je bila sa manuelnim menjacem i pricam sta sam video na bordu jer sam se ja tad lozio da uzmem jednu takvu al kad sam video potrosnju podsetio sam se jedne bertonke sto sam nekad vozio a koja je takodje trosila 15L a gorivo je sad jos skuplje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule uopšte ne sporim da si ti to video i da je stvarno tako pisalo, ali nisi glup jbt - šta to znači?! Na osnovu toga što si jednom video cifru na bordu jednog parkiranog auta doneo si zaključak o prosečnoj potrošnji svih automobila sa tim agregatom?!? 

Kako je vožen taj auto, koliko je km prešao od reseta borda, možda je dugo radio u mestu na carinama, parkinzima, granicama, servisima, pa je prosek skočio. 

 

Znaš i sam da je potrošnja direktno povezana sa desnim stopalom a pogotovo kod benzinaca...

 

A isto tako i za kvarove. Video si tri i od toga dve loše. Pa to ti je najnormalniji (redovan) prosek uveženih polovnih automobila kod nas. 65% su pokvareni krševi koji su jeftini u nabavci. Ostalih 35% je šareno. Ti trguješ sa onih 10% koji su solidni, dobri i odlični. 

 

Potrošnja je sasvim normalna i potpuno očekivana za 200 konja. Ništa nenormalno visoka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dule 021 said:

GulijetA je bila sa manuelnim menjacem i pricam sta sam video na bordu jer sam se ja tad lozio da uzmem jednu takvu al kad sam video potrosnju podsetio sam se jedne bertonke sto sam nekad vozio a koja je takodje trosila 15L a gorivo je sad jos skuplje. 

Ako je iz uvoza (čitaj sa kvalitetnim gorivom iz normalnih zemalja) prosek bio 15, onda verovatno nešto nije bilo u redu s njom. @PremieRacing mislim da dok auto radi u leru bord potrošnju ne računa u prosek. To je neki moj zaključak, ne tvrdim da je tačno. 

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam kometare za poluautomatski m32 menjac u 1.6mjet i neki kazu da je ok/dobar, a a neki da je najgori.

Da li gledati auto sa tim menjacem? Moze li manuelno da se salta, a da nije na volanu? Jel potrosnja ista ili nesto veca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja sta vi hocete da kazete ali treba predociti coveku koliku potrosnju moze da ocekuje od takvog auta. 
I moj GTI ED30 je po fabrickim podacima trosio 10,5 po gradu a u realnosti kad se cepa to je bilo i do 18L a niste valjda mislili da ce neko da vozi to vozilo 1,75 kao penzos da bi mu na bordu pisalo 11L? 
Tu je naravno i potencijalni kvar tog motora i turbine i to takodje treba da zna tj da bide upucen u potencijalni kvar. 
A sto se tice toga sta dolazi u Srbiju to je opet samo pretpostavka bez dokaza. Jeste da neki dolaze sa problemom ali veoma mali broj dolazi sa motorom u gepeku kao ta Gulijeta. 
Ne navijam ni za koga ali motori uglavnom pale i rade e sad tu su zamajci uglavnom najveci problem kao pre neki dan kad sam trebao da uzmem lep Toruran a ono automatik sa 7 brzina gde je skroz drugaciji sistem u odnosu na onaj sa 6 brzina. Naravno komplikovaniji i skuplji plus treba bas majstor koji to zna da nasteluje dok kod ovog sa 6 brzina samo se ubaci zamajac i to je to. Naravno odustanem od kupovine tog auta jer dok se to sve ulozi nema mene nigde. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/16/2021 at 12:16 AM, Quadrifoglio Verde said:
Ako je iz uvoza (čitaj sa kvalitetnim gorivom iz normalnih zemalja) prosek bio 15, onda verovatno nešto nije bilo u redu s njom. [mention=3605]PremieRacing[/mention] mislim da dok auto radi u leru bord potrošnju ne računa u prosek. To je neki moj zaključak, ne tvrdim da je tačno. 

Dize, tj.kod mene , racuna i ukupno vreme "putovanja" i smanjuje "prosecnu brzinu" i samim tim podize i prosecnu potrosnju.@igor0511 ima 1.6mjt deltu sa poluautomatikom
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clover Moze da se salta i na volanu i menjacu. Ali kada skontas kako menjac “razmislja”, to saltanje ces koristiti samo za neko preticanje kada bas zelis da nacentriras promenu brzine ili za igranje.

Automatski mod je zaista ok. M32 vazi kod vlasnika italijanskih vozila kao ozloglaseni menjac, ali nisam cuo za previse kvarova na automatiku. Koliko ja znam samo je bitno redovno menjati sva ulja. Postoji potencijalni kvar sa menjacem koji je skup, ali redak. Zamajci i kvacila im ne odlaze nesto cesto jer kola sama regulisu prenos snage.

 

Moja logika je bila da je poluautomatik, tj robot prica koju Fiat tera vec jako dugo i ako je sad nisu usavrsili, nikad nece :D 

 

Nisam imao Deltu manuelca pa da mogu da uporedim potrosnju, ali ne trosi mnogo. Jako slicno kao i ostali 1.6 dizeli koje sam vozio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/15/2021 at 10:05 PM, Dule 021 said:

GulijetA je bila sa manuelnim menjacem i pricam sta sam video na bordu jer sam se ja tad lozio da uzmem jednu takvu al kad sam video potrosnju podsetio sam se jedne bertonke sto sam nekad vozio a koja je takodje trosila 15L a gorivo je sad jos skuplje. 

Kod mene je bilo bas obrnuto, kada sam video prosek potrosnje na predjenih 5000km da je 5.4l/100km nisam se vise dvoumio oko kupovine Giuliette :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al si uzeo skroz drugaciji motor. 
Mi pisasmo o 1,75 benzinskom motoru koji realno ne moze da trosi malo jer ima mnogo ks. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nebojša1965 Da nisi mozda isao da pogledas onu Deltu kod tebe? Bas me interesuje kakvi su ti utisci.

 

@igor0511 Hteo sam da probam jednu 1.6 sa manuelnim iz NS medjutim bio sam sprecen i posle sam se dvoumio sta da radim pa se u medjuvremenu prodala jer je oglas obrisan. Nisam znao da cu biti ovoliko komplikovan oko kupovine. Ove dve meni zanimljive su sa tim poluatuomatskim menjacem, a misljenja oko njega su podeljena...na ovom iz inostranstva je cak i menjan/remontovan komplet ako sam dobro razumeo.

 

 

1888233452_Screenshot_2021-01-17LanciaDeltaAUTLEDPolovniAutomobili.thumb.png.8f7affd8b96e0fd240bfd5f0d58cf83e.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17131036/lancia-delta-aut-led?ref=search-normal&position_ref=2

Brat je primetio da je ovde volan presvucen. Inace za ovaj plac sam procitao da su korektni. E sad da li je istina..

 

186716277_Screenshot_2021-01-17BuyLanciaDelta16D-MJArgentoforCHF4500-CarMarket.thumb.png.c59bb69477d41882e037e42994b1b89c.png

https://en.comparis.ch/carfinder/marktplatz/details/show/26939193#&gid=1&pid=3

 

@Danilo1 Sorry za mali off topic. Jel ovo tvoj Bravo sa profilne?

 

Edited by clover

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije mi to bitno nego vidim i da je prednja maska sa restyle verzije iz 2011g, a ova sa oglasa je 2009g. Kao da je "krpljena".

Ni opis nema. Ne znam da li uopste da idem da je gledam..tj ja ne bih video nista i 5 dana da je gledam vec da je odvezem kod Gorana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...