Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Meni neće nažalost. Jeste 1.4 turbo, ugasio sam prikaz punjenja turba ali i na bordu piše Media Player bez imena pesme. Ima li to veze sa verzijom softvera? Nemam pojma koja je, pošto sam juče kupio auto. I kako se gasi shuffle? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Blue&Me sam ostavljao proceduru kako moze da se pronadje koja je trenutna verzija na uredjaju. Takodje u toj temi imas i oko update firmware i jezika:

 

Sve oko podesavanja imas u Uputstvu za Blue&Me, postoji i na forumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Nuova_Bravo/100012407.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam je u Nemačkoj, gde i živim, od sinoć je kod mene. 150 ks, 115k km na satu, dva seta guma i felni, dig.klima itd. Pre ovoga sam vozio/vozim još uvek AR 147 Veloce 170ks MJet 2009. godište, u odnosu na Alfu oseća se manja snaga ali jako lepo ide. Više prostora ima Delta, ali nepreglednija je. Bolji je položaj za volanom u Alfi npr. I ono što mi najviše smeta na Delti, elektroservo. Jeste progresivan ali sam navikao na hidraulični servo. Verujem da ću se i ovde navići vremenom. Otvoriću temu sa utiscima kad se malo prolepša vreme

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi ljubitelji Lančije. Ponosni sam vlasnik Lybre 5 godina,obišao celu Evropu (Karlove vari Čačak sa punim rezervoarom i bez gašenja kola...), pa je red da se malo podmladim. :-)

Jedino što me trenutno zanima je Deltica 1.9tt,i ako naletim onu sa parking asistencijom i navigacijom još bolje. Zanima me sve,a posebno na šta najviše da obraćam pažnju. O Lybri znam svaki šrafčić, a o Delti ništa. I,naravno, ako ima neko da se razume kada nađem nešto dobro da ide samnom na procenu,od srca bih platio. Hvala svima u napred.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja danas uradio veliki servis nakon 50.000km i 5 godina. Malo je reci da je stari izgledao kao nov... takodje i pumpa za vodu. Stavljene i nove svecice... auto samo prede...

Koliko je izasao ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Lancia lybra 1.9jtd said:
Dragi ljubitelji Lančije. Ponosni sam vlasnik Lybre 5 godina,obišao celu Evropu (Karlove vari Čačak sa punim rezervoarom i bez gašenja kola...), pa je red da se malo podmladim. :-)
Jedino što me trenutno zanima je Deltica 1.9tt,i ako naletim onu sa parking asistencijom i navigacijom još bolje. Zanima me sve,a posebno na šta najviše da obraćam pažnju. O Lybri znam svaki šrafčić, a o Delti ništa. I,naravno, ako ima neko da se razume kada nađem nešto dobro da ide samnom na procenu,od srca bih platio. Hvala svima u napred.

Pregledaj forum i predstavljanje automobila, ima 2-3 delte TT pa pitaj vlasnike direktno, posto su slabije aktivni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xalexas @deltist @driftwood1

14 hours ago, Lancia lybra 1.9jtd said:

Dragi ljubitelji Lančije. Ponosni sam vlasnik Lybre 5 godina,obišao celu Evropu (Karlove vari Čačak sa punim rezervoarom i bez gašenja kola...), pa je red da se malo podmladim. :-)

Jedino što me trenutno zanima je Deltica 1.9tt,i ako naletim onu sa parking asistencijom i navigacijom još bolje. Zanima me sve,a posebno na šta najviše da obraćam pažnju. O Lybri znam svaki šrafčić, a o Delti ništa. I,naravno, ako ima neko da se razume kada nađem nešto dobro da ide samnom na procenu,od srca bih platio. Hvala svima u napred.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Lancia lybra 1.9jtd said:

Dragi ljubitelji Lančije. Ponosni sam vlasnik Lybre 5 godina,obišao celu Evropu (Karlove vari Čačak sa punim rezervoarom i bez gašenja kola...), pa je red da se malo podmladim. :-)

Jedino što me trenutno zanima je Deltica 1.9tt,i ako naletim onu sa parking asistencijom i navigacijom još bolje. Zanima me sve,a posebno na šta najviše da obraćam pažnju. O Lybri znam svaki šrafčić, a o Delti ništa. I,naravno, ako ima neko da se razume kada nađem nešto dobro da ide samnom na procenu,od srca bih platio. Hvala svima u napred.

Pitaj šta te zanima. Može i na PM.

Ja sam prezadovoljan sa mojom Deltom TT osim što sam imao peh sa leptirima na usisu, otpao je jedan i zaglavio ventil pa sam završio sa skidanjem i ravnanjem glave i vađenjem svih leptira. Moj savet svima koji imaju Multijet motor je da poskidanju te leptire jer mogu da naprave ogromnu štetu. Srećom, nisam imamo veću štetu osim jednog iskrivljenog ventila. 

Inače, auto je zmaj i nikako mi ne ide slabiji motor na ovaj auto jer je teška mrcina. 190KS zvuči fantastično ali nije za trke jer na njegovu težinu to mu dođe baš taman, 8.9 sec do 100. Što se tiče potrošnje, po gradu oko 8-9lit, na otvorenom 5-6. Ja ga vozim baš penzionerski, isključivo do 2500obr. Sa nekom oštrijom vožnjom to sigurno ide dosta više. Uglavnom, od servisa za 2 godine pored redovnih servisa još uradio veliki servis, leptire na usisu, jedan stabilizator na prednjem levom točku i motorić na digitalnoj klimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte na PM, molio bih. :) 

Javno napisani odgovori su vidljivi svima i zato mogu pomoći ne samo pojedincu, nego svima koji budu čitali Forum i bude ih zanimala ista stvar. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, xalexas said:

190KS zvuči fantastično ali nije za trke jer na njegovu težinu to mu dođe baš taman, 8.9 sec do 100.  

Nije da je nesto spec bitno, ali ovo ubrzanje sigurno nije tacno, posto 2.0 ide za 8.5 do 100.

1.9tt moze da bude samo brza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se performansi tiče,ona mi takva upravo i treba. Ni lybra nije bila raketa, ali sam par puta vozio maksimalnih 195 apsolutno bez problema. Taj motor od 19ks mi treba kad pretičem i kada je pun auto, nikako da letim, nisam takav  vozač. Zanimalo me samo da li ima još ko da mu se ovoliko dopada auto i kakvi su mogući kvarovi, tj, na šta da obratim pažnju pri kupovini. Hvala Vam puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se takodje zagrejao za nju samo 1.4 T-jet 150 ks, samo čekam da mi se neke kockice slože pa da krenem u obilazak.... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Lancia lybra 1.9jtd said:

Što se performansi tiče,ona mi takva upravo i treba. Ni lybra nije bila raketa, ali sam par puta vozio maksimalnih 195 apsolutno bez problema. Taj motor od 19ks mi treba kad pretičem i kada je pun auto, nikako da letim, nisam takav  vozač. Zanimalo me samo da li ima još ko da mu se ovoliko dopada auto i kakvi su mogući kvarovi, tj, na šta da obratim pažnju pri kupovini. Hvala Vam puno

Mogu samo da ti kažem da uz Bubanj potok ide bez problema šestom 120 :) sa punim gepekom kad se vraćamo sa mora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xalexas moze ona i vise od toga. ja sam se popeo uz bubanj sa 150 na sat, jutro oko 4h, nas cetvorica isli za makedoniju svi stokilasi...
@Lancia lybra 1.9jtd ja imam 2.0 165 konja i ide odlicno, a ta od 195ks tt ide jos bolje...kvarove za dve godine nisam imao nijedan, hvala bogu...

servisi na vreme, mana po meni jedino stabilizatori, ali mi je @Kuvalja rekao koje da kupim za deltu, a ja zaboravio ;)

to je auto koji u svakoj brzini moze da potegne sasvim pristojno bez da se stidi od nekog audija, bmw, mecke i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bre ljudi al ste nezahvalni...dobro jel ce ti biti lakše ako ti poželim još jednu 0 na satu... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...