Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

37 minutes ago, Tijana said:

ali kad smo vec kod toga, koliko trose ova 3 motora u proseku po vasem iskustvu?

1 slika, 1000 reci :) . Po fabrici, kaze ovako:

d.thumb.jpg.b448529672a36fd82fb4ea5d20a094c8.jpg

Ako budes pazarila Deltu - sve to, uz celo korisnicko uputstvo imas ovde: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Nuova_Delta.pdf

 

A iskustvo od skoro 15 godina sa Fiatovim dizelima, kao i cep-cep metoda merenja, kaze naravno malo drugacije... Podatak za otvoren put je koliko-toliko dostizan, ali iskljucivo nezahtevnom voznjom, nezahtevnom magistralom :) . Za gradsku voznju (a i to je prilicno relativno za svakog od nas) komotno dodati 1+ litar vise, a prosek izadje nekoliko dl (5dl-1l) preko navedenog, opet zavisno od udela gradske voznje. 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt ala ste se raspisali, a da sam ja pitao za deltu, mozda bi mi samo @Ivan odgovorio, a ovako jedna dama pitala,  a vi svi kao pevci kukuriku kukuriku 1000 odgovora u 35 minuta... :gathering:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda se i Marko čak vrati na forum :) 

I niko, ama baš niko nije pomenu 1.8 turbo, a nisam ni 1.4 isto video nigde. 

Sa taksistom sam pričao o 1.4+LPG, kaže zadovoljan, ok ide, ok trosi. A ima ih par taksista po NS, metalik sive i crne.

 

I mislim da je presudnije koja je oprema u pitanju a ne koji je motor, makar kad je delta u pitanju. Bez Platinum paketa, to nije to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I oko toga opet mozemo da govorimo samo u nase licno ime, posto smo entuzijasti, jel'te :) .... Nekome ce mozda i nizi paket biti premija, zavisno iz cega je presao, sta ocekuje...

A benzinjare ne navodimo iz sledeceg razloga:

13 hours ago, Tijana said:

Gledala sam po oglasima dizelase - samo dizel trazim sad

Dodatno da ne bude da navodim vodu na tu stranu posto sam skoro pazario nesto slicno. T-Jet je nesto veci potrosac (pogotovo u gradu, pogotovo 150 verzija), ali opet niza registracija, nize cene servisa... MultiAir sam izabrao zbog lepsih performansi, prilicno obrtnog za jedan turbo-benzinac, nize potrosnje... Mada i novi TB su toliko iskomplikovani (turbo, plivajuci, MultiAir), da se sve vise to vrti "tu negde" sa odrzavanjem i svodi na licne afinitete. Kod dizela treba uzeti u obzir i problematiku DPF i buduce kontrole izduva.

30 minutes ago, cika_kole said:

jbt ala ste se raspisali, a da sam ja pitao za deltu, mozda bi mi samo @Ivan odgovorio

I ja bih ti odgovorio da imas odgovarajucu temu, pa citaj... Eventualno ostavio link... Mozda :stuart: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje sam za 1.9twin turbo cuo da je najbolja opcija u delti sto se tice motora.Skoro sam razgovarao sa likom sto rasklapa lancie,kaze 1.9 od svih tih motora je najbolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njih najredje rasklapa. Kad rikne jedna, oni voze samo sa drugom turbinom. ;)

Salu na stranu i ja mislim da je najbolji izbor. Turbine nisu sa varijabilnom geometrijom i motor je apsolutno proveren i sa manje bolesti od 2.0.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ipak najbolje da Tijana kao sto je vec i uradila,postavi link oglasa auta koji joj se dopao,pa neko ko je blizu mestu gde se auta prodaje da ga pogleda i kaze da li vredi voziti auto na detaljan pregled ili se ipak radi o nekome krsu.Ili mozda ko je siguran za neki primerak sto se prodaje da predlozi Tijani.Po mom misljenju 1.6 od 105ks je slabasan,sad ovaj od 120ks nisam vozio,ali kao sto kolega Igor rece slicne su performanse kao na jtd 8v u kog se svi kunemo.Tako da ne verujem da je slab,naravno nije ni neka trkacka masina kao npr 1.9twin turbo.Ja glasam za 1.6mjet 120ks ili 1.9twin turbo.Nekako 2.0mjet kako kome zapadne.Recimo Marko je imao deltu,vecina zna o kojoj je rec,sa tim 2.0mjet sluzila ga izvanredno.Dok Milutinca je malo reci dobro namucio taj motor o njegovom bravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to bi bilo sjajno, hvala @danijel55 na predlogu, pogledacu ponovo aktuelne oglase i postaviti ih ovde ponovo i pitati za misljenje. Malo je izazov to sto zivim u Novom Sadu i ne znam ni jednog majstora iz Beograda, a ni ljude koji se iole razumeju kao vi. Ako bi neko imao vremena da, ako mu je usput, nesto pogleda, bila bih mu izuzetno zahvalna. Po mom misljenju, to je ipak usluga koju bih vrlo rado platila jer postujem necije znanje i vreme. Mozda bi @igor0511(prozivam te sad hahaha) mogao tu najvise da mi pomogne, posto ima sa cim da uporedi.

Svakako cu mu se licno obratiti ali mozda bi jos neko mogao.

Cinjenica je da kvalitet zavisi i od toga kako je auto vozen i pazen, te su samim tim iskustva sa jednim tipom motora  razlicita. Jedno je kad kupis nov auto, pa ga pratis, ovde se, koliko sam razumela mahom voze polovni automobili i prica se o iskustvu sa njima. Ili gresim? Ne stizem da procitam sve jer krene jedna tema, pa se malo prosiri, pa simpaticna prepucavanja i prozivanja, ko ce sad sve to da cita hahahah

 

uzivajte u vikendu i ko je na odmoru, nek se lepo odmara :)

Edited by Tijana

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tijana evo ti pogledaj ovu u NS (a možda i ja odem da je pogledam)

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12843751/lancia-delta

93cd73962452-800x600.jpg

Ima jako lep paket opreme (čak i park assist) i piše da je održavana u Stojanovu tako da je servisna istorija u Srbiji lako proverljiva. 

 

a ova druga 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12072272/lancia-delta-16mjt-led-panor

d64f0f94543e-1920x1080.jpg

 

Verovatno je udarana napred. To godište nema prednju masku sa horizontalnim linijama već sa vertikalnim. Ovakva maska je restyle model od 2011.

 

Bile su ranije još 2 u NS, jedna 2.0mjet koju sam gledao i delovalo je sve ok po papirima, km, km sa italijanskog sajta za proveru. Bila je parkirana kod vulkanizera na Somborskom bulevaru prekoputa Roseta. Možda je još tamo, možda je oglas istekao. I bila je jedna 1.9tt iz Kaća, ne znam jel prodata, ne viđam je na oglasima. 

 

Kreni od ove gore, pa redom. Bitno da je dobro održavan auto, a to koliko je km prešao... Ove cene koje su za ove 2 delte su male u odnosu na cene za ovakve automobile, sa ovom km i opremom preko.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovu prvu sam zvao da pitam za krovne nosače. Ljudi kupili drugi, noviji, auto. Gdja koja se javila na telefon skoro plače za deltom.

Kaže teško se nađe zamena za nju

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim deltu 2013, 1.4 tjet sa fabrickim plinom. I ne mogu da provalim kako iz prve da otvorim rezervoar. On je na klik klak fazon. Pritisnes, on klikne i otvori se. Ali nece svaki put. Ja onda zakljucam auto, otkljucam i tako nekada i po dva tri puta... Sta ne radim dobro? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i ja taj problem na Delti.

Nisam ga resio, posto sam prodao auto, ali koliko se secam problem je bio u polozaju vratanca ili bravice.

Probaj da pritisnes vratanca pre nego sto ih otkljucas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic cekaj ti samo gledas i obilazis delte godinama kako sam te razumeo? To ti hobi neki? :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK ispada tako. Nekako svaki put ispadne nešto preče i ne odlučim se za taj korak. A i postavio sam visoke standarde kada sam pogledao njih par, što se tiče opreme i snage motora. Kako god sam gledao i gde god sam gledao, da ima šta hoću je cena od 9-11000 sa sve uvozom i papirima. Kupio sam skoro klot Mareu i rešio da tako nešto neću ponoviti sa sledećim autom. 

Ovako nešto je ono što bih uzeo.

 

I found this offer on AutoScout24. Lancia Delta 1.9 MJT Twinturbo DPF Platino - Final price: € 7,950.-
https://www.autoscout24.com/offers/lancia-delta-1-9-mjt-twinturbo-dpf-platino-diesel-bronze-860879cd-dab6-47ab-aea0-2221e3ef51f8

 

Screenshot_2018-08-18-22-53-15-872_com.autoscout24.thumb.png.2c859dea70bebf3fad2812d2ce64b148.pngScreenshot_2018-08-18-22-53-30-295_com.autoscout24.thumb.png.f8184d481d4ddcac97d1ee46b630d195.png

 

a razmatrao sam i Markovu deltu jedno vreme i odustao jer, iako je održavana jako dobro, nije ono što hoću

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj Deltu S i vise nista ti nece biti tako lepo :D I ja sam se bio zaljubio u ovu poltrona frau, ali delta S je bas prejebena

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shomispc znam, video. Jedino mi se felne na njima ne sviđaju koje su crne, nekako sve tako sivo/crno pojede i točak i auto... I one idu preko 10000 preko, pa papiri... Izađe neisplativo za auto star 5

6-7 godina, na staroj platformi. A inače, uglavnom su malo prešle, do 100kkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre su i felne i sedista a pogotovu satovi, bas je ozbiljna... Preko 10k su jer su retke, twin turbo i 2013+ godiste.. koliko mi se cini ova je jedna jedina na oglasima..

 

I found this offer on AutoScout24. Lancia Delta 1.9 Multijet Twinturbo 190 ch DPF Série Spéciale - Final price: € 11,500.-
https://www.autoscout24.com/offers/lancia-delta-1-9-multijet-twinturbo-190-ch-dpf-serie-speciale-diesel-black-fc57e271-18c3-f946-e053-e350040a405f

 

 

Screenshot_20180818-230327_AutoScout24.jpg

Screenshot_20180818-230254_AutoScout24.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je fetis u neku ruku :D Dati tolike pare, za deltu..nek bude da je fetis :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ta, npr. nema fabrički ksenon. A košta prilično. I primetio sam da su Delte u Belgiji i Holandiji skuplje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj, jedino da pljusnes lovu i da ti dignu Lanciu iz mrtvih i da ti naprave deltu po narudzbini. :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preskupo za tako star auto!

Izgleda da delte drže cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...