Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

@andreja.micovic

 

Baš dobra cena, a i tih 180k mi nešto ne liči...pogledaj papučicu kvačila, cela leva polovina faktički ne postoji od stalnog skidanja i vraćanja stopala na pedalu:

 

Screenshot_3.jpg

 

Volan premazan komplet da se sija, al' 'ajde to je ionako uobičajeno na placevima. :) Ne znam i odakle onih skoro 12 litara prosečne potrošnje za 1.6 MJet motor. Ae, nek' bude da je mali uzorak broja kilometara.

Diskovi i kočiona klješta su premazivani onom srebrnom masnom bojom, valjda da se sakrije rđa i da lepše izgleda...na prvi mah sam pomislio da su novi diskovi, ali prc. :D 

 

8d35f8fa129e-1920x1080.jpg

 

Gume Kleber su izgleda nove, DOT je 1717 ako dobro vidim. Sve mi nekako izgleda kao da je šminkana više nego što se obično radi sa polovnjacima (čudo da papučice onda nije promenio), a sve da bi se na bazi toga, plus zaista dobra oprema (očuvana koža, dobri tapacirunzi), izvukla nerealno visoka cena (zarada). Ono kao tipa...''vidi joj opremu, vidi joj nove gume''

Da tražim Delte otišao bi da je pogledam, ali se ne bih mnogo nadao da će biti baš toliko dobra koliko joj je cena dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshaoct said:

Delte otišao bi da je pogledam, ali se ne bih mnogo nadao da će biti baš toliko dobra koliko joj je cena dobra.

E baš to. Za km i prosečnu potrošnju sam video odmah. Zalepio se i ja za nove diskove. Felne i gume ko felne i gume, nekako kvare utisak o ostatku auta, tj obične su spram nivoa opreme. 

Ako naletim u Šabac, svratiću da vidim. Nekako dobro je sređena, ali km i neko iskustvo govore da je zarada na ovom autu 2500-3000. Ja što sam gledao po IT, CH i DE, za ove pare starije je 2-3 god, 1.9tt je i prešlo duplo manje. Mislim da su sa ovom km oko 7000 preko. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Dobra cena? 10 i nesto "iljada" za ovo!? mislim jednu deltu 1.6? Ma ajte molim vas.. :D

''Dobra'' u smislu jaka cena, visoka. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napred sam pisao da je motor lenj na nizim obrtajima, stuacija se popravila i to značajno sa promenom goriva, počeo sam sipati onaj jači dizel maxxmotion i sad je to sasvim druga priča, auto sada ide skoro kao lybra. Sledeće nedelje ću da mu blokiram EGR i to bi još trebalo da poboljša situaciju.

Edited by tata78

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam na sta mislis, na to se svi zale kod 2.0.ali smesno zvuci jer ovaj stari skoro duplo slabiji :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta je onda sipano ranije, ako je moguce da je tolika razlika samo zbog goriva? Prosto mi zvuci neverovatno da samo to moze da bude razlog, u toj meri...

Posto i sam sipam i obican i aditiviran ED (doduse na drugim pumpama) i nema nikakvog "vau" efekta, vise mislim da su u pitanju aditivi za "cistiji" rad motora, a ne omogucavanje ne znam kakve snage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je do toga, svi bi trebalo da poletimo :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo  svima, Bravo a jos jos T-Jet sluzi odlicno. Za godinu dana tj 20.000 km zamenjene plocice napred i nazad. Ostalo sve ok.

Ono sto mi nedostaje  je malo vise prostora nazad pa starije dete ima problema kad gurnem vozacko sediste do kraja. Valjda je zadnje sediste malo duze nego u Stilu.

Pa zato gledam em jaceg turbo benzinca em veceg pa sve ide u pravcu Delte. Ova je u inostranstvu, 1.8 DI Turbo, 200ks, menjana je turbina na 145k km ?!? , ima na satu 165k km. Ono sto je mozda koska a mozda i nije je automatski - sportronic menjac.  Nasam sam da se isti ugradjuje u Pezoa i Citroena. Kod njih valjda nema odrzavanja ?!?. Mada opet citam da u BG ima dobar majstor koji  radi te menjace, 350 EUR kostaju ruke tj  da se rastavi, ocisti, sklopi, zameni neki deo uz dodatni trosak itd. 

Sta mislite o ovakvoj kombinaciji  motora i menjaca u smislu  eventualnih iznenadjenja, skupih kvarova?

Cudno mi da je crkla turbina, mozda jer tamo menjaju ulje na 30.000 km pa mozda ga nema preko pola meraca sto, kako mi je receno, nije dobro za turbinu... 

Da, nedostajace mi sediste koje je u ovom bravu malo sportsko i odlicno za mojih 189cm visine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bih u zivotu uzeo automatik u italijanu, francuzu i sl. Po meni je kombinacija losa u svakom smislu :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, u fazi sam kupovine novog ( polovnog ) vozila i jedan od potencijalnih je i Lancia Delta. Meni jako lep auto estetski, prihvatljivog godista ( gledam od 2008 pa novije ) i kako kazu dosta kvalitetniji od fiata. 

Zapao mi je za oko ovaj primerak https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11389184/lancia-delta-20-mjet-platinum . Meni deluje prejeftino kad pogledam ostale na sajtu. 

Citao sam i temu o Delti ali nisam bas nailazio na mnogo komentara kakav je ovaj 1.9 biturbo sto se tice pouzdanosti i kvarova. Naravno znam da ako ode turbina ili zamajac da je to ozbiljan trosak. 

Ima li Delta nekih izrazenih problema koje bih trebao da posebno pogledam pri pregledu vozila? 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tražiš Deltu, kolega sa foruma рrodaje odličnu. Ima i tema na forumu kako je održavana (mažena i рažena), рa рrelistaj malo. Čini mi se da imaš link za temu u njegovom oglasu. Evo link za oglas. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam i nju jos pre i gledao sam oglas, i upoznat sam manje vise sa tim 2.0 motorom zato sam i pitao konkretno za ovaj 1.9 biturbo i ovaj oglas ako zna neko jer je 2012. I stvarno lepo izgleda ali se malo vodim onim ako je previse dobro da bi bilo istinito uglavnom nije :)

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace...greska je u oglasu, sve moguce je izmesao. I twinturbo i 2.0 i 190ks da na kraju ne znas sta je u njemu. Majku mu ako je vozio ta kola valjda zna osnovne podatke (pa bar za oglas)

 

1.9 TT je 1910cc a ne 1956cc 

 

1956cc je 2.0mjet sa jednim turbom i 165ks

 

Lepo izgleda delta i zaista niska cena za ono kako izgleda bar preko slika

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sve pod konac ovo je za te pare bomba

S tim da je verovatno 2.0 165ks, a mozda je cipovao pa je dosao do 190, ko zna.. 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je sam napisao biturbo u opisu :) , a to postoji samo sa 1910 ccm blokom, kao sto rece stari dizelas @Milutin-NS . Da ima neka slika sa otvorenom haubom, lako bi rastumacili. Inace ovaj Piano Black enterijer odlicno izgleda. Stvarno jeftino za to godiste, pa relativno blizu ovoj ceni je klot Bravo star 4 godine.

 

@somi92

Ako postavljas neki eksterni link oglasa za komentarisanje, pravilo foruma je da se uz njega ostavi i PrintScreen. Kako bi sadrzaj foruma imao smisla i kada taj navedeni oglas bude obrisan, istekao, pojavi se pod novim linkom i sl... Tj. sadrzaj foruma treba da bude samostalno funkcionalan.

Takodje pre otvaranja nove teme pomocu Search proveriti da li se vec pricalo o toj problematici, kako ne bi duplirali sadrzaj. Ovu temu cemo spojiti sa postojecom za kupovinu Delte:

 

Ako te eventualno zanima AR 159, imas i temu gde se poredi sa Deltom:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam tu temu ali sam shvatio da je ta tema generalno za deltu, ovo sam namerno otvorio u podforumu namenjenom kupovini auta i komentarisanju oglasa.
Ok razumem za printscreen.
Alfu bih voleo da provozam, vidim na ulici... ne bih se usudio da je kupim pogotovo znajuci sta se sve uvozi kod nas.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...