Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

@vladeling

 

@Milutin-NS nisam je video ranije na oglasima a pratim delte već sigurno 3 godine. Mora da mi je promakla. 

Meni prvo što je tu bilo sumnjivo je cena a drugo malo slika iznutra.

Za cenu sam mislio da čovek hoće da je proda jer se Delte stvarno slabije prodaju najviše zbog predrasuda okoline i razmišljanja naroda.

A od opreme ima sve što bih ja želeo, jedino bih više voleo da je 1.9tt a ne 2.0 ali šta sad. Od opreme samo fali Poltrona Frau koža i da bude ono da nema dalje. Video sam ima i senzore napred, pozadi, navigaciju, park assist, hill holder...

A baš sam mislio sledeći put kad odem kući da svratim da je pogledam

 

Hvala na info :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali tu jos par stvarcica za top opremu npr ksenoni, panorama, dupli izduv, cini mi se i bluetooth da nema....

Kao sto rece Milutin, mislim da je presla mnogo vise od onoga sto pise i da je cena cak i visoka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/16/2017 at 7:55 PM, skile86 said:

Sta ti fali u enterijeru realno? :-)

I daj neke slike da vidimo kako je ispao krov. :-)

 

Šta mi fali? 

Pa fali mi prvenstveno automatska klima. Što zbog funkcionalnosti, što zbog estetike. Nekako ne priliči ovakvom autu manuelna klima, znajući da je koštala oko 24000€ sa mojom opremom. Za panorama krovom nemam neku potrebu, mada ne bih imao ništa protiv.

Što se tiče eksterijera, više nikada ne bih izabrao crnu boju. Previše je nezahvalna...

Krov sam ofarbao čisto zbog monotonije. Veoma sam zadovoljan!

 

image-0-02-05-4be7227a8753923e25cee34e5919eec32f90558d8403c20c232b023b03641892-V.jpgimage-0-02-05-ff70f5b794e2c561b7ce3b9af593dc033ea797fe2e6a190c3c5d0281d61419d9-V.jpg

image-0-02-05-0ef711b66b736e0336ca913ef2c95188df3a8beba94e19d5e74ff50c147db5f7-V.jpgimage-0-02-05-4b677c9dbb3efbf7ecd20d02e38bf93a5fe7eb4ebe460b081c434a2b63ee2cfa-V.jpgimage-0-02-05-921e3a27346707f56ca4e6f0882376736515989f5539990ae55c1c8bdb8aa362-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skile86   Da da, nema blue&me, pitao sam ja lika kako muzika sta, da li ima usb preko fona ga to pitam...kaze on ne slusam ja muziku, to me bas nervira, sta znaci ne slusam muziku, kazi cd vrti, sta se pravis lud...

 

Druga stvar, kada smo otisli u Zemun i uzivo tamo kazemo mu Nenad i ja cuje se zamajac, on kao ma kakvi to ti je nosac dole ispod, i kao ako je zamajac platice on zamenu kod gorana, ne verujem da bi bas nesto bio srecan da sam mu rekao da pristajem :)

Sta rece dezurnjak - kao da ih nisam promenio 50 u zivotu pa da ne znam jel zamajac ili nosac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milantic koja je ovo boja? Zanimljivo deluje ali slabo se mome dokučiti sa ovih slika kako to finalno izgleda. Imaš li neku sliku gde se vidi cela površina ili ceo auto nakon radova?

Koliko su te izašli radovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milantic

Zaboravio sam da nemas automatskom klimu. :-)

Lepse izgleda sa automatskom klimom, ali mislim da manuelna ima znatno manje problema sa radom.

Za boju se slazem, posto je auto cist samo dok se pere.

Krov je ispao odlicno. :clap:

Bas me zanima kako to uzivo izgleda. :-)

@Milutin-NS

Plus na sve to, ovo mi je jedna od ruznijih boja za Deltu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/17/2017 at 3:46 PM, Markobgd said:

@milantic koja je ovo boja? Zanimljivo deluje ali slabo se mome dokučiti sa ovih slika kako to finalno izgleda. Imaš li neku sliku gde se vidi cela površina ili ceo auto nakon radova?

Koliko su te izašli radovi?

 

Ovo je smeđa boja 740/A (Alfa 159). Drug je farbao za džabe (čak ni boju nije hteo da naplati). Folija tog tipa u Cobri bi me koštala 160€ (krov i poklopci retrovizora). Nema velikog kontrastra. To sam i želeo.

 

Screenshot_2017-04-17-19-03-34.pngScreenshot_2017-04-17-19-01-26.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uživo mnogo lepše izgleda, i da se videti razlika. Biće prilike da se vidi na nekom skupu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/16/2017 at 3:48 PM, andreja.micovic said:

@vladeling

Ja sam skoro na oglasima primetio ovu

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9918597/lancia-delta-20mjtd-executive

 

Po meni više ništa od opreme ne treba, cena je OK. Planirao sam da odem da je pogledam ali nikako do BG da stignem. Treba je dobro pretresti pošto mi se čini da je cena niža spram opreme.

 

e6308479138b-800x600.jpg

6be445f42cec-800x600.jpg

a586565f1cd2-800x600.jpg

 

IMG_20170416_154727.thumb.jpg.bd4b850377a51859e15625ac6dbf3bf0.jpg

 

I da, nemoj uzimati manji motor. Možda ti se čini da je 120ks dovoljno, ali spram karoserije i težine u ovom autu mora više zarad neke komotne vožnje. Jedina prednost je manja registracija

Od kako pratim Delte na oglasu...ova je bila unazad dva meseca postavljana, obnavljana...stalno stoji dole kada se spustis niz Ugrinovacku...

On 4/16/2017 at 5:31 PM, milantic said:

Verovatno ima problem i to ozbiljniji. Takođe sam se raspitivao, bila je 10500€. Jedno vreme rezervisana ... Nakon mesec, dva, opet na oglasu. Baš, baš dobra oprema. Viđao sam Executive opremu, ali ne sa ovako ispunjenim tasterima kod centralnog displeja, elektronskim sedištima i grejačima u njima.

Za ovu Deltu sam zvao. Kaze momak prodata. Sto je drzis i dalje? Odgovara: Lepa je puno, da vide ljudi koja ja vozila iz suvog kvaliteta prodajem...

Mislim da je ta bila u full-u sa sve Poltrona Frau...

On 4/16/2017 at 5:38 PM, Markobgd said:

I ti si se raspitivao:lol:

Deltisti...ista fela:rolleyes:

Pridruzujem se...i ja gledam i sada kakve sve Delte ima na oglasu. Od kako gledam, sve se iste vrte, dodate svega tri nove, dve iz uvoza i jedna u vlasnistvu...

 

 

Gore se pominjala manuelna klima. Kod mene je manuelna, radi besprekorno. Kada sam pricao sa komsijom, kaze da je razlog bio njegov strah od crkavanja motorica, sad da mu neverujem nije, covek ima kintu i nije skrt za to...mozda deluje na oko malo ruznjikavo, ali vrsi funkciju kako treba...

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/19/2017 at 9:17 PM, totti said:

Pa ni te manuelne klime nisu više na sajle...

 

nisu, za razliku od automatske imaju samo jedan dzek...

 

093ca516ccb584a58cbbf26d6aacec65_orig.jpg700c292324af8a024f6702de26b6ef28_orig.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Stilu, Bravu, Delti (sve je isto) jedino klapna recirkulacije ima aktuator (motorcic).

Dok tockici temperature (10 polozaja) i rasporeda duvanja (5 polozaja) idu preko sajli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko pratim forum, svi su pisali da je selespeed za izbegavanje :) (u bilo kojoj verziji alfa/lancia)

Upitno je kako je održavan i servisiran pre nego što je došao do tebe, a remont je skup. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kobinacija motora, koji nisam video da neko vozi kod nas, menjaca koji se nije bas sjajno pokazao, 8 god starosti = niza cena.

Moja pretpostavka.

Siguran sam da postoji jos nesto sto utice na nizu cenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj motor je u 4C koliko ja znam i ok je za sad?

Naravno, kod nas dok ne predje barem milion na nekom taxi-ju nije dovoljno dobar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još bio da je vidim, pa reko da nije možda već neko vozio - nisam pitao da li je sveže iz uvoza ili je duže ovde. Privukla me manja kilometraža, naravno ako je iole tačna. Ima li šanse da se tačno proveri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je dizel, bila bi skuplja. Ovako mislim da slabo ko hoće da rizikuje. 

Neko je na forum stavio i Alfu 159 sa ovim motorom sa oglasa isto. 

Nabolje da proveriš cenu održavanja u nekom servisu prvo, kao i menjača

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moju Lybru servisiram kod Gorana, tako da znam koje su mu cene. Za ovo nema šta nešto dramatično veće održavanje da bude. Automatika sam već vozio ranije tako da znam i to kako ide. Jedino ne znam koliko se Goran i njegovi razumeju u automatike, ako bude neki problem. Za redovno održavanje ne moraju puno toga da znaju za automatika - sipaš ulje i voziš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam prvenstveno na cenu menjača. Desi se da ljudi ne sipaju ulje već samo voze :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...