Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

zapala mi je za oko zadnjih par dana nova delta jako lepo automobil,jel ima neko da zna nesto ili ako ima neko da vozi istu..kako se pokazala do sad,mada je relativno mlad auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ili ako ima neko da vozi istu..

http://www.fiat-lanc...showtopic=46614

Čitaj i za novi Bravo (kojeg već počinje da ima više jer je znatno jeftiniji od nje) jer je u principu to isti auto. Ista unutrašnjost, isti motori (koji idu o oba modela), mada Delta ima par motora koji se nisu ugrađivali u nouva Bravo.

Ono što se zna, ne daj Bože limarijski delovi će biti skuplji jer će biti ređa, onaj novi 1750 TB pije po gradu ~14 litara, ali ima 235 KS. Još uvek previše redak auto kod nas (faktički tek sada kao polovnjak počinje da se pojavljuje kod nas, jer je u vreme prodaje kao nova prodavana u manje od 10 komada za celu godinu) da bi bilo u ovom trenutku gooomila iskustava. Sve je posredno, plus priče sa Net-a od njenih vlasnika po Evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala nesho na brzom odgovoru,generalno posle stila bih uzeo alfu romeo 159 ili novi bravo ali sad kad sam video deltu ulazi u izbor i ona:)da vidim da je na platformi istoj kao i bravo ali zavrsna obrada je kvalitetnija mnogo ali je opet i malo skuplja u startu ne znam za odrzavanje kakva ce biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam pozeleo da kupim Novu Deltu i to sa 1.6mjt motorom od 120bhp i dualogic menjacem.Interesuje me kako se pokazao ovaj motor na ostalim Fiat-ovim automobilima.Vidim da bi mogao cipom da mu dignem snagu na skoro 150bhp.Ima li neko iskustva sa ovim motorom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo napred, fali nam neka redovna u klubu. :-) Ne znam što se još uvek niko nije ohrabrio da je pazari? Meni se iz dana u dan sve više sviđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zapala za oko jedna, cini mi se 2.0 mjtd biturbo sa 190 konja... Ja mislim da je to prava mera za ovakav auto... Da li postoji i 159. sa ovim motorom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam pozeleo da kupim Novu Deltu i to sa 1.6mjt motorom od 120bhp i dualogic menjacem.Interesuje me kako se pokazao ovaj motor na ostalim Fiat-ovim automobilima.Vidim da bi mogao cipom da mu dignem snagu na skoro 150bhp.Ima li neko iskustva sa ovim motorom?

Po mom misljenju mislim da je mnogo sa 120 na 150 treba misliti na zamajac i menjac..nisam strucnjak onako laicki rezonujem...ne znam sta misle ostali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.... "Malo" sam citao po forumu, ali nisam nasao konkretan odgovor. Naime sada sam u dilemi da kupim Deltu 1.9 twin turbo ili 2.0jtd  sa 165 ks. Te ukoliko netko ima iskustva,  dobro bi mi  došao kakav savjet  izmedju ova dva motora, meni osobno ovaj twin turbo nikako neda mira , al opet ne bih htio da se zaletim...

 

Nasao sam neke odgovore, kao da je delta skoro ista Fiat Bravu,samo ne bih se slozio oko toga, te pokusat cu to  reći sa mog stajališta  , jer prije dvije godine išao sam sa rodjakom (u Ljubljani) ,da sebi kupi auto i bas je tada htio da kupi Deltu i stvarno je bio odljepio na nju,  ali bila je   skuplja od Brava(koliko se sjecam da je Bravo bio oko 10.000€ a Lancia 18.000€-  obadva su bila polovna tada ) tako da se je odlucio za Brava jer nije imao para da kupi Deltu. Sjedio sam u obadva i vozio sam tog Brava(1.9 jtd 150ks),stvarno ide Fiat odlično,  ali Lancia je Lancia stvarno :)..... (i  sam je rekao da mu je lancia puno bolja za voziti, jer ju je on valjda kasnije probao ovu sa 2.0jtd)

Jedno vrijeme sam razmisljao isto o Alfi 159, ali na osnovu dosašnjeg iskustva na svojoj  Lybri, ne pada mi na pamet Alfa, jer drug mi je imao alfu 156 sa istim motorom(1.9 jtd 85kw) isto godiste,manje pređenih kilometara(156=130 h km, lybra 170h km ) ali  nije mogla se mjeriti sa Lanciom, cak smo se jednom prilikom potjerali onako iz radoznalosti , i drug nije mogao vjerovati(a ni ja) kako se Lybra drzi na cesti u odnosu na Alfu, a jos je imala zimske gume na sebi :D isto u 5-toj brzini  na 3000 o/min ima razlike u 10 km/h,a da o udobnosti ne govorim nikako. Tako da sam se na neki način uvjerio da ima razlike izmedju npr Brava i Delte ili AlfeRomeo i Lancie, mozda griješim  ali..........ja sam to tako dozivio, i sto se tice talijana meni je  Lancia "numero uno" :)

 

 

Srdačan pozdrav iz Velike Kladuše  :)

 

Ervin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, sto tebe toliko "pogadja" sto je Delta slicna Bravu? :D Da se radi o istoj platformi to se vidi golim okom, a da je Delta lepsi i bolje uradjen automobil i to je jasno (odatle i razlika u ceni).

 

Sto se tice motora, mislim da ih nemamo klubu: za onaj 1.9 od 150KS je bilo problema sa nekim klapnama usisa, ne znam da li je taj problem moguc i ovde. Takodje, ne znam da li je neki od tih motora isao u Alfe, pa da vidis na Alfa forumu.

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe ma mozda me pogadja zato sto sam skoro pa postao zaluđen Lanciom, kao ovi nasi balkanci kad jednom u VW  zacjepe onda nista drugo ne  postoji :D , Mada je danas Fiat, Lancia,Alfa, Maserati sve pod jednim krovom.

 

Ako ne nadjem konkretan odgovor, onda cu otici i kupiti ovu sa 190 ks pa nek` sve gori :) , koliko sam vidio da u Sloveniji jos daju garanciju na auto iako je polovno (do godinu dana), a tako i tako se selim u Sloveniju jer sam sada dobio gore posao (nije bushtela ,hebiga znamo mi bosanci jos sta drugog raditi :D heheh...)

 

LP Ervin

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Prednji i zadnji trap copy / paste   Stilo / Bravo

image.png image.png image.png image.png image.png 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa kolegom Mirko_NS - cemu toliko poredjenje sa Bravom, sigurno da je Delta kvalitetniji i ekskluzivniji auto.

Ako gledam polovnjake, Deltu bih uzeo da sam u fazonu "jednom se zivi", ali bih se verovatno posle cesao po glavi da me npr. neko cvakne. Gde naci zamenski ili polovni deo, o ceni novog ne smem ni da razmisljam.

A Bravo je "narodna varijanta", solidan auto za OK novac, kome se podrska kao polovnjaku polako pojacava (kao sto je, naravno, bilo i sa prethodnim Fiat modelima).

 

Ovo poredim posto se secam kako je bilo kada uzeh Stila, nije ih bilo ni po oglasima, a kamoli po otpadima. Sve sto sam radio, cackao i rastavljao - radio sam kao po jajima jer je sve bilo klempa i tesko se nalazilo. A sad je banja sa njim, opusteno kupusaj, ako nesto ode imas kod Pere, Mileta i Zike na otpadu ili jos malo i na trafici. Zezam se malo, ali cisto paralela koliko je lakse imati posla sa cescim modelom. Ali se onda i manje izdvajas iz gomile, pa ko sta voli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorizacija

 

 

081218_L_Delta_01_1024.jpg 081218_L_Delta_02_1024.jpg 081218_L_Delta_02_1024a.jpg 081218_L_Delta_03_1024.jpg
 
081218_L_Delta_04_1024.jpg 081218_L_Delta_05_1024.jpg 081218_L_Delta_06_1024.jpg 081218_L_Delta_07_1024.jpg
 
081218_L_Delta_08_1024.jpg 081218_L_Delta_09_1024.jpg 
 
 
 
Unutrašnja arhitektura
 
080205_L_Delta_03_1024.jpg 080219_L_Delta_02_1024.jpg 080604_L_Delta_29_1024.jpg 080604_L_Delta_30_1024.jpg
 
080604_L_Delta_31_1024.jpg 080604_L_Delta_32_1024.jpg 080604_L_Delta_33_1024.jpg 080609_L_Delta_08_1024.jpg
 
080609_L_Delta_09_1024.jpg 080609_L_Delta_10_1024.jpg 090213_L_Blue_Me_01_1024.jpg 090223_L_Delta18_Di_Turbo_Jet_01_1024.jp
 
090223_L_Delta_Executive_02_1024.jpg 100507_L_Delta_Hard_Black_03.jpg 

 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala digresija, ali to mi prvo pada u oci posto su enterijeri slicni - gledajuci i ove slike se samo potvrdjuje koliko Fiat u kontinuitetu ima ocajna sedista :) .

Od starijih modela pa evo i do 500L (na Xsari su fotelje u poredjenju sa Stilom, a ista klasa i priblizno godiste).

Kapiram da je razlika u kvalitetu (Delta - Bravo), ali bas tolika...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima ,

 

Neko duze vreme sam razmisljao da li da uzmem ovaj auto, na kraju mislim da nisam pogresio - vreme ce pokazati svoje.
Automobil tek trebam da preuzmem danas-sutra. 

Interesuju me razlike u ceni odrzavanja ovog automobila - kada bi poredili na primer FIAT bravom.

 

Znam da su radjeni na istoj platformi , i da imaju slicne komponente, i interesuje me da lisu , i koliko razlicite cene npr disk kocnaca ?

 

 

Imam jos jedno pitanje, zbog cega lancia ne prodaje ovaj automobil sa 1.9 motorom u srbiji ? I interesuje me da li je motor dobar.

 

Mislim , generalno me interesuje vase misljenje o ovim kolima, pa ako imate nesto da mi kazete , slobodno ! 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodavala se sa 1.9 motorom:

 

 

cini mi se 2.0 mjtd biturbo sa 190 konja...


To je 1.9, ovakva:
http://www.fiat-lanc...showtopic=37552

:thumbup:

 

Ali, to je bilo skoro na početku njene karijere, sada je to model kome prodaja polako staje, naročito u Srbiji gde se kao nova prodavala godišnje u 10, ili manje od 10 komada.

Tek sada dolazi masovnije kao polovnjak. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodavala se sa 1.9 motorom:

 

 

cini mi se 2.0 mjtd biturbo sa 190 konja...

To je 1.9, ovakva:

http://www.fiat-lanc...showtopic=37552

:thumbup:

 

Ali, to je bilo skoro na početku njene karijere, sada je to model kome prodaja polako staje, naročito u Srbiji gde se kao nova prodavala godišnje u 10, ili manje od 10 komada.

Tek sada dolazi masovnije kao polovnjak. :thumbup:

 

Dobro, razumem da prestaje da se proizvodi , ali me interesuje zasto , da ne postoje neki problemi sa tim agregatim ?

Sto se tice foruma, pojavljuju se lancije delta trece generacije povremeno - koliko sam video ima dve postavljene teme o lanciji delta trece genertacije, ali nista konkretno. 

Uglavnom se misljenja svode na to da je LEP auto , i to je to :D 

Cudno mi je sto su tako povrsni komentari, nema nekih konkretnih informacija.  :turned:

Ako nista nadam se da cu se setiti da dodam svoje utiske o kolima.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što se nije prodavao u iole primetnom broju kao nov u Srbiji. Zato ne možeš da biraš sve moguće motore, doplate i sl...malo smo tržište bili za taj auto. Nema nikakvih problema sa 1.9 motorom, ionako idu u gooomilu drugih auta. 

Jedino ako misliš baš na ovaj sa dve turbine, on je najređi i o njemu ne znam ništa kakav je posle x godina upotrebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da imaju nekih problema , javili bi se ovde. Zar ne ?

Generalno gledaš Nouva Bravo / Stilo o mogućim problemima. 

I po hrvatskim forumima nema informacija o 2.0 http://alfisti.hr/forum/index.php?PHPSESSID=572dce5861c3623b4c979930c98a2f9a&topic=842.1220

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što se nije prodavao u iole primetnom broju kao nov u Srbiji. Zato ne možeš da biraš sve moguće motore, doplate i sl...malo smo tržište bili za taj auto. Nema nikakvih problema sa 1.9 motorom, ionako idu u gooomilu drugih auta. 

Jedino ako misliš baš na ovaj sa dve turbine, on je najređi i o njemu ne znam ništa kakav je posle x godina upotrebe...

Da, mislim na 1.9 tvin turbo od 190ks.  

 

Razumem da ih nema puno, ali eto imacete neke informacije u skorije vreme / barem oko cena disk kocnica posto su za menjanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sturdust neke slikice prvo (mada pretpostavljam da je ona sa vozdovca sa onim batman  :ninja: felnama :p )

Pusti moguce probleme kad je takva lepotica u pitanju :)

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...