Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

22 hours ago, integralac said:

Dal bi nekog zanimala ovakva Delta, Momo 2013 godiste 1.6 mJet

Imam ponudu da je uvezem, ne znam dal je pametno ili da se drzim nemaca i francuza

3XDC6x.thumb.jpg.8f6725049584dc057a057c6588f5d341.jpgDSC_0609-1024x682.thumb.jpg.5bb4380ac00050d0be74d8a312a943e6.jpg

Jesi li siguran da su obe slike od istog auta. Na drugoj slici ima svu opremu sa Magic Parking, Xenonima i Lane Assist, a na prvoj branik bez prednjih senzora i prskalica Xenona...

Inace lepo izgleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam da su slike sa neta, nemam pojma koji su motori unutra, ovaj je 1.6 mJet

Sutra ce ici moji da je pogledaju, ako je ok uzimam, bice obavestenja ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok se mi organizujemo (jbga posao) auto se proda, imamo broj sasije, provericemo, mozda i stigne kod nas

 

Pa mi posle kazu lako je kupiti kola gore, mozda jedino ako po ceo dan cekas nesto da se pojavi i odmah reagujes, ali odmah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za svoju cenu, dobri primerci, koga interesuje lako će da nađe oglas i organizuje prevoz.

 

Ekstra jeftino. preko 200 000km, ima oštečenja, to je ono što najčešće stiže u Srbiju.

300.thumb.jpg.c36c7d0d784f3297e9d8598b3c68ea20.jpg 

 

Max. poželjno sa manje od 80 000km, ovo stiže u Srbiju ali nikada, nema kupaca po ovoj ceni.

200.thumb.jpg.a93bffb009a22aea70c5659639343059.jpg

 

Nešto povoljnije, sa oko 90 000km, može da naleti ali retko zbog i dalje previsoke cene za srpski džep.

100.thumb.jpg.d2928143544f395202544e97db95c8fc.jpg

 

 

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/17/2022 at 9:16 PM, dekirs said:

Mislim da Delta 1.4 ne moze ispod 11 po gradu. Meni Mito normalne voznje trosi 9.8, cep metodom mereno. Prosecna brzina 27kmh. 

Isto tako ne verujem ni da 1.9tt moze ispod 9l gradske voznje, to sam istrazivao kada sam hteo da uzmem Deltu i svima se vrteo grad oko 9l, nekima vise, nekima manje al recimo prosek je takav. 

Imam baš taj 1.4 T-jet (150KS) i upravo to je ta potrošnja prema board-u.

1. U gradu/Beogradu - između 11 i 11,5l
2. Na otvorenom putu (magistrala) prosečno je nešto ispod 7, ali na kraju to izađe oko 7,1l.
3. Na auto putu sa prosekom oko 130km/h je oko 8,2l.


Ako neko može staviti po strani potrošnju stvarno je užitak voziti je. Evo 3 i po godine nisam razmišljao o promeni sve do sad. Ni sada je ne bih menjao, već samo zato što finansijski donosim odluku i potreban je mlađi auto.

Ujedno, pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je razlika između displeja kod volana, primetio sam da ima 2 varijante, "šira" i "uža"?
Mislio sam da je do godišta ali vidim da i stariji modeli imaju ovaj "širi"...

 

3.jpg 2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš na centralni info-displej ? Zavisio je od opreme, posebno je kod turbo-benzinaca drugačiji prikaz zbog turba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri godišta, mislim da je do i od 2010. godine. Tad je bio kao neki manji restyle. 

Ova "uža" je samo prikaz u 3 reda

@ISV_01 nema delta da nije turbo, pa nije to tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Ne znam da li kod svih motorizacija ima prikaz turbo punjenja ili samo kod benzinaca, na to sam mislio. Kod Brava samo benzinci imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma šalim se :) ima i na 2.0 tako da verujem da svi imaju, samo treba uključiti, to je malo tricky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zavisi od godista, obican displej u tri reda i "konfigurabilni Matrix" su u pitanju. Ne smejte se meni :D, tako su ga u fabrici i eLearn krstili.

Ima mogucnost prikaza vise podataka, u vise polja, koja se mogu konfigurisati. Kod nekih postoji i mogucnost prikaza prednjih/zadnjih parking senzora. Posto volim da ispratim, licno kao glavni ekran drzim pritisak turba (odakle se na klik pristupa i Blue&Me meniju). Kod Brava znam da je vezano uglavnom za jace Sport verzije motorizacije/opreme (nema ih na slabijim verzijama dizelasa i benzinaca od 120 KS).

3 hours ago, andreja.micovic said:

samo treba uključiti, to je malo tricky

Ako se misli na "budzenje", nisam vidjao da se moze ukljuciti/iskljuciti dijagnostikom, isto kao ni prikaz parking senzora. Gledajuci cisto fabriku.

A ako vec postoji kao opcija, aktivira se vrlo lagano, opcija "Engine info":

On 10/6/2018 at 8:42 PM, Ivan said:

Menu->First Page (opcija je izmedju Set Date i See Radio):

061020185973.thumb.jpg.cc95a0a95abab5f859335afafe55c946.jpg

 

Izbor Date/Engine Info:

061020185974.thumb.jpg.075628740a59a8570dd71cbd17ae5d68.jpg

 

Digitalni prikaz pritiska turba:

061020185977.thumb.jpg.33f260d3326be92b8743e7e5b6cd04c6.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Ivan said:

Ako se misli na "budzenje", nisam vidjao da se moze ukljuciti/iskljuciti dijagnostikom, isto kao ni prikaz parking senzora. Gledajuci cisto fabriku.

A ako vec postoji kao opcija, aktivira se vrlo lagano, opcija "Engine info":

e ovo mislim pod tricky 

Engine info -> Pritisak turba

 

Ja sam se toliko vrteo oko toga da to uključim, gde je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me ne zaje*avas :D , imas na mojim fotkama iznad.

U glavnom meniju, klik na "First Page" (podesavanje sadrzaja centralnog polja Matrix ekrana). U tom meniju je opcija "Engine Info".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sad mi lako kad sam to provalio. Odavno je to kod mene namešteno, ali znam dok nisam namestio, nidje veze, pogotovo ako ko proba intuitivno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/28/2022 at 2:37 PM, integralac said:

Dok se mi organizujemo (jbga posao) auto se proda, imamo broj sasije, provericemo, mozda i stigne kod nas

 

Pa mi posle kazu lako je kupiti kola gore, mozda jedino ako po ceo dan cekas nesto da se pojavi i odmah reagujes, ali odmah

Evo je :cry::D

44765916_Provera_statusa_predmeta_uvezenih_vozila_-_Agencija_za_bezbednost_saobraaja_Republika_Srbija_-_2022-02-05_00_18_40.thumb.jpg.89472c58d15dab3a16b31f4fcac085c5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast.

Mislio sam da su je pokupili Česi ili Poljaci, ali da završi kod nas, to se nisam nadao.

Znači, stvarno smo u zlatnom dobu, automobili (polovni) se prodaju kao vruć lebac.

 

Biće Delti još, tek su počeli da se oslobađaju starih i prelaze na ekološki osvešćena vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @integralac i @andreja.micovic :thumbup: .

Javio sam drugaru, pa neka zabaci ako mu pase. Kaze mi upravo, Bravo Sport sa kraja produkcije i Giuliette mrtvo more.

Taman mi rece da pogledamo zajedno ako se pojavi kod nas na oglasima, jer je vec neko i ovde primetio da je malo kolizija sa slikama. Po ePer nije neka preterana oprema - nema ksenone ni prednje parking senzore, a na slici enterijera deluje da je "puno" dugme za Magic Parking, da ima Sport mode (uz 1.6), itd... Po ePer bi trebalo da je manje-vise standardna opremica, gledao sam "onomad" kada je Rasa pitao ima li zainteresovanih: InstantNav, Blue&Me, tempomat, senzori za svetlo/kisu, elektrohromatski unutrasnji retrovizor, digitalna klima, tamna stakla... Uz pratecu Delta S sminku: Bravo Sport 18'' felne, tamna maska i farovi, duple cevke izduva, kao i pojedini specificni detalji enterijera (cajgeri, mat dizajn nekih delova). Videcemo vec, ako se uopste i pojavi na PA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno si sampion, pa gde iskopa Jeltu za 3 soma :D ?

Dobar Stilo sa kraja produkcije je jos uvek oko te cifre...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam koga ne interesuje taj uvek nadje. Naleteo slucajno.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...