Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

1 hour ago, Transporter131 said:

Ali ova je 120ks mjet, bang bang...salim se, 7,8l pokazuje bord

Ovo mislis na kombinovanu ili gradsku?

Tih 8l koje u poredjenju racunas za 1.9 8v mi je bas previse, ako je kombinovana u pitanju? Mozda board nije tacan? Imao sam Stila skoro 10 godina, PO CEPU je ukupni prosek u mom vlasnistvu bio 6.1 l, i kod gomile drugara sa tim motorom se vrtelo oko te cifre +/-. 

Isto tako mislim da ce ti i Delta benzinka u uslovima koje planiras trositi manje. Jedino ako kao najgori scenario planiras neke teze uslove eksploatacije, onda OK.

Kome ne smeta plin, racunica je i vise nego jasna. Ako se auto planira na iole duze u vlasnistvu, nema puno potrebe mozgati cak ni za manje godisnje kilometraze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Delta 1.4 ne moze ispod 11 po gradu. Meni Mito normalne voznje trosi 9.8, cep metodom mereno. Prosecna brzina 27kmh. 

Isto tako ne verujem ni da 1.9tt moze ispod 9l gradske voznje, to sam istrazivao kada sam hteo da uzmem Deltu i svima se vrteo grad oko 9l, nekima vise, nekima manje al recimo prosek je takav. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je trosio otprilike ksto tako da to je to. Samo mislim da je Delta oko 200 kg teza dakle mora bar litar vise da trosi :)

Sent from my RMX2202 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Litar utehe, ali pre ce biti da je skoro dve litre :D Znam jer je drugar do skoro vozio Deltu, pa se secam kuknjave na potrosnju :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma 1,8 Tbi....nek je egzotika :D 

2,0mjet 165ks, kakav je išao i u Bravo

2,0 benz nije išao u Deltu

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da pomesao sam jer taj 1.8 ima 200 konja :) ja sam razmisljao izmedju tog 2.0 i Twin Turbo i odlucio se za ovo drugo :)

Sent from my RMX2202 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, da se i ja ispravim, tačnije 1750 tbi :) Raniji 1,8 nije bio baš na glasu. 

Ide taj stari 1,9 blok sa 2 turba lepo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Ivan said:

Ovo mislis na kombinovanu ili gradsku?

Tih 8l koje u poredjenju racunas za 1.9 8v mi je bas previse, ako je kombinovana u pitanju? Mozda board nije tacan? Imao sam Stila skoro 10 godina, PO CEPU je ukupni prosek u mom vlasnistvu bio 6.1 l, i kod gomile drugara sa tim motorom se vrtelo oko te cifre +/-. 

Isto tako mislim da ce ti i Delta benzinka u uslovima koje planiras trositi manje. Jedino ako kao najgori scenario planiras neke teze uslove eksploatacije, onda OK.

Kome ne smeta plin, racunica je i vise nego jasna. Ako se auto planira na iole duze u vlasnistvu, nema puno potrebe mozgati cak ni za manje godisnje kilometraze.

Gradska, evo dokaza od sinoc... 215/45/17

20220117_200033.jpg

Edited by Transporter131

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je verovati internetu, evo su uporedne tezine:

 

Lancia Delta 1.4 tb

Curb weight (without a driver):

1320 kg / 2910 lbs

 

Alfa Romeo 147 2007 1.9 jtdm 

Curb weight (without a driver):

1270 kg / 2800 lbs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno mi nerealna ta razlika u težini od samo 50kg, imajući u vidu da je Delta na Stilo platformi, duža i teža čak i od Brava, po defaultu treba biti teža od 147 i to više od 50kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta 2.0 mjet je 1440 kg :) a prethodna mi Marea SW 1.9 jtd bila oko 100 kg lakša (automobili slične dužine)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Aca16 said:

Uzmi u obzir da su dizel motori dosta tezi od benzinaca

 

1 hour ago, andreja.micovic said:

Delta 2.0 mjet je 1440 kg

I dalje me ne možete ubediti da je Delta, em platformski veći auto em duži od 147 samo 50kg teža od iste koja je dizel. Ako je Delta 2,0mjet 1440kg, beniznac je...šta, 100kg lakši od 2,0mjet Delte i 50kg teži od 147mice dizela ? Samo mi je nepojmljiva tako mala razlika u težini između 2 potpuno različita generacijska auta, različite platforme, a na uštrb razlike u motorizaciji. 

@andreja.micovicSW su po pravilu teži auti od iste verzije sedana/HB, a 100kg nije mala razlike kako god to zvučalo. Ko misli suprotno, neka digne toliko u džakovima cementa ili napakuje žensku i nekog ortaka pa proba isti auto sa njima unutra.

Razlika u 100kg na štetu Delte je zbog svega...platforme, zadovoljenje tadašnjih NCAP normi, opreme,...navedi sam. 

50 minutes ago, horvat said:

Ja planiram da odem, bas me zanima...

Traži to na tehničkom pa menjaj saobraćajnu :D 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...