Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

20 minutes ago, Dzimbo said:

Greota sto Alfa nema veci gepek, ne bih je menjao dok se ne raspadne. :thumbsup:

Ako je tacan potpis, vozis 147, a i 159 i Giulietta imaju veci gepek od nje :)  #samokazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Hvala za pojasnjenja, na mojih trenutnih 280l tih 400l ce biti vise nego dovoljno. Sto se tice sedenja pozadi, sedim samo kad sam pijan ko cep a da ima neko krupniji da sedne na suvozacevo.

@vagenovac Razumem sta pises, ali ja ne vidim realnu upotrebu za ta dva motora, mozda bih ovaj 1.9 tt i nekako prihvatio ali benzinjaru nikako, uzecu u obzir ali nesto mi to mirie na duplu nevolju sa tt.

@horvat Giulietta ima malo veci gepek, ne znaci mi nista ta litraza, a 159 je prelep auto i decacki san ali skucen unutra i ima nepraktican gepek. 159 SW pak ima nesto vise prostora i praktican gepek ali i dalje Lancia ima vise prostora na zadnjoj klupi od nje (ispravite me ako gresim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj pogresno da me shvati, ali ne razumes sta pisem, jer da razumes video bi realnu upotrebu tih motora :D

Ne kazem ja da su ostali bazni motori preslabi, ali za slicne ili iste pare kod polovnjaka dobijas ipak neku drugu i bolju pricu.

Sta mislis zasto je najslabija sedmica 730d iako je iste tezine kao x3 2.0 xdrive.
Pa sedmica je samo 50kg teza od petice sa istim motorom, zasto onda nemamo 720d, sigurno bi imala pristojne performanse.

Kod sedmice i te klase je akcenat na komforu, a ne divljanju, zasto ne stave slabije motore.

Pa jednostavno jer se sa jacim motorom komfornije i prijatnije vozis.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Deltu je 2.0 mera, ali ima i to svojih mana, skuplje je odrzavanje i jaaako ih malo ima, bar ovo sto sam ja pratio. Mislim da trebas da gledas 1.6 sa manuelnim menjacem koji ces pre toga dobro pregledati kod nekog majstora. 

Taj motor fino ide u Bravu a Delta nije nesto spektakularno teza od Brava, tako da verujem da bi zadovoljio tvoje potrebe. Delova ima, jeftinije je odrzavanje od svih drugih motora u ponudi ( mozda je jedino 1.4 t-jet jeftiniji ), potrosnja je kul. Kod 1.9tt treba racunati na poprilicnu potrosnju posebno po gradu, komplikovan sistem turbina gde sve to moze papreno da izadje. Ako gledas 1.4 t-jet ocekuj 11-13 litara po gradu u zavisnosti od tezine noge i relacija.  Tako da, 1.6 uzimaj i milina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar 1.6 nije downgrade-ovan 2.0?!

Svi delovi su identični, imaju iste mane (gumica uljne pumpe, usisna grana, kućište egr-a, hladnjak ulja), mali/veliki servis identična cena, čak mislim da je zamajac za 1.6mjet skuplji. 

Jedino što 1.6 manje troši, oko litru, ali je tromiji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bespredmetna priča iako su svi u pravu. Sve skroz tačno ALI, nemoj gledati niti uzimati jače motore kad već ne želiš (pogotovo ne najjači dizel i najjači benzinac u ponudi) pošto ih ionako ima najmanje u ponudi i najteže je pronaći dobar primerak. 

 

Ako je Delta kao model ono što želiš sledeće, gledaj sve ostale motorizacije i izaberi najbolji primerak overall u datom trenutku na tržištu. Nećeš pogrešiti nikako ni sa jednim. I dizeli i benzinjare imaju svoje prednosti i mane a mnogo bitnije od 1l razlike u potrošnji je celokupno stanje auta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac definitivno ne razumem :lol:

Strpljen spasen, necu da jurim nigde sa kupovinom, hvala momci na savetima.

@dekirs Naravno, kod Gorana cu na pregled pre kupovine, ali otom potom.

Necu da spamujem vise i da vam oduzimam vreme dok ne krenem u kupovinu, rekao bih ziveli ali sam prepio sinoc. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, dekirs said:

Ne moze biti za 1.6 skuplji zamajac kad je u njemu m32 menjac a u 2.0 f40.

Cituckam vas po malo koliko stignem na moru, pa samo da dodam da ne bude zabune.

Opelov M32 (C544) menjac nikada nije isao ni u jedan dizelas u Bravu/Delti. Ako pricamo naravno o manuelcima, jedino kao Dualogic. M32 manual je isao samo u matore Euro 4 T-Jet 120 i 150 benzinke. A i to cele 2 godine do restyle, kada masovno pocinju da ubacuju tada potpuno novi FPT-ov C635 menjac (paralelno sa tim krecu i Euro 5 motori, ubijaju T-Jet 150, a startuju sa MultiAir).

U Bravo/Deltu 1.6 je u startu isao FPT C530.6 (kao u Stilu 1.9 16v), a od polovine 2010. ga menja C635. 

Apropo 2.0 dizelki - i drugi Opelov menjac F40 (C542) je nedugo zatim izbacen iz Brava/Delte, cime su konacno zavrsili generalno neslavnu sagu partnerstva sa GM. F40 menja takodje C635.

Kada bolje pogledas, taj C635 menjac im je bio "devojka za sve" :D - gurali su ga od 2010. u masu modela turbaka, i sa dizelskim i sa benzinskim motorizacijama.

Samo je stari 1910 ccm blok u Twin Turbo verziji do kraja produkcije guran sa Opelovim C542 menjacem (posto je 1.9 svakako zavrsavao svoj zivotni vek).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan je l ima neke velike razlike u tim menjacima ili je to vec stvar eksploatacije (mator auto jbg)?

Jos jedno pitanje za ekipu, je l ima neke sustinske promene u modelima pre i posle 2011. godine, tipa kvalitet enterijera, zvucna izolacija, neki sigurnosni sistem (aktivan/pasivan)? 

Edited by Dzimbo
Typo error

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako gledas mladji od 2010/11. samo eksploatacija. 

 

Nikakve aktivne/pasivne bezbednosti nema u novijim spram prethodnika. Postoje neke verzije sa upozorenjem mrtvog ugla ali to  je retko, nisam video kod nas na oglasima nijednu. Isto tako retko na nasem trzistu su senzori za svetla, samopotamnjujuci retrovizor vec cesce imas.

 

Ako gledas tako 2010/11. i mladje sa 1.6mjet i 2.0mjet ne bi trebalo da imas problema. Dobro da se pretrese kod majstora, da se odradi veliki servis  ako treba, da se zameni gumica uljne pumpe kad vec radi servis, da se prekontrolise remenica radilice i mislim da je to to. 

 

Naravno, preporuka da zamenis sve tecnosti (rashladna, kociono ulje, ulje u menjacu). 
 

Ako ti trebaju neke info o cenama, sve sam to radio kod sebe, mogu ti poslati na pp.

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dzimbo said:

@Ivan je l ima neke velike razlike u tim menjacima ili je to vec stvar eksploatacije (mator auto jbg)

Generalno su ti M32 malo problematicniji, ali ako kupujes dizel, to te ne tangira. A i danas se resavaju jeftino, pisali smo vec X puta, da ne davim, imas sve do u detalje. 

Na 1.6 je do 2010. isao FPT C530.6, kao na 1.9 16v Stilu i Bravu, generalno dobri menjaci. Iza toga C635, novi menjaci, sa pojacanim deklarisanim torque na 350 Njutna. I u 1.6 i u 2.0, sto kaze Andreja, zavisi od kilometraze i uslova eksploatacije. Ni oni nemaju neke fatalne probleme, prve serije su znale da imaju zadrsku pri ubacivanju u prvu. Ali obicno kada je hladno i sa matorim/nezamenjenim uljem. 

Deltu nisam mnogo kupusao, ali kod restyle Brava (koga znam napamet) primetio sam bolju izolaciju, puniji zvuk zatvaranja vrata, bolji materijali (pogotovo izlazne serije), ispravljene sitne bubice... Sto se opreme tice, generalno kako se model blizi kraju zivotnog veka, cesto bude suprotno. Tj. polako ih obogaljuju da ne bi gubili kod prodaje, sto ne znaci da neces natrcati na nasviran primerak (ali je manja verovatnoca). 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stozoran12

Ako mislis na fabricki InstantNav, SD slot je iskljucivo za navigacione mape. Ako nemas poslednju 2017. verziju HERE mapa za taj uredjaj, skoro sam radio update kod sebe, pa mozes da pogledas:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/52255-fiat-nuova-bravo-mape-za-navigaciju-update/&do=findComment&comment=1613290

MP3 muzika ide iskljucivo preko USB fleske ili CD-a (ako pricamo o fabrickoj postavci). 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Ivan said:

@stozoran12

Ako mislis na fabricki InstantNav, SD slot je iskljucivo za navigacione mape. Ako nemas poslednju 2017. verziju HERE mapa za taj uredjaj, skoro sam radio update kod sebe, pa mozes da pogledas:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/52255-fiat-nuova-bravo-mape-za-navigaciju-update/&do=findComment&comment=1613290

MP3 muzika ide iskljucivo preko USB fleske ili CD-a (ako pricamo iskljucivo o fabrickoj postavci). 

Da, mislim na fabričku verziju. Postoji li negde uputstvo za USB?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimih ovo na Facebook grupi, nemam (jos) Deltu pa ne mogu da potvrdim. :lol:

Screenshot_11.png

Edited by Dzimbo
dodao link

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, stozoran12 said:

Da, mislim na fabričku verziju. Postoji li negde uputstvo za USB?

Imas kompletno uputstvo za InstantNav u odgovarajucoj sekciji za Nuova Bravo:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

 

Isto ti je sve kao za Deltu, posto mislim da za taj model imamo samo osnovno Korisnicko uputstvo.

Inace je USB deo Blue&Me sistema (a ne same navigacije). 

 

@Dzimbo

Kod ovoga iznad, pre ce biti da je problem sto mu u setovanju Media Playera nije podesena opcija AutoPlay (muzika krece cim se ubaci fleska, u tom slucaju). U suprotnom, mora da se startuje rucno.

I nije tacno da ne moze preko 4GB, licno koristim 8, koliko se secam fabrika je preporucivala do 32 GB. 

PS: Moja preporuka zbog dimenzija, SanDisk-ov CruzerFit:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38528-neko-negde-nešto-prodaje/&do=findComment&comment=1461141

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato se i ogradih da ne mogu da potvrdim, zapalo mi za oko jer sam procitao malo pre posta od kolege.

 

Elem, ima li neko da baci pogled na jednu Deltu u Nisu? Nije nista hitno, deluje bas zanimljivo.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18236813/lancia-delta-16-m-jet-lux?ref=search-normal&position_ref=6

 

 

Screenshot_2021-08-09-09-49-31-308_com.infostud.android.pa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, stozoran12 said:

Izvinjavam se ako je bilo negde, imam samo jedno pitanje - na novoj Delti SD kartica je samo za navigaciju ili može i za muziku?

Hvala!

Ja koristim za muziku otkad imam Deltu (jer su svakako najnovije dostupne mape iz druge polovine 2015. pa mi ne znače).

 

SD koji je unutra je 16GB, multimedia čita i NTFS ne samo FAT32 (jer je OS "ispod" Windows CE 6.0), ali ima ograničenje konačnog ukupnog broja objekata (fajlovi + folderi) na 2048. Dakle nije problem samo u veličini prostora već i u tome koliko stvari natrpaš, jer audio player mora da enumeriše sve objekte a nije predviđeno više od tog broja po playlisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/28/2020 at 9:08 AM, PremieRacing said:

 

Ovu temu prati mnogo više potencijalnih kupaca, pa da spomenem i ovde... 

Moja benzin automatik može da usreći nekog sledećeg za 4490,-  Prva, poslednja, fiksna i forumska cena. 

Nema apsolutno ništa da se radi, veliki servis urađen kod Gorana, registrovana, kasko, dva seta odličnih guma (leto/zima). 

 

Registrovana, sređene klapne ventilacije, opran enterijer dubinski, jbmlg, treba samo platiti prenos i voziti. 

 

Ponovo u ponudi:

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18557716/lancia-delta-18-turbo

 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman razlog i za promenu žene :)

 

 

Moja je sa one strane Drine i kad sam joj govorio uzimamo Deltu bilo je nema šanse pa šta će nam to, to se kvari... A da uzmemo G5?!

onda iskoči jedna crna platinum, mislim da je bila 2.0mjet. ja je poveo kao ajde da vidiš auto, da probaš, sedneš... Mogu reći da više nije pričala o golfu. I dan danas se borimo ko će da vozi.

 

a za ovu deltu od Premie samo pozitivno, dobra je i provozao sam je kratko. Bilo mi žao što nisam skupio oo i ja jurio. Mada slaba ponuda dobrih 1.8tb bila kod nas uvek

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, andreja.micovic said:

ja je poveo kao ajde da vidiš auto, da probaš, sedneš

Tako sam i ja i sela je u AR Giulia

8 hours ago, andreja.micovic said:

Mogu reći da više nije pričala o

mom (našem) Bravu :cry::cry:

 

Mora da je zbog ratkapni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...