Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Zasto bi menjao alfu 159 za deltu? 

 

Jeste delta dobar auto, ali je 159 u manje vise svakom aspektu za klasu bolja, osim eto mesto na zadnjoj klupi, drugu prednost delte ne vidim stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih dodao i potrosnja u korist Delte, ako ne racunamo 1.9tt ali mislim da i ona ne prelazi potrosnju Alfe 159 2.0mjt...

Jbg, Alfa je mrcina i sta god joj radio ne mozes postici neku normalniju potrosnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, zna čovek šta radi.image.gif.d5a2ad3fa9185fb3e4c1658398b3b2c5.gif

Alfa 159 je prvobitno i razvijana kao luksuzna Lancia, zato je toliko veća i teža od 156-ce.

Kako to obično biva u čelu kuće, rukovodstvo je po ko zna koji put povuklo pogrešan potez i novi model Lancie vezalo za Chrysler model 300c i naknadno model 200 - Flaviu cabrio.

Alfi je uvaljena nedovršena studija koja je postala model 159.

Tako pričaju starci, pre dnevnika, na trgovima Torina.

 

Meni je ovo najuspeliji surogat:

 


 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika u tezini alfe i delte 2.0mjet je 60kg po specifikacijama, sto su opet zanemarljive razlike i po pitanju potrosnje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, BaneJ said:

Alfa 159 je prvobitno i razvijana kao luksuzna Lancia, zato je toliko veća i teža od 156-ce.

Kako to obično biva u čelu kuće, rukovodstvo je po ko zna koji put povuklo pogrešan potez i novi model Lancie vezalo za Chrysler model 300c i naknadno model 200 - Flaviu cabrio.

Alfi je uvaljena nedovršena studija koja je postala model 159.

Nisam nigde pročitao da je tako bilo. Nikakav koncept Lancie na toj platformi nije nikada pokazan. Pa, prvi koncept pokazan na toj platformi nije bila čak ni 159-ka, nego Insignia.

Pre par godina je bila priča o toj zajedničkoj Fiat/GM platformi na kojoj je napravljena 159-ka, da ne ponavljam sad svoj post, evo ga klik OVDE. Svakako je dobro pročitati i ostale postove sa te teme...

 

Da li su planirali da na toj platformi naprave i neku Lanciu...ne znam, možda. Ali, to bi bila sekundarna stvar jer je ta platforma viđena kao glavna Fiat/GM. Da su planirali mogli su i da naprave, posebno bi im to bilo značajno nakon što je Opel odlučio da drugim putem ide za Insigniu...tada bi baš trebao još neki model (pored 159-ke) da svojom prodajom (udruženom sa 159) isplati razvoj te platforme...pa opet nisu napravili nijednu Lanciu na njoj.

Lancia posle Delte nije ni imala nove modele ne računajući malu Ypsilonku. Ništa oni nisu vezali za Chrysler, već su samo promenili značke na Chrysler modelima.

Thema je 300C, Fluvia je 200C u kabriolet varijanti, Phedra je Chrysler Grand Voyager sa takođe Lancia značkama. Baš ta odluka da samo uzmu Chrysler modele i promene im značke i ponegde masku hladnjaka, govori da nisu ni imali ništa u razvoju za Lancia brend osim male Ypsilonke...na koju je na kraju sve i spalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se 159 tice lepse se vozi od delte.Jedino sto joj fali to je snaga,konkretno modelu od 150ks.

Sto se potrosnje tice,jtd i mjet nisu neki stedljivci.Konkretno u mom slucaju libra od 116ks 1.9 vise trosi od e46 od 150ks koji je 150kg i vise tezi od nje.Delta 1.6mjet trosi identicno kao e46 moj,a pri tome e46 se vozi ostrije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da odgovorim na postavljena pitanja . Delta mi se oduvek vise svidjala od 159ke, ali mi iskrsla kupovina 9ke. Doslo vreme da se 9ka, koju vozim 3 godine, zameni za deltu. Nju nikada nisam imao.  Mislim da je delta ipak malo kvalitetnije napravljen auto od Alfe. Potrosnja goriva nije primarna stvar koja me vodi kod izbora automobila, jer da je tako vozio bih hundai i20 sa 1.0 turbo diselom.  U zivotu sam imao dve Lancie, themu 2,0 turbo i Lybru 2.4 JTD. Sa obe sam se slatko navozio i nisam imao nikada probleme.  A mogu da ponudim u zamenu i MiTo  1.6 jtdm sa 120 ks iz 2009. pa ako nekom teba manji auto .... Dobro bi bilo da imam jednu Alfu i jednu Lanciu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, vagenovac said:

Razlika u tezini alfe i delte 2.0mjet je 60kg po specifikacijama, sto su opet zanemarljive razlike i po pitanju potrosnje.

 

Nisam uporedjivao razlike u tezini u specifikacijama ali sam znao da je Alfa teza (iako sam mislio da je i teza od tih 60kg)... Ne znam sta je onda u pitanju ali ja jos nisam video da je neko u 159 2.0mjt spustio potrosnju ispod 5 litara (mislim na magistralu i otvoren put) a u Delti sa istim motorom ljudi bez problema postizu takve potrosnje...

 

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/6/2021 at 10:32 PM, chempix said:

Trenutno imam Stila benzinca 1.6, tako da bih možda benzin preferirao u nekoj idealnoj varijanti, ali nije presudno.

Taj sa oglasa izgleda odlično.

 

Imaš moju besprekornu, registrovana do kraja godine za 4.490,00

Nema je u oglasima, pogledaj temu ako si zainteresovan.

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

159 je mnogo lepše vozi od Delte, stabilniji auto sa boljim ( težim ) osećajem na volanu. I udobniji iako Deltina sedišta deluju udobno, čak i osnovna sedišta u 159 ih šiju za klasu. Ali nisu ista klasa, to svakako treba uzeti u obzir. Da ne grešim dušu, sve ovo pričam sa aspekta Delte 1.4 sa običnim sedištima sa alkantrom. 1.8 T nisam vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta je prepakovani Bravo...neuporedivo sa 159.Deltq je zamisljena jao najluksuzniji auto C segmenta a 159 je D.D segment je D segment i tu se zavrsava svaka dalja prica.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/6/2021 at 7:29 PM, trmac said:

Pozdrav momci.

Da nije neko slucajno gledao ovu Deltu? A i ovako kako vam deluje preko slika. Dosta dugo je na oglasu.

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17436897/lancia-delta-18-tb-nav-led-aut

Screenshot_2021-04-06-19-27-59-699_com.infostud.android.pa.jpg

 

viber_image_2021-04-29_12-32-54.jpg

WTF sad nesto pregledam temu i naletim, jel ovo neka prevara ili ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, onako na prvu sam se upecao jer sam jako zeleo ovu TT, ni felne nisu iste.

Cestitati Misku na fotografijama

Edited by integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni felne ni pozadina, na jednoj je ziva ograda zelena na drugoj lišća bez.
Sva kola na fotografijama su im lepa, lokacija slikanja manje više ista za sve
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/6/2021 at 5:23 PM, chempix said:

zdravo svima

 

u potrazi sam za Deltom, ali to sve već predugo traje
ako neko ima predlog koju Deltu uzeti, već je gledao, zna šta joj fali itd, sve je dobrodošlo     :)
za pomoć oko kupovine častim

 

hvala unapred!

 

 

Kupi li ti nešto...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se ne uzima Delta kao sto se bira ženska sa velike sise. U odnosu na nju, Delta će imati ispucane airbagove :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani forumaši,

 

interesuje me da li je na Lancia Delata 2009 godine normalna pojava korozije na automobilu.

Naime gledao sa jednu Lancia Delta 1,9 jtd TT koja je dosta korodirala odozdo donji deo amorizera i viljuški,

auspuh ... pa me interesuje da li je to uobičajeno ili je to kod ovog primerka i šta može da bude uzrok.

Primetio sam takodje da na prednjem delu haube ima jednu fleku veličine 20x215cm koja je mat boje,

interesuje me da li je mogući uzrok prokuvavanja motora. Napominjem da auto ima normalan zvuk i vožnju,

bar koliko sam ga probao, ide kao lud, što možebiti i moja subjektivna ocena posle vižnje u Citroen 2,0HDI od 109 konja.

 

Hvala svima na brzom odgovoru

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milosbm

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o kupovini Delte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je iz Svajcarske sasvim je normalno da je korozirala odozdo. 

 

Na mojoj delti koja je iz ch je auspuh ceo korozirao, spoljnih obloga na loncima nema, pojela ih so. Zadnji most ceo zardjao...

 

Da prethodni vlasnik nije 2 puta radio zastitu patosa (premazivanje kao nekom smolom/gumom u servisu) sada bi vozio kao Fred Kremenko i Barni Kamenko hehe

Edited by shakalkv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis fleku na haubu?Ako je nesto naliku kao da je ta fleka kao u magli,poliranje je lako skida.Drugar je imao manju fleku takvu,al na levoj polustranici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...