Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Pošto mi je jasno da niko nikada ne čita stari sadržaj, tj. cele teme od početka, samo ću da podsetim da imaš dve 1.8t Delte na forumu koje su ti proverene... Moja i bivša QV-ova

 

On 11/11/2020 at 11:37 PM, PremieRacing said:

Istekla registracija, oglas ce biti aktuelan 20ak dana pa ako produzim registraciju - vozicu je jos najmanje godinu dana. 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17236790/lancia-delta-18-turbo

 

Untitled5.thumb.png.6f5e23c0612513c5eb4ce994854e6c89.png

 

 

Nema više aktuelnog oglasa zato što jeste registrovana do 12.2021, ali to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terao ovu Deltu kod Gorana. Kazu vlazi ulje iz menjaca negde, isto vlazi antifriz u predelu creva grejaca. Klapne za ventilaciju isto ne rade kako treba. Ostalo je ok.

 

Oni svi radnici tamo su u fazonu izbegavanja 1.8 Delti generalno. Kao nema ih 3 u Srbiji, nema delova, sad skoro nigde nismo mogli da nadjemo klapnu gasa, ima samo nova iz originala 500e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na žalost, retkost ovakvog automobila više se može pripisati slaboj prodajnoj politici proizvođača nego nezainteresovanošću kupaca.

Vozio se baš u ovakvoj Delti davnih dana par puta... bio sam oduševljen... odlično vuče... zvučno izolovana dobro u toku vožnje nemaš osećaj za spoljni svet... udobna... sve u svemu meni je ostala u sećanju kao opasna mašina.

Edited by Nebek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molba da od tema za savete pri kupovini ne pravimo "kupusare", u kojima pitamo sve sto nas zanima. Za to postoje tehnicki podforumi za svaki model, kao i opsti tehnicki podforumi.

Pitanje oko velicine/izbora felni, prebaceno je u odgovarajucu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37137-fiat-lancia-alfa-dimenzije-felni-i-guma/&do=findComment&comment=1603426

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.daafbc782b5e08197b34d6d17098959d.pngimage.thumb.png.d39584d94c8882771feb5376504c4a77.png

 

Sa FB grupe...

Bila mi je (nekad) ideja da zamenim glavcine ili stavim distance da budu 5x98 kako bih uzeo neke alfine felne jer je veci izbor lepsih felni. Pogotovo one elipse novije ili multispoke... 

 

Za distance sam se raspitivao, moze. Budu debljine 20mm, 2 rupe se gadjaju i na te 2 idu duzi srafovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17599183/lancia-delta-14-p-l-i-n?ref=search-normal&position_ref=1

Pozdrav, 

Nalazim se u fazi kupovine auto, medju autima koji mi se svidjaju, nalazi se i delta. Konkretno, 1.4 sa plinom od 88kw. Link iznad

Ako bi neko bio ljubazan da podeli savet na sta da obratim paznju prilikom gledanja delte, bio bih zahvalan. 

 

Untitled.thumb.png.093e5368655b33fea99c53546343300a.png

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@trmac

 

Služi da ti auto još malo bolje ide. :) 

Winter, Normal i Sport su opcije koje treba da imaš, plus manuelni mod za menjač kada menjaš brzine preko komandi na volanu.

Postoji to dugme Sport i kod drugih Nuova Delta (npr. 1.4 TJet sa 150 konja), i kada se pritisne onda turbo radi na malo većem pritisku, volan postane malo tvrđi, ako su amorti na struju i oni postanu malo tvrđi, pedala gasa brže reaguje... Imaš malo o tome u vlasničkom uputstvu - klik ovde.

Winter bi trebao da bude obrnuto od Sporta, a Normal ti je jasno čemu služi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne postoji Normal, samo Sport i ne-Sport (Winter). 

 

Jos nesto, postoji li uopste neko posebno uputstvo za 1.8 Deltu? Vidim da se u ovim standardnim sto mogu da se nadju ona ne pominje nigde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18102497/lancia-delta-19-m-jet-nav-pano?ref=picked-ads-profile

Lancia_Delta_1.9_M-jet_Nav_Pano_Polovni_Automobili_-_2021-04-29_12_25_58.thumb.jpg.841dc28ab5a0286b1c5f543db7665461.jpg

Juce se pojavila, izgleda na slikama fenomenalno, cena ok

Ako neko  moze i zeli da skokne da pogleda ovu bi mozda pazario u ropku od odmah

I dok sam ovo pisao cena je skocila na 4990 :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisla je odmah, jedan kolega je reagovao da ode da pogleda ali videlo se da je dobra i da nece dugo na oglas, prvi radni dan bi dosao po nju, mozda je uzeo neko od forumasa, videcemo :ball:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo svima

 

u potrazi sam za Deltom, ali to sve već predugo traje
ako neko ima predlog koju Deltu uzeti, već je gledao, zna šta joj fali itd, sve je dobrodošlo     :)
za pomoć oko kupovine častim

 

hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, i dobrodošao!

Ne znam da l' tražiš dizel il' benzinku, al' imaš baš sad u oglasima ovde jednu, pa se možeš raspitati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice moja 1.4 benzin/plin fabricki za oko mesec dana. Cekam tipa 2018. 182k presla, odlicna. Ima dve tri sitnice da resim samo (branik zakacen malo, zuta cek lampa i napred na levom krilu tackica jedna). 2013. Bice 6500. Ima multimediju od brava veliku ubacenu. Tempomat, dig. klima. Atest plina kraj 2022. Dva seta guma na felnama oba. Letnje alu zimske celicne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno imam Stila benzinca 1.6, tako da bih možda benzin preferirao u nekoj idealnoj varijanti, ali nije presudno.

Taj sa oglasa izgleda odlično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim na PA, trenutno benzinaca 12. I dalje je tamo ona bela 1.8tb iz Jagodine. Spuštena cena, a kao što sam i onda rekao, ići će to još dole, tipa 5500 eur. 

Prelistaj koju stranu unazad, neko iz Jagodine se raspitivao za nju pa ga kontaktiraj. 

 

@chempix koje su ti potrebe? Imaš li neku ideju šta bi želeo u delti? Razlika u ceni između nivoa opreme je minorna, a lično je ne bih kupovao (i nisam) bez panorame, parking senzora, navigacije (bose eventualno), ksenona(ovo nemam) i grejača sedišta (ni ovo nemam).

Prosto, drugačiji je subjektivni osećaj kad voziš klot Oro verziju i napucanu Platinum verziju. A mala je razlika u ceni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deltu pecam odavno, a sad kao imam neku kombinaciju za ovu

image.thumb.png.137b0f27e4000234bce1f074e7ec7d66.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17524426/lancia-delta-20-mjtd?ref=search-normal&position_ref=4

Mozda je neko nekada gledao, ali vise ociju i usiju bolje vide i cuju.  U svakom slucaju menjao bih Mito 1.6 jtdm iz 2009. ili 159 sw 1.9 jtdm iz 2008. ristajling za Deltu sa min. 165 ks.

Inace, pre par dana moj prijatelj je postao vlasnik jedne delte 1.8t sa 200 ks i automatskim menjacem, koju sam imao priliku da vozim. Auto se mnogo lepo vozi, posebno u sport modu,  i dobro radi automatika ali uopste nisam zadovoljan kako menja brzine na volanu. Veoma sporo to radi i podosta sam razocaran. A onda smo krenuli da se raspitujemo za cenu delova aktivnog vesanja i najeftiniji zadnji amortizer koji sam nasao  je 560e po komadu. Klapna gasa je oko 500e. Ove delove jednostano ne mozete da nadjete kao polovne u zemlji Srbiji. Nisu oni crkli na ovoj vozenoj delti nego nam je to bila potrebna informacija, za buducnost. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...