Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Ja sam je gledao, jeste krenula koza na tabli, kao i na zadnjim vratima. Vozacev suncobran je vezan .

Visi auspuh pozadi vise nego sto je ocekivano. Ima ogrebotina od grada. 

 

Ima ulaganja, mislim da bi za dodatnih 800 eur mogla da se utegne lepo  tako da treba oboriti cenu maksimalno. 

 

E sad, subjektivni osecaj je da jako dobro ide i jako lepo radi. Nisam neki ekspert, vise sam je poredio sa svojom deltom, ocekivano osetno bolje vuce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na slici deluje da je koza na tabli "zategnuta" ali se ne vide drugi krajevi table...

Na znam sto se ljudi toliko lepe na ove 1.9tt, to je sa ovim kilometrazama i upitnim odrzavanjem po meni veliki rizik i velike glavobolje u najavi (turbine, klapne, DPF, EGR...). Osim ako neko ima srece i mogucnosti da nadje primerak kao nedavno kolega sa foruma, prakticno tek razradjena masina...;)

Varijante 2.0 su daleko sigurnija kupovina a uz blago cipovanje (kome nedostaje snage) se postize isti ili skoro isti rezultat...

 

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i jesam gledao 2.0,ali ova cena sa ovom opremom je odlicna,al  je*es opremu ako stalno bude nekih problema.

Zato sam pitao za vase misljenje. Jos niko nije konkretno odgovorio :D

Inace sam tako i panirao,da izadje na kraju oko 5 soma,a da bude top sredjena. Jedino me plase te turbine,da ne pocnu opet da zezaju( mislim da ne bi trebalo)

A sto se tice snage,meni je ovo i te kako previse,nemam ja to gde da vozim,a kad krenem na put,uglavnom je sa porodicom,pa nema tu nekog jurcanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rađene turbine i radilica... upitno kako, sa kojim delovima, kod koga... ja se tebi divim kako uopšte razmišljaš o njoj

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, totti said:

Rađene turbine i radilica... upitno kako, sa kojim delovima, kod koga... ja se tebi divim kako uopšte razmišljaš o njoj emoji3.png

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

Kao sto kolega rece, u Uzicu radjene turbine,znaci majstor nije neki najgori,inace bi ga poslao kod nekog ,,jeftinijeg''

A kaze ima i garanciju na sve sto je radjeno uz njih. Pretpostvljam neko ciscenje sistema i sta se jos podrazumeva...

Pa ja kontam,valjda nece dva puta isto da crkava :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta je radjeno i kako. Radilica je promenjena ili obradjena? Ne znam da li je ona ista kod svih 1.9 verzija? Moze to sve lepo da se uradi ali kad bi radio za sebe, ovako mozes samo da nagadjas. Po meni je problem to sto je ostala bez ulja u toj meri da je pocela da kopa po radilici i da je zato radjena ona. Inace , kada motor ostane bez ulja, radilica je poslednja koja ce stradati jer je najbliza pumpi i ulju. Prvo strada gornji deo motora, bregaste i sl. pa tek radilica na kraju.
Ja iz nekog licnog iskustva ne volim radjene motore, pogotovo ne volim nista radjeno u Srbiji. Jednostavno , kada mu udje nas vazduh vise nije to to Nekad su to sve bile krpacine pred prodaju, sada se dosta promenilo na bolje ali za sebe ne bih takav auto sem ako nije od poznanika. Inace, generalno, to sto ima dve turbine nije nikakav bauk, isto kao i sa jednom samo eventualni dupli trosak :D Klapne ko klapne, ima ih sada svaki auto, izvadis i miran si.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam razmisljao o njoj, vise ne

u garanciji iz Uzica pise da je imala i opiljke, odakle, sta tu jos ne valja?

Takodje kolega Andreja je bio ljubazan i otisao da pogleda, jos ima i dijagnostiku
mislim da ona nema ni dpf, bar po ovom ocitavanju mi je sumnjivo

viber_image_2021-03-01_11-33-35.thumb.jpg.c87cdb7424e54d6668115a8c8a899216.jpg

Takodje kazu da ako auspuh visi da je to znak da je dpf skinut ili bar u tom delu nesto radjeno, sto bi visio?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

biiip li ga,vidim pise da je radio regeneraciju pre 60km. Ne moguce onda da nema,ili?

Koji parametri su tebi sumljivi? 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parametar da je 0 zapusenje kao i ova 4 crvena reda u sredini slike,

meni nelogicno, gledao sam neka druga ocitavanja kod drugih automobila

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/14/2021 at 12:29 AM, Nebojša1965 said:

Nebojša je iz Jagodine. Onaj iz Bg se sprema za Zabelu. Ne umem da okačim. Prvi put sam ovde. Evo imam sliku Delte.

 

IMG_20210114_002418.jpg

I dalje na oglasima, izgleda da je Nebojsa odustao od kupovine...

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17198412/lancia-delta-18-turbo-jet?ref=search-normal&position_ref=14

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege,evo i ja se ponovio pre par dana,nikako da se javim.

 U pitanju je Delta sa 2.0 motorom 165ks.

Dobra oprema,skoro sve sem panorame.

Vozena je kod Gorana na pregled,prva koju sam gledao...

Jos par Delti sam pregledao sam,nisu joj ni blizu,mislim da ce za par stotina eura ulaganja biti top. 

Enterijer jako dobro ocuvan,sem one koze na tabli(odlepljena)

Nav,xenoni,kozna sedista,parking assistant,hill assistant...

Veoma sam zadovoljan kako ide,i koliko trosi. 

Ceka me zamena diskova i plocica,desnog nosaca motora,reparacija zadnjeg migavca.

Sutra motor ide na pranje,da se utvrdi curenje ulja.

Planiram i zamenu ulja u menjacu

Ako imate neki savet u vezi ovog motora,i neke preventivne mere,slusam vas... 

 

20210330_163204.jpg 20210330_164537.jpg 20210404_221706.jpg

 

20210404_221721.jpg 20210330_145712.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke! :D

 

Ako zelis, mozemo da ti otvorimo temu u sekciji za predstavljanje automobila? 

 

Lepo izgleda Delta. Javice se vec bolje upuceniji vlasnici, ali ono sto sam i ja uspeo da pohvatam za taj agregat - gumica uljne pumpe! :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa Delta, da te sluzi :)

Rekose vec kolege, cuvena gumica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, horvat said:

Cestitke! :D

 

Ako zelis, mozemo da ti otvorimo temu u sekciji za predstavljanje automobila? 

 

Lepo izgleda Delta. Javice se vec bolje upuceniji vlasnici, ali ono sto sam i ja uspeo da pohvatam za taj agregat - gumica uljne pumpe! :) 

Nema potrebe,dovoljno je ovde :D

Hvala i ostalima na lepim zeljama

Uradjen je skoro veliki servis,ali cu svakako to prekontrolisati,i zameniti tu gumicu.

Da li ovaj motor ima problem sa turbinom kao 1.9 tt,i usisavanjem èonih krilaca,da li to dirati?

Inace sam planirao da zamenim ulje u menjacu. Da li postoji jos neka radnja ili zamena necega na menjecu,ili samo ulje?

Hvala i pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzivo ne, ali oglas bas dugo gledam i lepo

izgleda. Pretpostavljam da je to sudbina svake Delte i jos 1.8t i automatik. Prosecan kupac ce ti reci “sve gore od goreg” :D

 

Inace, posedujem Deltu automatik, doduse drugaciji motor i menjac i mogao bih da kazem da je mozda i najkomfornija zadnja klupa na koju sam seo u Delti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, sve stiklirano na ceklisti prosecnog kupca sta izbegavati, polovni italijan sa placa, automatik, 1.8, 200ks, brend koji (skoro) ne postoji vise :)

Edited by trmac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...