Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Ne znam kako to da je ponuda Delte kod nas nikakva, na oglasima postoji skoro 100 ponuda i da nijedna ne valja stvarno je previse... Garantujem da na oglasima ima bar 5 odlicnih ponuda vrednih razmatranja i eventualne kupovine... Po meni nikad nije bila bolja ponuda;)

Ljudi su navikli da im sve bude maltene u krugu od 500m i kada treba da se nesto pogleda samo da se malo prosetaju kao kada idu po hleb i mleko:)

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Nenad-sone said:

Sad taj 1.9tt,jel to isto fiatov motor?

Da li je menjac kao onaj u 2.0?

Da li motor ima nekih mana( sem dve turbine :D)

Ne mogu nista da pronadjem

Pa, slobodno pogledaj/pretraži temu na kojoj si :) pročitaj to sve...kao npr. ovaj post:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/57388-lancia-nuova-delta-iskustva-saveti-mišljenja/&do=findComment&comment=1561168

 

Plus npr. ovo:

Lancia Delta TwinTurbo Platino

Lancia Nuova Delta 1.9 twinturbo 245KS

Lancia Delta 1.9 TwinTurbo multijet

Lancia Delta III 1.9 Twin Turbo 190cv Palatino + Di Lusso

Lancia Nuova Delta 1.9 TwinTurbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš da je nikakva ponuda ali trebalo bi da se pogodi motorizacija+stanje+oprema što je malo teže. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, andreja.micovic said:

Nije baš da je nikakva ponuda ali trebalo bi da se pogodi motorizacija+stanje+oprema što je malo teže. 

Pa na to sam mislio,ne bas bukvalno da nema nista. A ne bih da dam sve pare za auto,valja malo da i ostane :D

Onda to sve suzaca izbor dosta,samo 5 auta da pregledam,treba mi 2-3 slobodna dana + majstori,ja vec puko 300e. Zato ja vas malo smaram i davim,ovde me nista ne kosta :D Eventualno neko pivo kad pazarim:whistle:

Hvala na smernicama @neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Nenad-sone said:

Onda to sve suzaca izbor dosta,samo 5 auta da pregledam,treba mi 2-3 slobodna dana + majstori,ja vec puko 300e.

1. Odeš i pogledaš uživo one modele koji su ti se svideli. Ti si prvi filter.

2. Ako auto prođe tvoju vizuelnu inspekciju, počneš sa prodavcem načelnu priču oko cene....da opipaš koliko je cena ''fiksna''. To je drugi filter.

3. Ako vidiš da cena može da ide dole koliko tebi odgovara, onda taj auto teraš kod majstora. Pregled u servisu je konačni sud.

4. Na osnovu pregleda u servisu tražiš još korekciju cene, ili ne (zavisno šta ti kažu o stanju auta). I ta mala korekcija cene posle pregleda ti ustvari daje besplatni pregled jer si još malo oborio cenu posle.

 

Nema potrebe da teraš 5 auta na pregled i plaćaš svaki put.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako i radim,pogledao sam vec 3-4,jednu vozio kod majstora,jos se dvoumim za nju,a druga je kod mene u Pancevu,samo da nadjem vremena,i ona ce na kanal. Nego,mnogo je bolji izbor opreme u 1.9, pa me sad glava boli,moram sve jovo nanovo da prostudiram,i ja sam malo zakeralo,ko i vecina sto se ovde javi :ph34r:

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Nenad-sone said:

...jednu vozio kod majstora,jos se dvoumim za nju,a druga je kod mene u Pancevu,samo da nadjem vremena,i ona ce na kanal.

Pa, nema dvoumljenja posle majstora. :D 

 

Ako je taj auto ono što si hteo, u stanju koje ti je ok - daš pare koje si ispregovarao i to je to.

Ako je taj auto ono što si hteo, ali nema cene za nju koji si hteo - onda je otpisuješ...ispada iz priče.

Ako je taj auto loš, traži dosta ulaganja koja ipak mogu da se srede kod majstora...onda tražiš veće obaranje cene jer imaš na osnovu čega...pa ako prodavac prihvati uzimaš je, ako ne prihvati ne uzimaš je...svejedno opet je završeno sa tim autom (otpisao ga ili kupio).

Ako je taj auto loš, traži dosta ulaganja posle kojih opet dobijaš auto koji nije baš ono što si hteo...zahvališ se i ne uzimaš. Otpisana je i ispada iz priče.

 

Najgore je kad posle pregleda i dalje ne znaš da li da uzimaš taj auto ili ne... Tako se poništava svrha teranja na pregled.

Ne možeš toliko birkati kad kupuješ polovnjak jer onda nikada nećeš kupiti auto jer će ti uvek ostati u glavi ''ma, ima ona još jedna, samo još nju da oteram na dizalicu...'' a, kad je oteraš ti se posle opet dvoumiš. :D  

 

Misliš da ovim mojim pisanjem zakeram :D, ali nekako mi se čini da nisi pre ove Delte nikada kupovao polovnjak...

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, neshaoct said:

Pa, nema dvoumljenja posle majstora. :D 

 

Ako je taj auto ono što si hteo, u stanju koje ti je ok - daš pare koje si ispregovarao i to je to.

Ako je taj auto ono što si hteo, ali nema cene za nju koji si hteo - onda je otpisuješ...ispada iz priče.

Ako je taj auto loš, traži dosta ulaganja koja ipak mogu da se srede kod majstora...onda tražiš veće obaranje cene jer imaš na osnovu čega...pa ako prodavac prihvati uzimaš je, ako ne prihvati ne uzimaš je...svejedno opet je završeno sa tim autom (otpisao ga ili kupio).

Ako je taj auto loš, traži dosta ulaganja posle kojih opet dobijaš auto koji nije baš ono što si hteo...zahvališ se i ne uzimaš. Otpisana je i ispada iz priče.

 

Najgore je kad posle pregleda i dalje ne znaš da li da uzimaš taj auto ili ne... Tako se poništava svrha teranja na pregled.

Ne možeš toliko birkati kad kupuješ polovnjak jer onda nikada nećeš kupiti auto jer će ti uvek ostati u glavi ''ma, ima ona još jedna, samo još nju da oteram na dizalicu...'' a, kad je oteraš ti se posle opet dvoumiš. :D  

 

Misliš da ovim mojim pisanjem zakeram :D, ali nekako mi se čini da nisi pre ove Delte nikada kupovao polovnjak...

 

 

Jesam,Alfu 156 1.9jtd kupio od sugradjanina koji je doterivao po par auta,pregledao,probao,kupio,bez majstora. Navozao se slatko 4 god. Posle dobrog udesa,i loseg majstorluka sam je prodao,pa kupio merivu 2004 1,7dti(puz golac):D,takodje bez majstora,bogami sam ulagao i previse. Jbg,za tu u Bg,lik vrti neku pricu,ne poklapa se bas najbolje,kod Gorana ustanovljeno curenje ulja,ali mora detaljniji pregled,pisao sam vec. Dpf ugasen,komp izbacuje da je presao 80.000,kazu da je neko cackao ili menjao komp.

E sad ima dosta opreme,lepo izgleda,i cena je niza,pa se zato dvoumim.

Ali necu da zurim

Samo me zanima,opet ne mogu da nadjem nigde,da li na 1.9tt odgovaraju delovi sa 2.0,tipa eger ventil,creva raznorazna,alternator,alnaser...:stuart: tj. da li je osnova motora ista,slicna,ili su skroz razliciti?

 

7 minutes ago, clover said:

@Nenad-sone Ti si zayebao i mene. emoji1.png

I od goreg ima gori :D

A Lanciu sam zapazio tek pre 10 dana,pa mi je nepoznanica ko voda na marsu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, clover said:

Jesi ti video koliko trosi to 

Obicno,kiliko god da sipas on potrosi :D

Pa citajuci forum gradske voznje 7-8l

Aj ko poseduje nek baci neki update za potrosnjuB)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/11/2021 at 10:45 PM, andreja.micovic said:
Vidiš po tablici. Za Italijane imaš sajt https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione
 
I ukucaš tablice i izbaci ti km pri tehničkom pregledu valjda. Imaš u onoj temi kupovina auta još tih korisnih sajtova.
 
Ni meni nije jasno što neko spušta 30kkm, valjda da mu se uklopi sa servisnom

Sta znaci kada izbaci datum tehnickog pregleda i stanje 0km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ista ni cuo ni video jer me ta motorizacija ne zanima, ali ne mogu da verujem da 200ks trosi tako malo ako se zna da 1.6 sa 120ks trosi 8-9L po gradu.

Mada mozda gresim. Sacekaj nekoj kompetentnijeg da ti kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troši tu slično kao i 2.0mjet.

A 1.9 je poznat blok motora još od jtd verzije modela. Ne moraš gledati šta paše sa 2.0mjet kad imaš u Fiat Bravu verzije tog motora od 120 i 150 ks, zatim u Alfi 159...

Ima delova za njega. Preporuka skinuti klapne sa usisa

@clover toliko meni i 2.0mjet troši stroga gradska vožnja, relacije po 2-3 km i ova zima sada

1 hour ago, MS PK said:

Sta znaci kada izbaci datum tehnickog pregleda i stanje 0km?

Ne znam. Valjda samo da je uveden u evidenciju. Neki naši bi ga uveli u minus 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Nenad-sone said:

Obicno,kiliko god da sipas on potrosi :D

Pa citajuci forum gradske voznje 7-8l

Aj ko poseduje nek baci neki update za potrosnjuB)

 

2 hours ago, clover said:

TwinTurbo 7-8L/100km po gradu?? Onda da uzimam i ja.

 

Kod mene prosek po board-u 8.2L, za koji sam čep-čep metodom ustanovio da u proseku pokazuje za oko 0.3 manje od realnog stanja. Dakle ispada ravno 8.5L/100km. Prosek je za poslednjih 2857 km.

 

Vozim relativno agresivno, i od poslednjeg reseta otprilike 50/50 grad (pretežno BG, nešto NS, Bijeljina)/otvoreno i auto-put.

 

Na auto-putu 130 u 6. brzini je od 6.5 do 7.2 po boardu, zavisno od vetra, uzbrdo/nizbrdo itd. Po gradu je već teže jer šaltaš stalno ali najveće uštede su moguće na pravcu 50-60 u 4. brzini i to je 3.6-4.5 L potrošnje. Sve ostalo zavisi od toga koliko puštaš motoru da diše kroz svoje dve turbine.

 

I da, ovo je motor koji treba da teraš do i preko 4k rpm relativno redovno (i kad je na radnoj temperaturi) ako želiš da ostane agilan i čist.

Osetljiv je na loše ulje, ne štedi tu nikako. Kad smo kod toga, gumica uljne pumpe obavezna zamena ako nije rađeno u skorije vreme.

 

Klapne na usisu opciono. Na velikom servisu neka pogledaju stanje pa proceni. Ja nisam vadio, pošto je prilično očuvano sve, ali vozio sam i gde su izvađene i malo ipak dobije tromosti u rasponu 1200-1800 rpm, posebno u višim prenosima. Na startu (1. i 2. brzina) se ne oseti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/25/2021 at 11:18 AM, andreja.micovic said:

Kako mi se cini, resenje je da se prebace sedista sa Djulijete. Ona su bas dobra i dobro profilisana. Mislim da se tada ne bi ni tako visoko sedelo (sto me isto malo zivcira)

Slucajno videh ovu poruku i deluje zanimljivo samo da li je moguce? Odgovaraju i prednja i zadnja? Vidim da niko nije probao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekujem da mogu prednja, za zadnja ne znam zbog pomične klupe. Tj može sve samo treba vremena i strpljenja. 

 

Problem sa Đulijetinim sedištima u delti je naslon za ruku koji je kod đulijete integrisan u sedište. Mada i to se skine, odradi kod ovih što tapaciraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina je da ne drže onoliko dobro koliko bi trebalo obzirom na snagu i upravljivost Delte ali nisu ni tako kriminalna... Barem meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam ovih dana ovu Deltu

Bilo je vec price o njoj na forumu,neko je cak i gledao,kacio na komp. Zvao sam coveka,raspitao se u vezi tih turbina,kaze uvukle su ulje,a on nije dolio na vreme,pa su valjda ostale bez ulja. Tako mu je nesto majstor rekao,nisu bile u pitanju klapne. Kaze problem je skroz saniran uz remont turbina.

Radilicu je isto radio,zbog vec poznatog problema.

E sad,cena mi je bas prihvatljiva( verovatno ce ici i malo dole),kao i oprema. A zanima me vase misljenje,dali bi ste uzeli tako popravljan-remontovan auto? Cini mi se da je sve uradjeno kako treba,ali opet,hteo bih da cujem vase misljenje pre nego sto odem da pogledam.

 

Screenshot_20210315-173809_Polovni Automobili.jpg Screenshot_20210315-173926_Polovni Automobili.jpg Screenshot_20210315-173914_Polovni Automobili.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...