Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Cista racunica.
1. 90% automobila na placevima po oglasima ima oko 160 000. Deluje mi da je 160 000 novih 90 000 :) hocu da kazem, nekad su lagali da je auto ispod 100 000 a sada da je ispod 170 000.
2. Da taj auto ima 160 000 u 12 god, trebalo bi da prelazi 13.500 km godisnje, sto je malo verovatno, berocito za tng automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moju uzeo pre 3 godine. Kraj 2013. je inace. Bila stara nepunih 5 godina. 165000 pravih imala. To je neki realan prosek - 35 do 40 godisnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milos1912 druze, pisemo javno da bi svim registrovanim a i neregistrovanim korisnicima bilo dostupno za informisanje. Slobodno postavi pitanje koje zelis.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, debelizmaj said:

Deluje mi da je 160 000 novih 90 000 :) hocu da kazem, nekad su lagali da je auto ispod 100 000 a sada da je ispod 170 000.

Kada sam jurio Stila tamo 2006-2007., secam se da je magicna brojka bila 120.000 km :D . Sada je to 180.000 km.

Slazem se sa Skiletom, ona iznad me odbija vec i sa slika, nema ni potrebe nabrajati detalje koji paraju oci. Bar za auto za koji se raspituje neko od drugara ovde.

@Milos1912

Pisao sam poprilicno o MultiAir po forumu na vise tema, mozes da pogledas pomocu Search. Ako se bas ne snalazis, pucaj slobodno preko poruka na forumu. Pita me ionako dosta ljudi, pa u PM odavno imam iste te odgovore :D . Posto ljudi slabo poznaju tu motorizaciju, a na licnom primeru sam video da ima puno i predrasuda. A polako se sve vise pojavljuje u novijim vozilima iz uvoza, pa ima zainteresovanih.

Posto je 135 verzija, pretpostavljam da je verovatno Punto Evo ili Mito u pitanju? Da ne off-ujemo u ovoj temi (mada i u Delti je taj motor isao u 140 verziji, identicno kao i na Bravu).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/4/2021 at 7:22 PM, Mijailović P. said:

Išao bih da pogledam jednu Jeltu ;) pa me interesuje mišljenje cenjenih forumaša.

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17601496/lancia-delta-14-tng-panor

 

Screenshot_2021-02-04-19-20-16-765_com.infostud.android_pa.thumb.jpg.d8a91518d9d4521278cc72fc89514bf2.jpg

 

Mislim da ti je ovo puno bolja solucija :D

 

oglas delta1.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17390975/lancia-delta-19-twinturbo-s

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za onu tng Deltu izostala je ključna informacija - Kol`ko traži?

 

Jeste da piše - cena po dogovoru, ali bez cene nema suda o isplativosti (inače auto izgleda kao našminkani leš, ali ga vade 18``, polirana boja koja šljašti na sunčanom danu sa, čini mi se loše ofarbanim prednjim levim krilomi branicima i naravno ima mnooogo više od onog na satu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto je kljucno na sedistu da vidis istrosenost je levi bubreg vozacevog sedista.

Sa neprofilisanim Deltinim sedistima ako je bubreg izgreban, bas je mnogo presla.

 

Vidim da je desni far nov,  dok je levi musav onako kako treba.

Felne deluju nesto lose ofarbano, kao da nije fabircka boja.


Papucice se isto ne vide.

 

I ova 2 broja manja navi mi bas bode oci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam video Deltu bicolore sa panoramom i pridjem kod coveka... malo popricamo i vidim da su mu nebo i plastika na stubovima presvuceni u crno, tj on mi je rekao da je presvukao nebo i ofarbao plastiku kad sam ga pitao.

 

E sad ja bud*ala ne pitah ga gde je to radio pa pitam vas da li je to moguce zbog panorame?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ma nije to bre nego sam popricao sa covekom onako bezveze. Odlozio sam kupovinu za prolece/leto ako ne iskrsne neki auto u medjuvremenu.

 

Samo mi bilo interesantno to nebo i panorama u crnoj boji jer cak i crne Delte imaju krem nebo, a ova je bila ona boja slonove kosti, a crno nebo.

 

Ne vezano za Deltu kako presvuci panoramu na bilo kom autu mi nije jasno..valjda zato nikad nisam video panoramu uzivo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tapetar demontira sve i zameni tamnom tkaninom, a plastika se ofarba :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebo se presvuce kao i svako nebo, treba ga izvaditi i presvuci. Panorama ima zavesice i ta tkanina se promeni. Jedino ako ima nekih plastika u boji neba treba prefarbati u crno.

 

Ali kad bih radio tako nesto, uradio bih i zvezdano nebo. Nije to skupo, samo opticka vlakna i diode :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo realno sta i ocekivati od Delte za realno manje od 3500e.

 

Ja bih voleo da su nam svi prodavci ovakvi. Posteno slikano sve, ima servisna i znas sta ides da gledas.

 

A ne odes da vidis “nov nov nov”, a tamo uzas.

 

E sad sto je gospoja tukla auto, to je do nje :D 

 

Ali @clover ili plati koliko treba da kosta krsten auto ili kupi krs pa sredi za ostatak para. Nema dobar auto za 3500e tog godista i klase :)  Odes da vidis one 1500e skuplje i tu vec ima svasta lepo.

 

Ili da citiram jednog poznavaoca “Ajd’ probaj da ne sortiras sledeci put oglase po ceni”

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tt bi valjalo da se pogleda i ako vredi da se ponudi 3000e i ko je iz branse mozda moze sa ~1000e ulaganja da ima dobar auto :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...