Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Nisam bas tolika pi*ajzla - ali da se i ja prijavim da sam bio jedan od tih sto se smejao i mislio da me prodavac lozi :D . Zadnja kupovina, bas otprilike negde u ovo doba, kraj januara - izbunarim jednog belog Sporta u Sapcu. Pogledao ga prvo nas kolega Smireni, dao zeleno svetlo i ja sa imenjakom rano ujutru, pre posla, zapalim put Jelence. Bas lepo sacuvan Sport, beli sa tamnim staklima, uvoz iz Nemacke, pretresemo ga dijagnostikom, pregledamo, provozamo... Sve super, jedina "mana" 1.6 MultiJet (prve generacije) koji mi nikada nesto vozacki nije legao posle 1.9. Lomim se da li da vadim kaparu iz dzepa i ipak batalim jer sam hteo da pogledam jos jednu Giuliettu.

 

Racunam hladno, ko ce sad da gleda, ljudi se istrosili posle NG, vise gledaju standardni Bravo, sacekace to mene... Vratim se za BG na posao, mozgam i presudi stanje auta. 'Aj vrsice posao i 1.6, bila je cak i dobra cena - posle posla zovem coveka da dolazim ujutru i da sprema papire - kaze prodato. Ja u zaje*anciju, reko' spremi ti to sve, da skoknemo do AKS Sabac i da pravimo ugovor, pa se vidimo ujutru. Pet minuta me covek kroz smeh ubedjuje da stvarno ne dolazim :lol: i da je auto prodat. Par sati iza mene dosao drugi kupac i odmah iskesirao.

 

Iako je Bravac bio kao puska, sreca u nesreci je da nisam pazario, jer mi je posle 4 meseca naisao trenutni auto - sa jos boljom opremom, motorizacijom daleko lepsom za voznju, mladji (doduse i skuplji). E, tu se nisam zaje*ao :) , oglas izbacen u subotu, ja se nacrtao u ponedeljak pre posla - sam pregledao auto, provozao i odmah prelomio da uzimam. Cimnuo naseg Gorana, covek organizovao slep i pregled kod njega u servisu, aminovao, kaparisano i zavrseno najbrze moguce. Zato uvek kazem da kada iskoci nesto da valja, ne treba ni ovde mnogo trubiti, kaciti oglase i oklevati, jer sve ovo cita i gomila neregistrovanih korisnika. A lomova koji mesecima vise po oglasima ima koliko hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Ivan said:

Zato uvek kazem da kada iskoci nesto da valja, ne treba ni ovde mnogo trubiti, kaciti oglase i oklevati, jer sve ovo cita i gomila neregistrovanih korisnika. A lomova koji mesecima vise po oglasima ima koliko hoces.

Ovde bih Lanciu Deltu stavio kao izuzetak (jer je tema kupovina Delte). Pored svih prednosti što ima u odnosu na ostale automobile istog/sličnog cenovnog ranga kao i fantastičnog izgleda (koji doduše neki ne mogu da svare) pojedini primerci se prodaju mesecima po oglasima (pa evo i ova koju sam ja uzeo - od jula do marta). Prosto ne verujem da je od tipa 90tak koliko ih je sad na PA da su svi lomovi. A verujem da se bar 50% prodaju barem 3-4 meseca.

Ima nekad i do predrasuda. To je Italijan, to će se kvariti, skupi su delovi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se svojevremeno kad je brat 2008-e kupio Stila i dao za njega 9300e, cini mi se, bilo je gomila komentara tipa: "Znas kakvog si Golfa mogao da uzmes za te pare"...

Imaju Zabari svojih bubica, ali su daleko od losih automobila, za sta ih dobar deo ljudi smatra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas slabo ide prodaja delte.I po placevima,a gledam i ovog drugara,da prodaje loma bolje bi prosao.Sve se u sebi razmisljam sto meni nesto ne naleti tako povoljno ,a da bude auto koji ja trazim.

Cim se auto dopadne na prvi pogled,to je to.Pre sam gledao jednu alfu crnu,do duse nisam je probao, na placu je bila upalio ,obisao oko nje i dok sam se ja lomio 159 je otišl u roku od 24h.Srecan sam sto je nisam kupio jer mi ne odgovara kako ide (ocekivao sam bolje).Pre mesec dana calov kolega mi nudi a4 b7 u fulu ,odleprsa  i on,bio na PA nekih 7 dana.Do duse audi mi nikada nije bio favorit,tako ni sada.Sve u svemu cim se auto dopadne mnogo na prvi pogled,treba ga kupiti .Skoro gledah nekog 120d,na slikama sam se zaljubio u njega,uzivo kad sam video koliko je izgreban,potonule su mi sve ladje.Jedino mi nije jasno zasto su delte toliko slabo trazene?Po meni klot delta je 10x lepsa od klot brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, danijel55 said:

Jedino mi nije jasno zasto su delte toliko slabo trazene?

Predrasude da su skupe za održavanje. Jedini problem je limarija koja se reši uplatom kasko osiguranja. Mada nisam primetio da je krilo za brava značajno jeftinije nego za deltu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, danijel55 said:

Po meni klot delta je 10x lepsa od klot brava.

U tom zecu leži grm, ne kaže se za džabe da je lepota u oku posmatrača. ;) Bravo ima svedeniji, jednostavniji dizajn, a kod delte su se dizajneri malo zaigrali. :D

 

Kad sam je prvi put video izgledala mi je previše neobično, avangardno. Nakon svih ovih godina oko mi se malo priviklo, pa sam i nju uzeo u razmatranje za sledeći auto. Inače meni, kao potencijalnom kupcu, ne smeta puno što joj je zglajznula cena toliko, dapaće ... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao nova je bila preskupa. Nasao sam negde racun za moju Deltu od oko 27 000e u srednjoj opremi, bukvalno nista posebno i jos 1.6mjet koji nikako nije vrh ponude motora tad bio. Od "egzotike" samo ima "automatik".

Jeste cena vozila pala generalno, a vidi danas za 27k sta mozes da dobijes u C klasi. 

 

Onda je kao polovnjak jako nepoznata. 

Meni se desavalo da me pitaju komsije i stariji rodjaci koji je to auto, posto nikad nisu culi za njega.

 

Meni je Delta zato i tako simpaticna. Pravi je dragulj u gomili jeftinih polovnjaka. 

Mislim da nijedan drugi 10god star polovnjak nema za 4-6000e sa ovoliko prostora, opreme i sklada.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nekako cini da ce i Renegade da bude ista prica.

Takodje je najbolji odnos kolicine metala i novca koji moze da se dobije (oko 15k evra za dosta kockast dzip bez zaobljenja koja jedu prostor :D ).

 

S obzirom da je kod nas cinjenica da je Jeep = Fiat (odnosno 500x = Renegade), poznata koliko i da je Delta = Bravo, ocekujem istu sudinu cena za Renegade.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za (ne)poznavanje tih 'rodbinskih veza', ali mislim da Jeep ima bolji imidz kod naseg sveta, od Lancie.

 

Ne mogu da opisem kakvih se ja negativnih gluposti naslusam za Lanciu, a nema niceg konkretnog u tim pljuvanjima, sve su to neki neosnovani, pristrasni komentari. 


Isto tako, povremeno cujem neke lepe reci za Jeep, pa kad spomenem da je to Fiat, onda budu onako razocarano-iznenadjeni izrazi lica :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/21/2021 at 2:32 PM, horvat said:
a nema niceg konkretnog u tim pljuvanjima, sve su to neki neosnovani, pristrasni komentari. 

Pročitaš jednom komentare na FB stranici PA i ukapiraš sa kakvim sve buzdovanima deliš vazduh.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, horvat said:

povremeno cujem neke lepe reci za Jeep, pa kad spomenem da je to Fiat,

Ljudi povezuju Jeep i stari Cherokee koji je americki auto. 
Eno moj brat od tetke u US poludeo za Wrangler-om, mora wrangler i to narandzasti. A nije ni svestan da vozi fiata :) 

Meni je 500x lepsi od Renegade-a ali je mali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svakako, ali odavno je "provaljena" fora. Pisalo se na vise mesta, npr.:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/79962-fiat-bravo-14-tjet-aktivacija-sport-moda/

 

Od ljudi koje znam, radio je Danilo na 1.9 MultiJet Sportu, pisao je i on negde...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta S by Momo :) ?

Lepo :thumbup: , ako budes imao zelju, slobodno predstavi auto u odgovarajucem podforumu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh danas ovaj oglas i gledam na sta je Delta spala. Za ove pare pre nekog vremena nije bilo krstenog Stila da se kupi.

 

Moguce da nije sve kao u oglasu, ali odnos para i dobijenog je nerealan.

BC4AD763-0231-43D5-AE09-3496A8C742F2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Delta S by Momo :) ?

Lepo :thumbup: , ako budes imao zelju, slobodno predstavi auto u odgovarajucem podforumu.

 

Da da Momo design, 2013. godiste presla samo 18 000km...placena i sad cekam da je natovare u Torinu i dovezu u BiH. Nisam joj mogao odoliti...cim stigne budem je predstavio, a sadasnja  L delta 1.9 TT nakon 7 godina ide u zasluzenu penziju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra. Pisah vec da imam u komsiluku jednu belu S. Lepo skockan autic nema sta.

Super mi je i ovaj detalj sa slike - zuti cajgeri i font kao hommage originalnoj Integralci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto je doslovno bitter sweet symphony :). Da su po autu ulozili jos po 300 eura vise na kvalitetnije dijelove imali bi doslovno daleko najbolje auto na trzistu u svom segmentu. Ima nekoliko malih mana  koje ostavljaju gorcinu, ali untatoc tome pruza vrhunski gust prilikom voznje

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo, nego reci mi samo - kako te sa Lanciom gledaju u carstvu Vagena :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A svi ti kroz zube s teskom mukom kazu da je auto lijepo, jer istina najvise boli....pa onda krene tipicna prica o kvaliteti, dijelovima, kvarovima i ostalim razlozima koji granice s ezoterijom i mracnim silama, a pri tom da niko odnjih nije imao talijansko auto u zadnje 4 generacije niti u rodbini petog koljena i dalje. Obzirom da zivimo u vagen podneblju ja ih upitam obzirom da je ukupni broj talijankskih i ostalih auta u odnosu na svabe nekih mizernih 2-3% od cega zive automehanicari kojih ima 8 po kilometru kvadratnom? od kvarova svabskih auta ili talijanskih i ostalih auta? Duboko se zamisle :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...