Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Mislim da se cifre za ceo set kvačila za 2,0 Mjet (kao i za Bravo) vrte oko 120 crvenih, bar po oglasima, verovatno zavisno od proizvođača. Ludo burazeru.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa upravo o tome se radi jer tako sam i cuo tj video na jednom sajtu gde stoji 129k dinara.

Za 2.0TDI motor u Audi-ju kosta oko 70k tako da mi je ovo neverovatna cifra. :no

Cak sta vise  za BMW X5 i X6 je set sa zamajcem oko 72k dinara tako da je ovo za 2.0JTDM motor zaista preterano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet preporucujete 2.0 pre nego 1.6 zbog toga da nekoga lakse obidjes na autoputu. A 120ks nije malo da budemo iskreni. Juce sam vozio drugarov B6 2.0tdi 101kw i ide fantasticno, ali i on kaze da je imao problema i da su dosta skupi ti delovi.

 

Malo bzv ako je ovo za zamajac tacno i inace koliko sam procitao 2.0Mjet dosta skuplji za odrzavanje, potrosnju, registraciju itd itd.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti prvo sto izbaci gugl, zavisi i od menjaca

 

e9431442b12204ca13062459e0cc16cc.jpg
 

Skuplji je samo za taj set kvacila, ostalo oko odrzavanja moze da bude samo malo skuplje, nista bitno. Kome je skupo uvek ima u ponudi i 1.4benzin :D

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači više je caka u tome koji menjač imaš. Izgleda da C635 je dosta prihvatljiviji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao, ovo slucajno videh sad. Znam samo da je za 2.0mjt skup i da je bila tako neka cifra , oko 100k. Vecina zato i radi reparaciju, ceo set je bese oko 250eur. Ne zale se nesto ljudi na kvacilo u tom autu generalno, ovde na forumu znam za jednu reparaciju i jednu zamenu seta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/6/2021 at 9:43 PM, clover said:
 13.09.2019
 Ovaj se jos prodaje?

Ova stoji poodavno, kačena je na par mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pricu oko naknadne ugradnje multimedije u Deltu/Bravo imamo odgovarajucu temu, post je prebacen tamo ;) :

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio bih jednu Lancia Delta. Zanima me mišljenje iskusnih sa foruma.

U pitanju je 

1.8 Turbo-Jet Hard Black Edition Sportronic", "Hi-Fi "Bose"

Auto je 2010 godište i prešao 170.000. očuvan je perfektno i spolja i unutra.

 

IMG_20210114_002418.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel Nebojša iz Beograda?

 

Ima tema Lancia delta iskustva i tamo ima dosta informacija. Okači link oglasa koju deltu pikiraš i printscn pa će se kolege već javiti koje voze tu motorizaciju. Inače 1.8tb ono što sam malo probao ide odlično

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, morao sam :) prva asocijacija na Nebojša

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17198412/lancia-delta-18-turbo-jet

Evo i linka. 

 

Šta da kažem, iz Švajcarske budu dobri automobili. Mogu reći i to da se 1.8 jako teško kupuje/prodaje tako da imaš prostora za obaranje cene. A i cirkulacija delte na oglasima je mala, neki stoje i više od pola godine. Vidiš da je na slikama lepo vreme znači stoji prilično. 

 

Kod majstora obavezno da pregled.

 

Neka @PremieRacing doda oko servisa i održavanja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono je samo 1.8 Di.

Hard Black izgleda samo ovako:

 

hb1.thumb.jpg.eeda2a671dc4ae188a25c9c3d36ef470.jpg  hb2.thumb.jpg.be82d741635b0b6d5249130a3ae804b9.jpg

Mat crna boja, 18'' sa fabrički montiranim distancerima i niklovane obloge retrovizora (fabrički) su spoljni detalji po kojima se distancira od ostalih modela.

 

Onaj iz oglasa, lepo izgleda, mada je gazda malo dodao  prideve, valjda da ubrza prodaju.

 

Nedavno sa drugarom, gledamo na PA, lik oglasio Deltu u Bicolore opremi a na slikama obična crna delta!?

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je na autu iz uvoza (i još uvek neregistrovanom kod nas) odrađen servis (i to samo zamena ulja) u Srbiji, sve ukazuje da je auto uzet sa nekim problemom. A kako je taj problem rešen i saniran, to samo prodavac i majstor znaju...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je meni bilo sumnjivo na prvi pogled + dobro poznati 1.8 Di, ali nisam teo da ...

 

                 Neka ode čovek i pogleda pa i proba, nije Jagodina daleko.

 

Mada, ne treba izgubiti iz vida malu mogućnost i da je sam gazda postovao svoj oglas u ovoj rubrici

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Nebojsa je iz Jagodine :) maltene u komsiluku mu je.

Ali realno, cena ide dosta dole ili se nece prodati. Em je model pre restyle-a, em je retki benzinac. Za 1000 eur manje mogu se naci ekonomicniji dizeli u slicnoj opremi. 

 

Bio i onaj lik iz NS koji je kupio od @Quadrifoglio Verde pa sredio nesto i lupio cenu, cini mi se 7200-7500 eur. Posle ode covek s foruma, a ne verujem da je izvukao sta je trazio.

 

I @Quadrifoglio Verde moze pomoci oko motorizacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto, vlasnik i ja smo iz Jagodine. Dobro poznajem vlasnika već puno godina. On iz nužde radi sad sa autima (u turizmu je inače)

Mislim da me ne bi slagao ništa a da zna. Pogledao sam auto, stvarno je vrhunski očuvan.

Inače ne prelazim ja neke kilometre ali me brinu druge stvari. Plašim se da posle ovako super izgleda ne počne da trokira jedno po jedno. 

Video sam u komentarima da ima dosta problema oko Blue&Me i te elektronike.

Inače volim italijane i njihov dizajn i bezobrazluk pa sam se zato naložio.

Do sada sam vozio Hondu Acord  tipS 2000 benzinca.

Svako mišljenje mi je dobrodošlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blue&Me je resiva boljka i nije tako cesta. 

Potencijalni problemi su aktivni amortizeri (600-700 eur komad) i kozna tabla koja pocinje da se naborava od dugog stajanja na suncu. 

 

I opet napominjem spram godista, potraznje, predjene km (180000), cena je visoka, Kod majstora na pregled, ponudi 5000 eur ako je sve ok i to je to. Ma koliko god on bio jedini u Srbiji, kao sto je navedeno u oglasu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je i rađeno nešto oko nje to je turbina koja je sigurno zviznula. Zato je i menjano ulje i rađen mali servis. Ako ima servisnu upisano je kad je veliki rađen i kada se treba raditi naredni. Majstor može proveriti stanje kaiša pa ćeš biti siguran u to. Ja sam za to da se ne radi ako ne treba, jer kvalitet delova iz CH nije upitan kao ovde. Obratiti pažnju na rad samog menjača, pumpe visokog pritiska i bobine. Motor hoće da slinavi na poklopcu i da pušta ulje na bobine. Taj problem konkretno kod Delte nisam imao, ali kod Brere sa istim motorom jesam. Što se elektronike i Blue&Me tiče ja nikakvih problema za godinu dana vožnje nisam imao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/14/2021 at 9:45 AM, Nebojša1965 said:
Auto, vlasnik i ja smo iz Jagodine.

Dobro poznajem vlasnika već puno godina.

Mislim da me ne bi slagao ništa a da zna.


Na osnovu ovoga ja bih (na tvom mestu) njega pitao koliko ga je izasla Delta sa sve carinom i istalim troskovima...ako kazes da se toliko znate.

Ako ga je izasla npr 4.500€ ti mu das 5.000€....ili 5.000€ ti mu das 5.500€ i svima ok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li doplacujs ako je na gubitku prodavac? :)
Svakako mislim da ne treba gledati u tudji dzep nego ponuditi onoliko koliko imate ili mislite da auto vredi. 
Ako je @Nebojša1965 vozio jake benzince, onda verovatno zna sta kupuje, samo da obrati paznnju na opremu tj da izbegne elektronske amortizere i sl. Vredi pogledati i probati 1.4 tjet ili multiair, svakako je povoljnije i poznatije majstorima odrzavanje, a mozda pruzi ono sto kupac i zeli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...