Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

On 12/30/2020 at 3:45 PM, clover said:

Opet ja. Nekoliko godina sam bez auta i duze vreme gledam da uzmem neki.

Delta je moj favorit i da se nisu dogodile neke stvari uz pomoc@andreja.micovic bih uzeo ovu.
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17369909/lancia-delta-16-platinum-ful-nov

Malopre gledam oglase i ova mi nije losa samo sto je 2.0 pa je samim tim veca i registracija i potrosnja itd. Al ajde da kazemo zanemarljivo.
http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17475918/lancia-delta

Nemojte mi zameriti na sledecim glupim pitanjima.
Ostao sam sa majkom i ne znam da li da uzimam neku od ove dve ili da gledam mozda neki stariji auto od 2-3.000€ koji nema te visoke iznenadne izdatke koji mogu da opterete kucni budzet?
 

Lancia Y 1.2 benzin. Ti i majka stajete u nju opusteno. Ne brini za budzet dok se ne ozenis.

Share this post


Link to post
Share on other sites



Sklonis 50% i kupis dva . Jedan za delove. 
NG ne zamerite 
Kupi ono sto mozes da odrzavas. Ako nemas za amortizere ne uzimaj taj auto. Ako nemas za set kvacila sa zamajcem, ne uzimaj taj auto... Itd.. Uzmi nesto sto mozes da odrzavas i o cemu neces mnogo razmisljati koliko kosta ako se pokvari. 


Mislim da me niste najbolje razumeli. Ja sam pitao koji model ima te amortizere da ga zaobidjem. Inace gledam 1.6 i 2.0 dizele. Andreja mi je rekao cene kriticnih delova. Pretpostavljam da se odredjenim stilom voznje moze produziti vek istim. Ja inace ne divljam, ako sam prvi na semaforu ne startujem divljacki...tj ne potapam gas. Postujem ogranicenja...itd

 
Daj jbt, niko ti nista ne zamera ali ja ozbiljno pocinjem da sumnjam da trolujes  :huh:  Donesi odluku i uradi nesto.
 
Polovno je polovno. Sanse da ces se zajebati i da ces super proci su jednake. Zivot nije kupovina automobila, otresi to, kupi nesto i skini taj teret sebi sa grbace.
 
Nisi poslusao ni jedan predlog do sada, lutas gore nego na pocetku, i jedini kvalitetan savet za tebe je da ne kupis auto sa svim raspolozivim parama. Od sume koju imas, skloni najmanje 30 a ja bi ti savetovao i 50%.


Brate ne trolujem. Sad vidim da sam malo poremetio temu glupim pitanjima tako da necu vise. Ici cu da pogledam neki primerak pa cu videti sta i kako.

Budzet mi nije nesto veliki. Imam za neki primerak od 4-4.500€ i jos 1.000€ za servise, registraciju i eventualno gume ako bas mora za tekucu sezonu.


Inace srecna nova godina svima. Pre svega puno zdravlja pa sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preseci i kupi Deltu kada si resio.

Proberi najbolje sto mozes za taj novac. Neka je majstor pregleda obavezno. Ako si iz Bg. a oteraj kod Gorana na pregled. Ako nece da dozvole pregled, zaobidji tu Deltu.

Nemoj da zuris samo da bi kupio. 

1000e je ok novac za sredjivanje nedostataka i za servis. I da nam je predstavis u temi kada je uzmes! 

Ne slazem se sa @Flex po pitanju polovnih delova sa otpada. Naravno da necu uzeti trap polovan ali sto se tice turbine, dizne, pumpe, creva i da ne nabrajam. Nemam problem sa time. To su delovi koji ili rade ili ne rade i nece ti ni na koji nacin ugroziti bezbednost, udobnost itd. Ko mi garantuje da ce nov Maf raditi duze od polovnog ili da ce turbina iz Uzica nadziveti polovnu. Niko...

Srecno pri kupovini, gledaj sve, probaj sve i da uzivas u buducoj Delti! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se da su to delovi koji rade ili ne rade.
Dizne mogu da prave milion problema a da ne bude ocigledno da su raspad.
Turbina i moze da prodje ako se proveri detaljno pre kupovine mada sam ja pre za remont ili novu.
Pumpu je svakako bolje remontovati jer polovna moze sutra sa propisa.
Niko ne garantuje da ce duze trajati ali imas garanciju. Polovno moze crci sutra.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i na polovno garanciju na otpadima.(dok vidis da li radi ili ne, posle toga niko ne zna) Ako ne valja daju ti drugi deo. Postujem svakako sto stavljas novo, tako je i najbolje ali polovnim delovima koji ti ne ugrozavaju bezbednost po mom misljenju nista ne fali. Imas dosta slucajeva gde su turbine slali na remont pa opet ne valjaju pa aj nazad kao i sa polovnim. Cak ti lakse posalju drugi polovni deo ako ne valja nego otklanjajuci kvar u garantnom roku. Ja sam i rekao da polovan deo ili radi ili ne radi. Kada ce da propisa to niko ne zna ali ne zna se ni sa remontovanim. Te delove sam naveo kao primer ali od polovnih delova koji rade ili ne bar ja ne bezim. 

Npr imam polovan Maf na Idei koji sam platio 25e i koji radi i dan danas, vec jedno 80k km. Nov je bio 100e. Niko ne garantuje ni za nov toliko. Jednostavno deo koji ili radi ili ne. 

Opet da me ne shvatis pogresno. Svako odrzava kako misli da treba i kako je u mogucnosti. 

Samo hocu da kazem da postoje delovi sa kojima neces osetiti nikakvu razliku bio on nov, polovan ili remontovan. Jednostavno ili radi ili ne. Dokle ce niko ne zna i nece auto zbog njih postati krsina. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre za polovan turbo i dizne kod nekoga na otpadu koga licno poznajem.Neko je zadovoljan remontom ,neko nije.Dosta njih su reklamirali pa vracali ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari samo jos jedno pitanje. Vase misljenje o panorami? Meni nije must have i nesto sto mi je wow, ali recimo auto mi se sto se ostalog dela tice dopada i ima panoramu. Da li da izbegnem taj primerak ili nemam razloga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da izbegavaš panoramu. Par puta godišnje silikon sprej naprskati u vođice, par puta otvoriti/zatvoriti i to je to. Lično mi je super stvar, mana je što ne može da se otvori na kip kao kod nekih već samo do pola ili do kraja.

Meni je često leti otvorena i super je kad se vozikam po Fruškoj gori

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, andreja.micovic said:

Lično mi je super stvar

+1, a i uvek daje tu dozu atraktivnosti.

Nista toliko komplikovano da bi te odbilo. Kao i sve na autu, svodi se na tehnicku kulturu i neko redovno odrzavanje. Na ono sto kolege rekose oko odrzavanja, dodao bih i povremeno prociscavanje odvoda za vodu. Pogotovo ako auto nije garaziran, pa se skuplja djubre, pomagao sam par puta drugaru sa Stildzom (doduse, na njemu je ona segmentna panorama, odvodi su i napred u A stubu).

Kod Brava/Delte su otvori za odvod u zadnjem delu, crevo ide niz C stub, a kod zadnjih tockova su "ventili" i ispust.

Kacio sam bas nedavno kolegi za Bravo (imao je curenje u kabinu), imas detaljno objasnjenje iz eLearn. A u postu ispod je i detaljan video o samoj panorami i ciscenju:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa teorija, ništa panorame i ostala srnja. 

Delta je stvorena za lagani kruzing  :smoke:           

SAMO PRAKSA Lancia Delta 2.0 bez krila......

 

202.thumb.jpg.e8778084b8e9cf98baf92b9643d75425.jpg  20221.thumb.jpg.e3152472851d049a166d99b71a2b2288.jpg

 

Disclaimer:

Fotke slučajno pronađene na internet stranicama i okačene samo ilustracije radi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je u italijanskoj grupi za Deltu okacio sliku sa identicnim stikerom i pitam u komentare gde moze da se kupi. Javlja mi se jedan italijan na mesindzer, pita odakle sam i kaze 35€ stiker + slanje 10€. Bas nerealna cena, ali izgleda predobro.

 

d4392a35ef6cef000ae302d7983082b1.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo izgleda kao piletu (.)(.) :D

 

Barem da je uzeo stiker koji prekriva original, a ovde pola fabrike viri, pola ova budzevina. Delta nw gospodski autic, nije za ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/2/2021 at 7:56 PM, BaneJ said:

 

202.thumb.jpg.e8778084b8e9cf98baf92b9643d75425.jpg  20221.thumb.jpg.e3152472851d049a166d99b71a2b2288.jpg

 

Disclaimer:

Fotke slučajno pronađene na internet stranicama i okačene samo ilustracije radi!!!

Ali izgleda da su brisaci dobili krila, samo sto ne polete...:D

Delta je trenutno za svoju cenu polovnjaka definitivno najbolja kupovina (naravno kada se uzme u obzir neki krsteni primerak)...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/5/2019 at 7:18 PM, cika_kole said:
pojavljuje se sve vise i vise..odlepi se, evo meni se odlepilo na zadnjim levim vratima, balon se pojavio...a kad vidis izgleda kao novo... ljudi misle da se to resi za 50 evropskih, a onda se iznenade kad cuju cifru. zalete se kupe, idemo, veliki, mali, gume, registracija i kad cujes cenu za ovo nije ti dobro, a da vozis tako ne moze, bode oci...mene ovo na zadnjim vratima sto ne vidi nervira, a kamoli nesto u sta ti je pogled svake sekunde uprt...i onda te delta da bi prosao jeftinije izadje mnogo skuplje...ali ajd...ima nas raznih...probusis, sipah OHO lepak i zalepis

Stari post, al ajde da pitam. 

Mislis na ovo? Moze li da se resi i koliko je isplativo?

 

2aefee05e72b7fc2e428fe6be2d81016.jpg2ae1.jpg

 

On 9/13/2019 at 7:43 AM, andreja.micovic said:

 

13.09.2019

Ovaj se jos prodaje?

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clover moze da se resi, rade ljudi to. cene po vratima su od 35 do 50 evropskih, kako ko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel neko gledao koliko kosta plivajuci zamajac i set kvacila za 2.0JTDM? 

Imam neki info da je skup za neverovati tj vise od duplo skuplji  nego za 1,6JTDM.:shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...