Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

1 hour ago, shakalkv said:

Zvuk je malo traktorast ali vec ne bi znao da kazem da li tako treba jer je moja 1.4tjet.

Pa legendarni 1.9 bro...

A sila mora da se cuje :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, TheWickerMan said:

Onda sam pogrešio, mislio sam da je bila u Konarevu prvo.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 

Tu iz Konareva je prodavao Mlaz, bila je siva i benzinac 5300 cenio pa 4.900 ne znam na kraju sta je uradio. Zena je vozila i on povremeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel gledao neko ovu (ili hoce da pogleda) ne deluje lose ali slika je ipak slika

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16563901/lancia-delta-twin-turbo-mjet

Lancia_Delta_twin_turbo_mjet_Polovni_Automobili_-_2020-07-21_19_54_16.thumb.jpg.d5027c41f1ed2b7ad0cc0091fd1b7009.jpgviber_image_2020-07-20_15-40-18.thumb.jpg.0a07d279ad7dc213f0e3f4f150964bcb.jpg

Ovu sa prethodne strane bih takodje razmotrio, cekam jos neki info,

mada upalo mi je u oci mada mozda gresim da je auto ima 120 i kusur hiljada km pre samo par meseci a sada je na 191
viber_image_2020-07-21_14-51-36.thumb.jpg.a7f08f5bff5378e9bc947695b81dcdbe.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu iz Konareva je prodavao Mlaz, bila je siva i benzinac 5300 cenio pa 4.900 ne znam na kraju sta je uradio. Zena je vozila i on povremeno.
E ta. Mislio sam da je bila dizel.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, integralac said:

Jel gledao neko ovu (ili hoce da pogleda) ne deluje lose ali slika je ipak slika

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16563901/lancia-delta-twin-turbo-mjet

Ha ova ima ono magic box biiip :) 

i sredjenu navigaciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim sa par "pametnih" na osnovu iskustva.

 

Lično mišljenje je da je auto odličan. Udoban, tih, relativno mekan.

Twin turbo vuče za sve pare. Preticanje ni ne osetiš, samo kida bez obzira na to koliko ljudi/tereta voziš.

 

Meni važnija stavka - Koči bolje nego što vuče.

Kupio sam četiri letnje Hankook Ventus s1 evo2 i zamenio prednje diskove i pločice Brembo diskovima i pločicama i sada "glavu skida sa ramena" kada se koči.

Jedina žal koju imam od kada sam je kupio je ta što je dizel.

 

Ovo su neke mane koje sam uočio:

  1. Zadnja klupa je jako visoka (ili je krov nizak), pa ljudi viši od nekih ~180cm ne mogu udobno da sede.
  2. Tabla presvučena kožom se odlepljuje, pa izgleda ružno. Ja sam moju lepio u kućnoj radinosti i deluje pristojno, ali ako te takve stvari nerviraju kao mene, nikada nećeš biti 100% zadovoljan.
  3. Plastika oko radija je jako "socijalna"
  4. Verzija sa panorama krovom ima niži plafon i u mom slučaju (visok sam 192cm) češem glavom o plafon stalno. Takođe mehanizam panorama krova je potrebno par puta godišnje podmazivati. Meni je prodavac spustio 300 evra cenu, jer je panorama krov bio "neispravan" (nije hteo da se zatvori), ali sam ga samo podmazao i radi kao sat. ;) 

 

Osim gore navedenog, prezadovoljan sam autom bez obzira što sam imao ulaganja da ga dovedem do ovog stanja u kojem je sada, a imam i (potencijalno) još.

Generalno, kupio sam auto od 25k-30k evra za 5k evra i očekivano je da mora malo da se uloži.

  1. Obavezno proveri auto na dijagnostici, ali nekoj u ChipTuning servisu. Svi znamo da se dizeli jako lako čipuju i maltene svi skinu DPF, ugase EGR i dignu KS za XY. Moja je bila dignuta na 225ks, ali je turbo prosvirao negde, pa je pala na 190ks. Vratio sam fabričku mapu (ugašen EGR i DPF, jer DPFa nema), sada ima 182ks i turbo koji moram da proverim, ali za sada radi ok - 150evra u NovaSpeed
  2. Ako ti se ručica menjača teško pomera - spuštaj cenu, odustaj od kupovine ili budi spreman na zezanciju. Sajle su zaribale 99%, a ne mogu da se kupe zamenske u Srbiji. Imaš opciju da ti prave custom ili da kupiš iz inostranstva/u ovlašćenom servisu. Ja sam kupio od ovlašćenog dilera, jer mi je cimanje bilo da idem u BG da mi čovek pravi custom. Ja sam moje platio 21000 dinara + 4000 dinara ruke, jer mora da se skida komplet izduvna grana da se dođe do njih. Kupio sam ih u Annus autu iz Subotice, jer je Stojanov tražio ~26000 dinara samo za sajle. Opcija je i uvoz iz inostranstva, ali uštediš oko 20evra u odnosu na ove original.
  3. Proveri ventilaciju da li usmerava vazduh u svim pravcima (gore, sredina, dole), jer auto ima istu muku kao i Fiat Stilo gde se delići mehanizma odlome, pa ne radi kako treba. Ja nisam imao ovaj problem, ali neko jeste, jer sam primetio da fali par šrafova na donjem delu centralne konzole.
  4. Vidi da li su kvačice koje se nalaze sa zadnje strane naslona zadnje klupe polomljene. Za njih se kači zavesa koja izlazi iz ploče gepeka, pa umeju ljudi da počupaju ako ne paze. Kod mene je jedna polomljena.
  5. Obavezno proveri da li sijaju sve diode u stopovima, jer se stop ceo menja (minumum 18.000 dinara) ili moraš kod elektroničara (ako ne umeš sam) da ti ih zameni, a stopovi se ne rastavljaju nego moraju da se seku i zatapaju. Napomenuo bih i da proveriš diode u enterijeru da li rade sve (u ručicama vrata, tabli, itd.)
  6. Proveri da li curi dihtung kočione vakuum pumpe. Nije skupo za popravku, a možeš da se zakačiš za to da probaš da spustiš cenu. Ja sam sam popravio sa crvenim Abro gasket makerom od 300 dinara, imbus ključem i pola sata vremena.

 

To je to što mi pada na pamet da bi mogao da pogledaš. Ostalo je samo zdrav razum. :)

Imaj u vidu da je verzija 190ks TwinTurbo uglavnom čipovana i da ćeš teško naći neku koja nije. Sigurnija ti je varijanta 1.8Di Tjet, jer se benzinac ne čipuje toliko često.

 

Sa druge strane, ako hoćeš baš Deltu, a da budeš 100% (90% ;)) bezbedan, uzmi ovo:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15756183/lancia-delta-14-t-jet

 

image.thumb.png.63335b52c36cf11b27a28e372cb8e4e0.png image.thumb.png.89bed8e4760b4d9325785ce940ab5ea4.png 

 

Malo je lik zacepio cenu doduše.

Edited by yoxa

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, brdaus said:

 

Zanima me vase misljenje kao i misljenje o ovom bi turbo motoru sa kojim nemam ama bas nikakvo iskustvo.  Ima li ovaj motor klapne ? Kako su se pokazale turbine .... i sl. 

 

Ja koliko sam video:

  • zavesica panorama krova kao da je ispala iz ležišta ili se pokidala - nagužvana je. Verovatno je mehanizam za uvlačenje zavesice otkazao.
  • Vozačko sedište ima zareze od cibzara verovatno
  • Čini mi se da fali plastični deo table ispod radia
  • Auspuh poprilično visi - ovo verovatno znači da je DPF "pa pa". I kod mene je isto ovako auspuh visio, jer kada su vraćali kućište DPFa nisu ga vratili lepo.

 

Mislim da je cena previsoka za to stanje auta, a da definitivno možeš da nađeš bolju.

Edited by yoxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispregledao sam auto danas. Nisam uzeo. Auto je jako zapusten. Opravdanje je da nema vremena za to. A svasta moze da se prigovori. Detalji u privatnim porukama ako neko bude kupovao bas ovu. Hvala svima na savetima i zapazanjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da krenem redom. Vlasnik delte me je pozvao i ponudio zamenu kljuc za kljuc za moj MiTo. Ja sam oduvek hteo da vozim deltu pa me je to potaklo da udjem u pricu. Kada sam kupovao svoje automobile nije bilo moguce da dodjem do delte, pa zato sada imam MiTo i 159ku.  Para za kupovinu nemam ali imam sta da ponudim za zamenu a mozda i neku paricu.

Sad da napisem sta sam danas video :

Auto je jako zapusten i ne rade mu prednje led svetiljke i na stopovima na jednom ne rade dve diode a na drugom rade dve diode, Prednji branik je ceo santimetar ispod nivoa farova i tu se nista ne uklapa. Nema plastiku ispod radija, i rucno moraju da se navlace zavese za siber i panoramu, koje su dosta poguzvane. Sve selne na motoru su promenjene, pusi na aupuhu i vruc i hladan, i totalno je mrtav do 3000 obrtaja. Ima zimske gume. DPF je skinut, zato auspuh visi, i softverski je ugasen jer nema gresaka. Vlasnik o tome # ne zna nista #. Klapne su verovatno uklonjenje li nisam 100% siguran jer dobijam neko cudno ocitavanje. U oglasu stoji da ima 224 000 km, na satu ima 214 000 a na kompu 162 000 km.  Broj programiranja tog kompa je 2. Ima  upisano 9 zamena ulja.  Takodje nema ni kat.  Plastike na krovu su matirale i sa jedne i sa druge strane, maska je udarena i pukla i fale joj delovi.

Menjac i kvacilo su dobri, klima radi i usmeravanje vazduha radi i svim pravcima. Koza je dobro ocuvana. Siber radi i dobro zatvara i otvara. Auto je bio na suncu i nisam dobro video dali sva svetla u autu rade kako treba jer sam vec dotle bio izgubio volju da gledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, sve je resivo, ali treba uloziti novca i vremena. Uloziti vreme je mozda jos i gore od novca.

Povlaci se po majstorima, trci tamo - trci 'vamo. Trazi delove...

Zato kazem da previse trazi. Realno, da spusti cenu na 3000, pa da racunas ok.

 

Dosta toga sto si naveo sam ja imao, ali sam resio kako je naislo, pa nisam ni osetio.

(Jos DPF da resim, ako ne budem uspeo bez njega da prodjem tehnicki i "banja". - jbg, zeznuo sam se na neiskustvo sa dizelima.)

 

Neko mi je polomio masku na parkingu, pa sam je zamenio.

Auspuh sam resio sto je visio.

Crkle su mi diode u levom stop svetlu, pa sam ga zamenio.

Prokapao mi hladnjak, pa sam ga zamenio iako sam mogao da ga vozim.

 

Mislim, kontas poentu.

 

To su sve normalne stvari koje se kvare i desavaju, ali najgore je kada ljudi zapuste auto i ne odrzavaju ga. Onda se toliko toga nakupi da ne mozes da se izvuces.

Od takvih osoba je najbolje ne kupiti auto.


Zato je meni opste stanje auta bitnije od pojedinacnih kvarova. Sve se pokvari i moze da se popravi.

Ne mozes da zameris vlasniku ako prodaje auto jer je sevnula turbina ili otisao plivajuci zamajac. Skupo je i hoce da ga proda, da ne mora on time da se bakce.

Ulozis u tu jednu stvar i miran si.

 

Problem je ovo sto si ti naveo. Gomiletina sitnih kvarova koja sama po sebi govori kako je taj auto odrzavan.

 

Vreme koje moras da ulozis (i stres koji to prati) da dovedes zapusten auto u stanje normalnosti daleko prevazilaze novcanu vrednost. (bar meni)

Edited by yoxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle slike, i dalje je primamljiva za kupiti, ako neko hoce da ode da pogleda da ne bije 300km za dzabe ako je lom :rolleyes:

Lancia_Delta_2.0_mjtd_Polovni_Automobili_-_2020-07-25_20_16_56.thumb.jpg.385d7e42e0c79d5f7cd2756af015b5f0.jpg9ccba028db37-1920x1080.thumb.jpg.68e7f65fcb69608139253d572819021f.jpg

Mada mirise mi da cu sacekati ipak neku da se pojavi u Ch i sam je uvezem, najsigurnija varijanta, samo sto ih i gore malo ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ova, sto sam je kacio pre mesec dana za Danila, na prethodnoj strani?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da vredi, zbog opreme i ipak podnošljivog stanja... Realno ima veliki servis + jedno 300€ preko toga ulaganja, ali kad se i to uračuna mislim da je fer.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/21/2020 at 8:34 PM, Quadrifoglio Verde said:

A što dizla? Zar ne reče @PremieRacing da bi prodao njegovu?

 

Ovu temu prati mnogo više potencijalnih kupaca, pa da spomenem i ovde... 

Moja benzin automatik može da usreći nekog sledećeg za 4490,-  Prva, poslednja, fiksna i forumska cena. 

Nema apsolutno ništa da se radi, veliki servis urađen kod Gorana, registrovana, kasko, dva seta odličnih guma (leto/zima). 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

@PremieRacing zar vec dosadila? 

 

Nije, lepo se vozamo i uživamo ali sam za one dve glupe štete dobio baš lepe parice od osiguranja pa mogu Jeltu da dam po ceni koju sam napisao. Da nisam dobro prošao, ne bi' ni razmišljao o prodaji a i cena bi bila najmanje 1000,- veća. Ispod 5.5heur je ne bi oglašavao. Ovako, samo za članove foruma i cena i ponuda.

 

 

26 minutes ago, Ivan said:

 

Ova ima mnogo jaču opremu a moja ima duplo manje pravih km...pa kome šta više odg.   B)

 

 

15 minutes ago, Milutinac said:

Oooooooooooohhhhh. Kao za mene da su je pravili...

 

Da znaš, prvo si mi ti pao na pamet pre nego sam i video tvoj post...   :cheers:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko stoji na placu da su joj i felne menjali od dosade:

 

be0e3c889668-1920x1080.thumb.jpg.673b3d37503ba298d46396ec15d093c0.jpg b4cd5cc2248a-1920x1080.thumb.jpg.5c048204e2bd2e91832813b127d68a72.jpg cb37f7de8e78-1920x1080.thumb.jpg.d6462b0a4a0cdebd025e419a598135b5.jpg 2889b92de8fc-1920x1080.thumb.jpg.45b586bbd0a159ea537d0ed80d733045.jpg

 

Al dobra je bas ovako...

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

Kao za mene da su je pravili...

Samo za tvoje oci :D .

A podseti me - daleko bolje i od ovoga je jedno lepo sokocalo, koje mi je nedavno stiglo u komsiluk i odmah si mi ti pao na pamet... Prava Lancia Delta S, uz sve sto uz to ide... Spustena, gunmetal sive 18'' Bravo Sport felne, duple cevke izduva, tamni farovi, tamna restyle maska... Unutra profilisana kozna sedista, navigacija, piano black plastika + tamna plastika volana, zuti cajgeri kao hommage originalnoj Integralci, tj. ovo:

 

unnamed.jpg.d16c1c89757fa7d78758c6c2355d7735.jpg

 

Kada vidis onako nesto - bilo koja druga Delta na ulici iza toga izgleda kao da je klot ili da joj nesto fali :D . Nemam obicaj da slikam tudja kola i kacim ovde, ali bas lep prizor za oko (vidjali ste uostalom i po netu). Takve mislim da ovde maltene nikada nisu ni bile na oglasima, a verujem da je preko lepo placena.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da da da da :) ne znam da li postoji delta S, a da ne nosi i pored oznaku Momo, mislim da su sve Delta S Momo edition :) 

 

to je sveti gral, i uopste nemam problem da se za ~3 godine vratim (ostanem) na 2010-2011 godiste zbog tako necega. Na istom godistu ne bih ostao zarad istog 2.0mjet u delti ili Giu, ali zbog Di ili Tbi bi jos kako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...