Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Znam, ali to je "smesan" problem u odnosu na ono gore sto je nabrojano. Gumica je par stotina dinara, i zamena nije nesto preskupa. Menjao sam ja to na 1.6 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da ali je ljudi ne menjaju i posle ne valja radilica, leteci lezajevi :) los motor itd.  Menjana kod Gorana pre korone na Bravu 2, 0 mjet. Gumica ako se dobro secam 900 dinara, a zamena ako je bila 3-4 hiljade za ruke zajedno sa malim servisom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1

Ne znam da li ti je ovo matoro, 2011. :unsure: ?

Tek je u dolasku iz Italije, realno nije sjajna, ima evidentnih cvakanja, stvari za sredjivanje, mrdnut prednji branik, koza table standardno, prilicno sitnica - ali je i cena (koja sigurno ide jos dole) u skladu sa stanjem. Bar ovde nije sminkana. A znajuci tebe da imas entuzijazma i kakav je stigao Bravo (plus imas ohoho lufta za radove od 3 soma, do neke iole pristojne Giuliette istog godista) - ako osnova iole vredi kada se pregleda uzivo... Da je okacim ovde, privuklo me je sledece, ako je validno:

 

Untitledss.thumb.png.c292d358d05e0f5ebed47eddcece28ba.png

 

Plus fabricke ksendze, kozni enterijer, panorama, navigacija, meni najlepsa verzija piano black konzole, parking senzori napred i pozadi (mozda i Magic Parking), hrom retrovizori, duple cevke izduva "i jos mnogo toga" :) ...

Tj. akcenat je na kilometrazi, motorizaciji i opremi, naravno ako ostalo iole vredi kao polazna osnova i ko ima entuzijazma i vremena za sredjivanje. Link oglasa i slike: https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16404002/lancia-delta-20-mjtd

 

Untitleds.thumb.png.af8c28ca76dabf1526d5b8d1874a5916.png 705a719dc7c5-1920x1080.thumb.jpg.ed5e4c0e9ba6f2a575b2c351ffe750c4.jpg add1142b98f9-1920x1080.thumb.jpg.98115a1a864a823a267bcca6f7271a9a.jpg 3ebe14957693-1920x1080.thumb.jpg.441403b6e9ed08108602cfdb0f38dd16.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne bi trebalo od 2011 da ima drugaciju masku? 

Sve je super ali boja sedista i boja auta :sick::lol: a da i  to menjam/farbam nemam bas zivaca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Executive oprema + dodaci. Ima i magic parking i navlaku na volanu :)
Povoljna je, tako da ima prostora za sredjivanje. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je i meni palo na pamet, pogotovo ako ona kilometraza ima veze sa istinom. Plus sam skoro pricao sa Danilom uzivo na skupu i otprilike znam kakve "od-do" ideje ima.

1 hour ago, Danilo1 said:

Zar ne bi trebalo od 2011 da ima drugaciju masku? 

Tu se lomi :D - da li je stari model ili MY2011. Proveri se za sekund u ePer.

Meni je farba odlicna, a unutra ni ja nisam ljubitelj bez boje enterijera, u bilo kom obliku. Mada su ove nasviranije cesto isle bas u toj kombinaciji.

Neces, dobro :lol:, reko' samo da ti dobacim link posto natrcah, a tek stize u Srbiju. Hvala, kolega :lol: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostavi specifikaciju, iskopace Bili nesto :thumbup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da u Bg na vodi nije sve rasprodato.. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/18/2020 at 1:31 PM, Ivan said:

parking senzori napred i pozadi (mozda i Magic Parking)

 

Magic Parking ide uvek u kombinaciji sa prednjim senzorima, tj. nije bilo moguce uzeti prednje senzore bez Magic Parking-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobih ponudu za ovaj auto:

 

delta print screen.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16227339/lancia-delta

 

delta oglas1.jpg delta oglas2.jpg delta oglas3.jpg

delta oglas4.jpg delta oglas5.jpg delta oglas6.jpg

delta oglas7.jpg delta oglas8.jpg delta oglas9.jpg

 

Zanima me vase misljenje kao i misljenje o ovom bi turbo motoru sa kojim nemam ama bas nikakvo iskustvo.  Ima li ovaj motor klapne ? Kako su se pokazale turbine .... i sl. 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yoxa ima takvu motorizaciju. Njegovi problemi su delimicno izlozeni i ovde:

 

 

Ukratko, kupio je auto na kome je lose uradjen remap, verovatno i lose iskljucen i uklonjen DPF i EGR... 

Svi imaju klapne a 1.9 su poznati po tome da bi ih valjalo izvaditi i nema problema. Na 2.0 mjet nema problema sa klapnama da zavrse u usisu. 

 

Generalno, i sada i kada sam kupovao deltu uvek sam pre za 1.9 tt nego za 2.0. ali naletela 2.0. Koliko znam, 1.9tt ima sport amortizere koji su znacajno skuplji, elektronski (ovo nisam siguran da li ima svaka). 

Za stanje turbina niko ti ne moze preko foruma reci valja ili ne valja :) moras kod majstora i da se dobro pretrese i pregleda pa tek onda kupovina. Niko ne uzima auto od 190ks da ga vozi na 1500-2500 obrtaja.

 

Fin je paket opreme, fale prednji parking senzori, magic parking i grejanje sedista. Ali na 225000 km treba sve lepo pregledati

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel55 sto mislis tako? pale su cene, eno ona pretraga sto je ostavio kolega, najjeftinija delta 2700 eur. 

slazem se da postoji velika verovatnoca da nesto nije u redu ali treba sve pretresti i prekontrolisati. 

Naravno, verovatno ce biti nekih ulaganja, ali to u startu treba iskalkulisati
evo pogledaj najskuplju:
 

dela delta oglasi2.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16545342/lancia-delta

 

iz aviona se vidi da nesto nije kako treba.

 

bela delta oglas1.jpg

 

1.6 105ks sa duplim izduvom i belim delom branika

A treba videti i servisnu

prvi servis 33000 km 26.07.15

dalje 60000 km 19.11.2015

104000 km 22.04.16

121000 km 30.06.17

131600 km 03.08.2018

142000 km 05.03.19

 i kod nas 154000 19.11.19.

ovako nesto ne bih nikada kacio na oglas kao +

 

-> da je neko uzeo za sebe sigurno ne bi prodavao posle 6-7 meseci a pritom zamenio zadnji donji deo branika da lepo izgleda. 

a ova je nasjkuplja i najmladja trenutno na oglasima

 

ispravka -> nije najskuplja, prevideo sam jos 2-3 :) izvinjavam se

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovane kolege,

kao sto vidite ja imam alfe i imao sam i libru 2.4 jtd pa se poprilicno dobro razumem u fiat disel motore. Imam i dijagnostiku MES i delphi i taj deo mi nije problematican. Moje pitanje oko turbina su bila, da kazem vise usmerena ka statistici za odredjeni model, jer niko normalan na forumu ne trazi da mu neko drugi kaze dal je turbina dobra.  Nisam imao deltu, a voleo bih da je imam, pa sam zato i postavio post da dobijem sto vise informacija o samom modelu i konkretnom automobilu. Takodje, sve alfe koje sam imao, osim mita, cipovao mi je Ale i naslednici u Nova speed pa i sa tim imam iskustva.  Sto se cena tice, one su oduvek problematicne pa mislim da komentarisanje cena nece biti od neke velike pomoci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provera klapni, turba, DPF/EGR da li su prisutni i kako rade, ako nisu tu - onda kako su ugaseni. Dizne, korekcije i sam rad. Zamasnjak naravno...
Sve kao i za svaki drugi TD, samo malo vise obratiti paznju na turbo jer je ocito kompleksniji. Sve i da je SVE drugo ok, a turbo los ja bih prezalio pare za remont...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nesto ocaran, ne znam konkretno ni jedan razlog , mozda sto je "zapustena" estetski, nekako mi je potamnela cela :D Posto vec imas iskustva kako kazes a i dijagnostike, vidi je uzivo, probaj, pregledaj dijagnostikom i ako je sve ok i na oko bude zdrav auto, daj ponudu koja ti odgovara. Nisam nesto cuo da su ti Tt problematicni po nekom pitanju. Nema ih mnogo doduse ali eto na forumu ima nekoliko par godina vec i sve je da kazem ok sem od kolege Yoxa ciji su problemi u stvari posledica nestrucnog cackanja :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovu crnu deltu Kv tablica vidjam cesto, na oko sto mi upada u oci su neispravne pojedine led sijalice nazad inace nije losa. Zvuk je malo traktorast ali vec ne bi znao da kazem da li tako treba jer je moja 1.4tjet. Inace, skoro 2 godine se prodaje ova u Kv i cena je ljosnula prilicno od 5.900 koliko je pre covek trazio. A da budemo realni, bez 5.000e je zaista tesko naci dobru deltu. Imajte u vidu da dobar bravo kosta 4000e, pa sve vam je jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto,mogao bi da bacis pogled kakva je da ne dolazi covek bezveze ako je losa :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova Delta je iz CH uvežena, lik koji uvozi kola ju je kao lični auto vozio. Sad vidim drugu adresu, možda ju je prodao.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...