Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

2 hours ago, moron said:

zna li neko, koliko poslednja Delta na zadnjoj klupi ima širinu u zoni ramena ?

Dosta guglah sinoć, a i danas

Brate mili, jesam inzenjer, svasta me zanima i da saznam i da samostalno uradim - ali moram da priznam da si me za*bao za tri koplja :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Jedan drugar (ljubitelj italijanskih vozila ) me davno naučio "da je Wb osnovna mera svakog automobila" (pa često za neko vozilo sa kojim se prvi put "srećem" pre pogledam to, nego li dužinu, da bih znao šta da očekujem u kolima u smislu komfora kolena putnika zadnje klupe ), ali sam vremenom i sam shvatio da u automobilu postoje još neke "veoma bitne mere" (i to baš unutrašnje mere), pa i širine prednjeg i zadnjeg reda u zoni kukova i ramena. Npr, 500L ima dosta korektan Wb (malo preko 260 cm), ali, širina pozadi u zoni ramena mu je "malo tužna". I u prošlosti, često, kada bi "moje" trebalo da povezem negde "oko grada", do 50-100 km, ja ih upitam: "Sa čime hoćete?" ( SW ili 500L ) i oni bi često kao iz puške rekli da žele "sa fićom" (postoji teorija moje supruge i kćerke da ima udobniju zadnju klupu), ali, ako treba da nas sa kolima ide 5 (pa da pozadi sedi njih troje), od kada su deca izrasla (trenutno i nisu baš deca, 17 i 19), bez greške graknu: "Ne sa Fiatom, nikako". Jer je on pozadi u zoni ramena i kukova značajno uži. Sećam se, dešavalo se da ipak negde krenemo sa 500L, nas 5, i kada ih pogledam u unutrašnjem retrovizoru, baš smešno izgledaju, onako nekako zgužvani i očito jedva čekaju da se golgota od putovanja završi. I ja sam nedavno imao (ne)priliku da se vozim pozadi, kao "peti" (jer sin već vozi) i ono je katastrofa za pet osoba ( tj. za tri pozadi). Usko je. A SW je pozadi za 500L bio kao "dnevna soba" ( u smislu ponude prostora za telo). 

Eto, zašto kao psihopata uvek najpre gledam "Interior dimensios" i zašto "merim", najpre telom. A, Boga mi, ja sam valjda jedina budala koja je (sa drugarima) na Sajam automobila otišla i sa krojačkim metrom  :) Da proverim, da li su na netu dostupni podaci o unutrašnjim dimenzijama tačni  :)

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam se u svemu i svacemu ali mi jos nije bilo komotno pozadi a da su u pitanju 3 odrasle osobe :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK

To je apsolutno tačno. Jer, čak i da sedneš u Ford Smaks (koji je bez retrovizora širok 1.916 mm, a u drugom redu sedišta ima širinu u zoni ramena čak 1.535 mm ), tri odrasle osobe će tu pozadi da se malo "guraju" ramenima,

Ali, za duže vožnje ipak velika je razlika onima pozadi izmedju "malo tesno", "onako tesno" i "baš tesno", odnosno, nije svejedno da li ti pozadi u zoni ramena imaš +/- "par centimetara"  :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Zezam se ja malo, naravno ;) . Kupusali smo i mi svasta iz zezanja po skupovima, merili rastojanja od pedala do zadnjeg sedista da ponesto dokazemo tvrdoglavima :D itd. Ali za 10 godina foruma, jos nisam cuo da je ovo iznad neko premeravao i trazio :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Ja sam 2015. na Sajam poveo četiri dobra druga (svaki u rasponu 190-194, ja sam 192), da mi to sa telima dobro izmerimo, ali i poneo krojački metar. Kad smo došli na štand pežoa, i počeli da merimo (ono što sam želeo da premerim), najpre su "reagovale hostese", ali me onda jedan prodajni savetnik prepoznao i dozvolio da završim merenje :) Svakakvih budala Zemljom hoda ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, moron said:

(svaki u rasponu 190-194, ja sam 192)

nas trojica takvih se vozili pozadi u Matizu onom prvom po povratku sa treninga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bre, nisam tako uopšte mislio niti koga ističem...

 

Šala mala, čitajući 3-4-5 poslednjih stranica, zaboravio sam šta je tema teme.   :P

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, Lancia nikada nije fokusirala svoj portfolio prema porodicama sa decom.

 

Dooobro znam, izuzetak je Phedra ali to je više zajednički projekat PSA i Fiata-a  da se popuni rupa u ponudi.

 

Lancia je pre svega auto za vozača.

 

Ko ne može sebe da zamisli u  Delti a hoće baš da se vozi i da uživa, (benzin, naravno), mesta na zadnjim sedištima skoro da nema uopšte, tako da je ta dilema rešena:

 

2.thumb.jpg.9744a1eeaf4889aae91950593ce67185.jpg

 

Adam Rocks 1.4 16v turbo ovaj nisam probao ali mora da rastura.

Adam Rocks 0.9 turbo 3cil. vozio iiiiii samo solidan.

Adama Rocks 1.2 16v vozio iiiiii malo mlitav ali može da posluži.

 

 

 

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre Delta auto za vozaca sa sedenjem kao u autobusu ? :D

Ne znam koliko mesta treba da ima auto tog segmenta, ali Delta pozadi ima mesta za tri odrasle osobe, testirano vise puta. Iza vozaca od 190cm moze da sedne odrasla osoba bez problema.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mesta pozadi ima, po dužini, pitanje je bilo mogu li se smestiti dva dečja sedišta i još neko pored ili između.
Svakako čim se ukaže prilika@cika_kole se ponudio da prebacimo sedišta iz Stila kod njega u Deltu, plus ako sve bude ok, ponudio je krajnje korektnu cenu od 720 €

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo širine u ramenima...
2002. Jeep Grand Cherokee 4.7 ima manje prostora u ramenima od za klasu nižeg 2000. GMC Jimmy 4.3...

Grand je mid-size-suv, ili prosto rečeno SUV, a Jimmy je full-size-cross.

Znači, ne može taj detalj tako da se gleda. Ili željeni auto ima te proporcije ili nema, a to nikako ne može da znači da je drugi loš. Samo je neko predebeo. 

P.S: Jimmy se penje uz masnu banderu bilo leti ili zimi...
IMAG0039.thumb.jpg.06906a42c788d83d6143f5c4cca03d25.jpg

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, djomla said:

Mesta pozadi ima, po dužini, pitanje je bilo mogu li se smestiti dva dečja sedišta i još neko pored ili između. emoji2.png
Svakako čim se ukaže prilika@cika_kole se ponudio da prebacimo sedišta iz Stila kod njega u Deltu, plus ako sve bude ok, ponudio je krajnje korektnu cenu od 720 € emoji16.png

prebacimo sedista, das mi kes i samo teras, sipas i nema da mislis.

sto se tice mesta pozadi...MESTA IMA NA PRETEK...to samo marko udara glavom kad sedne pozadi, ali zato sto stavi decije sediste ispod guzice... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za taj auto, prvo ide provera ovoga na licu mesta, tj. najskuplje sto moze da te zadesi sa tom motorizacijom.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41516-fiat-grande-punto-saveti-iskustva-pre-kupovine/&do=findComment&comment=1526038

 

Pisao sam detaljno koje su verzije MA hidro-razvoda problematicne.

 

Sto se tice ePer i VIN - proizvedena 19. oktobra 2010., a iz fabrike je izasla ovako:

 

Untitleda.thumb.png.2e5347788faa973cd34a7f44ef3224d3.png Untitledb.thumb.png.749e012c55995b10772595c22c38385c.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali opis, al je objasnio.

Posle čitanja put pod noge, drugo ne preostaje. 

Nego, onaj BOSE kako spolja tako i unutra, kako to izgleda u praksi? 

 

 

opis.thumb.jpg.573e07d9e561206da8ec058705a35323.jpg

 

 

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada vidim opis sa ukljucenim caps-om ne citam ga. Pogledas slike, ako valjaju odes auto da pogledas i toeto. Baljezgarije koje pisu samo zaglupljuju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...