Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

25 minutes ago, andreja.micovic said:

Mislim da je to moguće samo kod automobila koji imaju zasebna 3 sedišta pozadi, tima 308sw, picasso i slični.

Imam dvoje dece. Vozila su se u Maxi Cosi sedištima, najpre u 307, a posle u 308SW (mk1). Velika razlika komfora, kako za noge (SW ima Wb 2.708 mm), glave ( karavan i HB ), ali i u širini prostora u zoni ramena, a posebno, kako SW pozadi ima 3 odvojena sedišta (ravnog naslona), ako postavite dva dečija sedišta, levo i desno, kako su naslovi ravni, sedišta "ne klize" ka sredini ( kao u 307 i običnog HB-a, koji imaju klasičnu zadnju klupu) i u sredini ima dovoljno mesta za odraslu osobu.

Često smo tako putovali, da pozadi izmedju sedi i jedna odrasla osoba.

A ako zaista želite "poseban komfor" pozadi (za 2 dečija sedišta + jedna odrasla osoba ), treba vam vozilo koje ima veću širinu u zoni ramena. Predlažem Berlingo ili Rifter ili slično (Smaks (Wb 2.850 mm) 5008 mk1 (Wb 2.728 mm) ... ).

Npr. Berlingo/Rifter u zoni ramena imaju čak +5 cm u odnosu na 308 SW mk1.

Dok je 308 SW mk2 u smislu komfora "duplo golo" u odnosu na mk1. Skroz drugačiji koncept vozila. Običan karavan. Obična zadnja klupa.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, OmenVeritas said:

Bez dodatne opreme, Delta je vrh.

Majku mu, pa, kakvu dodatnu opremu da stavljaš u kola koja su serijski nakrcana opremom, kao što je to u višim paketima bila "Delta"? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo što je @andreja.micovic rekao, 2 sedišta + osoba između. Kapiram da je najbolja priča 3 odvojena sedišta, 308sw, C4P, Scenic.. Al' rek'o možda je neko već imao sličnu situaciju. 

@cika_kole :wub: bus ili kamiJon? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, nadjoh, samo kao primer, sadašnji renault Scenic/grand Scenic, pozadi, širina u zoni ramena je samo 1.388 mm,  sadašnji PSA/Opel/Toyota klonovi Berlingo/Rifter/Combo/Proace City Verso, pozadi imaju po 1.465 mm, a mk1 308 SW u zoni ramena pozadi ima 1.427 mm. Kako sam ja gledao, nema karavana C segmenta toga doba sa većom širinom u zoni ramena. Što znači ako pozadi stavljate dva dečija sedišta + treći putnik.

 

Peugeot-308_SW-2012 001.jpg

 

A, evo ga 308 SW mk2, pozadi ima  u zoni ramena samo 136 cm (53,6" na slici ispod), što je čak -6,5cm u odnosu na mk1.

 

308 sw 002.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla pukla mi soferka danas. delta je njesra, lako joj puca soferka, znaci volvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, moron said:

Majku mu, pa, kakvu dodatnu opremu da stavljaš u kola koja su serijski nakrcana opremom, kao što je to u višim paketima bila "Delta"? :)

Hajde molim te obrazloži ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma puce guma iza kamiona, polete direkt u soferku...sreca nikom nista,  uz pomoc kamere koju eto pukom srecom imam, smo regulisali...i obrisah snimak na licu mesta, zamolio me covek posto radi za nekog nadrk gazdu, zvali par mesta, nasli srednju cenu sa zamenom i dao covek pare, razisli se i jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, OmenVeritas said:

Hajde molim te obrazloži ovo...

Pa, vozio sam se u par "Delti". Sve su bile izuzetno bogato opremljene. Ne samo za ono vreme kada je bila aktuelni model. A jedan drugar ima dizel verziju (mislim ) od 190 ks. Ja nemam reči kako ono dobro ide. 

Zaista sam bio i ostao fasciniran tim kolima. I žao mi je što nisam bio u mogućnoti da je kupim novu, dok je bila akteulni model.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/27/2020 at 10:21 PM, djomla said:
[mention=9067]cika_kole[/mention] dodao si 0 više, molim Miću AdmiRa da reaguje, kako bi imali crno na belo da je lepo napisao 720 

Nemam ingirencija na ovaj deo foruma a na@cika_kole posebno
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NeLePFC

Kolege su ovde rekle...Delta, GP ili Bravo. Lično bi na, između GP i Bravo-a išao na Bravo...mala razlika, veći užitak i komfor. Delta bez dobre pare....hm...lično sumnjam. Istina da je ona Bravo malo produžen sa platformom, lepšim eksterijerom i enterijerom, osećaj više klase...

Deltu il voliš il ne voliš...kao tartufe, nema neke sredine osim ako ne praviš kompromis. Nekome se sviđa, nekom ne. Meni je prelepa spolja ali enterijer mi je totalno bljak. 

 

Možda bi više trebao gledati GP turbak ili Bravo turbak. A da, obavezno sa alu felnama i malo bogatijom opremom (trust me). Delta, bez kaska je rizik zbog delova, ostalo je Bravo sa mizernim izmenama ako ih uopšte ima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @ISV_01 :) E ovo za Kasko vec po ko zna koji put mi neko pise,nisam do sad nikako koristio to,pa ako moze ukratko o cemu se radi. Kapiram da je osiguranje,ali to je koliko vidim u slucaju neke havarije. Jel to pokriva i neke vece popravke,kako to sve ide?

Edited by NeLePFC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i za slucaj price o Bravu - nema pravljenja kupusara od tema ;) . Zbog preglednosti i lakse pretrage, svaka tema se bavi tacno onim sto je definisano u naslovu.

Sve sto te zanima, vec imas napisano ili slobodno pitaj detaljnije u odgovarajucoj temi o osiguranju:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38586-registracija-i-prevod-ugovori-osiguranje-kasko/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta guglah sinoć, a i danas, ali, ne uspeh da nadjem, zna li neko, koliko poslednja Delta na zadnjoj klupi ima širinu u zoni ramena ? Siguran sam da to ima na netu, ali, na uobičajen kriterijum pretrage (na engleskom jeziku ) mi ne izbacuje link sa lako uočljivim odgovorom za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...