Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Ako ces Deltu :D , kuckas dalje ovde. A ako te zanima bilo sta za Bravo preselis se na temu o njegovoj kupovini:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43370-novi-bravo/

 

Cisto da ne pravimo kupusare od tema ;) . Sve sto te zanima za oba modela vec imas pisano godinama unazad, moj ti je savet da odvojis malo vremena i procitas kada stignes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko naleti na neku dobru Deltu za pristojne pare neka baci link,castim! :D A dotle cu da pregledam malo i Bravo. Znam da pise mnogo toga,ali su vecinom svi upuceniji od mene koji sa nekim predznanjem kupuju vozilu pa su u skladu sa tim i pitanja,a meni trebaju ona najbanalnija :D Ali pronjuskacu jos,hvala . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prati ovu drugu što sam okačio. Možeš je rekreativno pogledati, čisto da vidiš vredi li pratiti. Ima tu prostora, ići će cena sigurno 500njak eur dole. Ne prodaju se delte tako lako. Drug mi je slao par delti koji ne prolaze njihov tehnički u CH koje su smešne sa cenom, tako da verujem da će ići dole cena. 

Napisao sam mnogo puta, samo ko je rešen da je kupi i ko je zamislio sebe u njoj, kupiće je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što su ljudi puni predrasuda. Nekima je ružna, nekima je samo Lancia (kvari se, skupi delovi... ) bez da su se raspitali, neki kažu bolje golf itd... 

 

Znam da su pojedini promenili mišljenje kada su se provozali u Delti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktirao sam mog majstora u vezi Delte i rece mi covek da je 12 godina star tubro benzinac sa 250 000 km recept za katastrofu. Isto tako kaze da 1.4 motor koji izvlaci 150KS prenapregnut i da su najbolje godine odavno iza njega. Isto mi je skrenuo paznju da ima probleme sa elektronikom,ogibljenjem i generalnim kvalitetom nekih komponenti. Covek je strucnjak bez pogovora,pa me je malo bacio u razmisljanje,iako vi kazete da je dobra Delta :(

Edited by NeLePFC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Lancia Delta, ali je prakticki isti taj motor.

 

Ne razumem Holandski, ali moze da se ukljuci automatic translate u ovom videu, i ako sam ga dobro razumeo, cak je cipovan na 170 ks? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, NeLePFC said:

Kontaktirao sam mog majstora u vezi Delte i rece mi covek da je 12 godina star tubro benzinac sa 250 000 km recept za katastrofu. Isto tako kaze da 1.4 motor koji izvlaci 150KS prenapregnut i da su najbolje godine odavno iza njega. Isto mi je skrenuo paznju da ima probleme sa elektronikom,ogibljenjem i generalnim kvalitetom nekih komponenti. Covek je strucnjak bez pogovora,pa me je malo bacio u razmisljanje,iako vi kazete da je dobra Delta :(

Zanima me sta vozi tvoj majstor? Bez uvrede. Da li ti je on ponudio neko vozilo mozda? 
Sednes, probas, dijagnostika. Nema druge. 
Ako ti budzet dozvoljava da kupis 5 god star auto onda ne gledas 12 godina star ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor vozi stojadina,iako ima svakako mogucnosti za mnogo bolja i luksuznija vozila. Jeste malo cudno,ali ocigledno ne pati za nekim luksuzom. Nije mi nista nudio,niti se bavi trgovinom,ali je strucnjak za svaku pohvalu. Ipak ne mogu svi sve da znaju,mozda i gresi u vezi ovog modela. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje probleme sa elektronikom, ogibljenjem? Jel on zna da je ogibljenje kod nje Stilo- Nuova Bravo? Jel ti vidis neke posebne teme sa problemima ovde na forumu a da su vezane za Lancia Deltu? Jer ako ovde ne procitas , ne cujes, neces nigde drugde tek :D Ako je neko imao neki problem sa italijanskim autom gdneralno, verovatno je ovde pisao, kao sto vidis koliko tema ima o svemu o svim modelima.
Trap je obican, prosecan. Motori su ti dobri svi, provereni. Ugradjuju se u sve italijane generalno vec 100god. Problem sa Deltom se resava uplatom kasko osiguranja, da te ne bi bolela glava zbog njenih karoserijskih delova koji su skupi jer ih nema toliko po otpadima. I to je sve.
Oko te dileme koje imas u izboru auta, ne moze niko da ti pomogne. Moras da provozas svaki od tih automobila i da vidis koji ti najvise lezi. Dobra je delta, dobar je u c-max ali su skroz razlicita vozila, ovaj je kao kombi fakticki :D Fokus je dobar, i30 i kiu nisam vozio. Jesam jednom proceed 1.4tng i ono ne bih vozio ni da mi plati neko.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio onaj prvi, ne znam koje je to godiste. 5 vrata, 1.4tng. Enterijer jeftin i ruzan ( stvar ukusa) ,pozadi kad sam seo kao na beton da sam pao :D . U voznji nekako dosadan, vestacki, nije isao nikako ali posteno i potrosnja je bila bas mala. Pouzdanost ne znam kakva je ali mislim da su dobri generalno. Vremenom su oni dosta izmenili i popravili izgled, kako koji noviji je izlazio video se veliki napredak.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nudio mi covek 2009 za 2700e,sa sve 8alu felni i ok opremom,mislio sam da je to to,jos CW verzija komfornija,taman sta mi treba,ali kad sam se raspitao za taj fabricki plin odusao sam :) U kola se ne razumem,ali ako nekom bude trebalo nesto od tehnike moze da me pita,tu mogu fino da pomognem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posedovao sam Kiu Ceed prve gen 1.4 cvvt 109 ks, nekih, ne znam, skoro 2 godine i skoro ~40.000km, piskarao sam o tom autu, pa potrazi slobodno ako te bas zanima, ali ne vidim sto bi na to trosio vreme :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nele, deluje mi da je odabir kluba za koji navijas kao i odabir majstora - los :D

Salu na stranu, verovatno si mladji kao i ja ovde mozda i mladji od mene, evo sta sam ja naucio do sada.

 

Majstor koji vozi Stojadina, u 97% slucajeva ne zna sta prica. Sve to ti je rekao su gluposti. Delta nema problem sa trapom, problem sa elektronikom nisam imao ni na Stilu iz 2002e godine a ne na Delti iz 2008,9,10. Motori su provereni, i sve se da srediti i ispitati. Kupujes auto koji je jeftin za odrzavanje osim karoserijskog dela. Uplatis kasko kao sto ti kolege sugerisu i zaboravis na sve. 

Evo ja vozim Djulijetu bez kaska, ludost jeste ali ima nas i takvih. 

Dalje.. Kupuje se polovan auto sa placa npr, to je kao i sve macka u dzaku, ali, uvek se moze sve pregledati i rizik svesti na minimum. Ako i ima nesto da se sredi, to nije nesto gde otpadaju usi i pare ce se skupiti.

 

Covek koji govori sledece, "1.4 sa 150ks je prenapregnut", ocekujem da ponudi 1.9 TDI sa 90ks, tooo ti je raga, ide, gazi pola milke, sto se kaze sipaj i vozi. Karikiram ali kapiras poentu.

 

Iskreno ovde se ukljucilo 10 ljudi da ti odgovara na pitanja, BESPLATNO, cisto iz hobija. Ako pitas majstora onda bar to zadrzi za sebe, jer ovakve stvari se maltene jednom u nedeju dana desavaju.

Ovde su i majstori i ljudi koji znaju oko mehanike, oni koji voze ta kola, koji su ih vozili, popravljali.. Sto neko rece gore, ako se ovde na ovom forumu nije spominjalo nesto od problema a nije kao sto vidis, onda tih problema i nema. Sazvakano je sve vise puta.

 

Ovaj post nema losu nameru niti da nekoga nesto uci, samo eto, morao sam da se ukljucim, alergican sam na to "majstor rekao" :D Krenem da kijam i da se nerviram.

 

Ajd pa da kupis Deltu i da se vidimo na nekom skupu!

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo zbog plina,mada me je i prodavac malo odvratio sa pricom da ga je sam sredjivao i da je sve delove sa Aliexpressa uzimao :D Kaze da nema jednostavnijih kola za popravke i odrzavanje,ali opet ne volim kad se svako petlja u nesto sto nije dovoljno strucan. Pre svega fabricki plin je bio prepreka,a zvao sam i Doru NS pa sam uz konsultaciju sa njima doneo odluku :)

 

Deki hvala na iscrpnom i opsirnom komentaru,naravno vidi se da nije nista maliciozno :) Svasta sam ovde naucio i procitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klub je odličan, samo si ti nemač pojma

 

Ne zaboravite cenovni rang u kom se traži auto kad predlažete. Delta tu nažalost otpada.

 

Imao sam "dodira" sa 4, 5 Kia sa tng i na svakoj je ili već bio otvaran motor, ili je bio zreo za otvaranje.

 

Ja mislim da je od benzinaca u raspoloživom novcu i među nabrojanima najbezbolniji neki i30, ali bih kod njega obratio pažnju na koroziju sa unutrašnje strane vrata. Da je prost i "dosadan" sigurno jeste, ali mislim da je najmanja glavobolja.

 

Majstora sa stojadinom ne bih komentarisao

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Koreje i TNG po pisanju vlasnika TRIO Motors servisa u NS koji radi Azijski program ta auta sa TNG-om su za izbegavanje, 100-150 hiljada i to je to motor se otvara kao sto kaze kolega iznad . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan savet koji sam ja naucio na tezi nacin i duplim placanjem za neke stvari.

Ako se odlucis za Deltu ili bilo koju drugu marku, idi u servis gde samo rade tu marku automobila. Mozda se neki nece sloziti, ali po meni je vrlo bitno da majstor ili majstori u dusu poznaju auto koji rade.

Nije isto npr kada im 10 Delti dodje u nedelju dana i kada dodje jedna mesecno. 

 

Primer: Decko kod kog sam odrzavao Brava 1.6 mjet, nije imao pojma za famoznu gumicu uljne pumpe. Citajuci forum i razgovorom sa kolegama sam saznao da se to obicno menja na velikom servisu. 

Eto, a taj "moj majstor" je isto pun, 5, 6 automobila je tu konstantno, jedno pet ljudi koje znam se kunu u njega, ali jbg, ne poznaje dovoljno kola jer radi sve, a to je po meni lose za nas koji placamo :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, totti said:

Majstora sa stojadinom ne bih komentarisao emoji3.png

"Majstor" objasnio, da je svaki komentar suvisan.

Pored elektronike koja pisti i sija kao novogodisnja jelka, raspadnutih trapova i produvalih motora - samo je jos zaboravio da kaze da trule kao svojevremeno Regate i Argente :lol: .

Stvarno svasta sve covek moze da cuje i procita krstise.gif.c167408361508b1f9fa6d0c4bb7e3910.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg uvek treba cuti vise misljenja :D Zato sam se i registrovao ovde,iako nemam nikakvih dodirnih tacaka ni sa Fiatom,a jos manje sa Lanciom :) U svakom slucaju forum je odlican i ekipa jos bolja. Hvala svima koji su se zainteresovali da pomognu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...