Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Pa ne znam bas.

Bravo ima drugaciju tablu, tj oblik isecka oko multimedije. Nisu jedan na jedan. Ovo znam, jer sam imao problem sa multimedijom i hteo sam da kupim tipsku za bravo-a, ali sam skontao da nisu iste.

 

Takodje, airbag za suvozaca stoji od gore, cak se i nazire na horizontalnom delu table.

Mislim da je samo neko lepio foliju preko table, pa je skinuo i Delta natpis.

 

Edit:

Takodje, mislim da je maska original tj. nije restajling maska na pre-restyle modelu.

Ja imam 2009. Godiste (sa restyling maskom :), ja menjao u Stojanovu kada su mi skrsili staru na parkingu) i kod mene na poklopcu za USB stoji Windows logo, a na restyling modelima pise blue&me sto pise i na ovoj.

Edited by yoxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ce verovatno morati da misli i buduci ponosni vlasnik :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo, evo sada gledam.
Mislim da sam pogresio. Jeste isti oblik centralne rupe, ali nije ista rupa za kontrolnu tablu.

Clipboard.thumb.jpg.ac327afe6c0cb7f69be6a5da98cf245e.jpg

 

A sto se tice USB porta - levo je port sa pre-restylinga, a desno je port sa restyling verzije.

USB.thumb.jpg.0a0ce5f22ccf3a902122f5b26a5439c0.jpg

 

E sad. Da je nesto mutno - jeste, ali hajde da mu damo "benefit of doubt" iliti neka bude nevin dok se ne dokaze suprotno. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvu, cena je sumnjivo niska i odnosu na godište i stanje. Da je dotera, plati dažbine i da zaradi, max je morao da plati 2500. 

Kao kupac bih prvo je ovako razmišljao. 

Ovde za 2500 dobar stilo, a i preko je tako isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuga jbt.

Covece, sa kolikim znanjem moras da krenes u kupovinu...

Da nemam Deltu, nikada ovo ne bih znao.

 

Generalno, koliko smece moras da budes da nekoga tako zeznes?
Brate mili, neko vozi porodicu u tom autu, a ti mu zavaljujes auto koji si sastavio od 500 automobila.

 

U redu je ako je neko toga svestan, ali ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, yoxa said:

Pa ne znam bas.

Bravo ima drugaciju tablu, tj oblik isecka oko multimedije. Nisu jedan na jedan. Ovo znam, jer sam imao problem sa multimedijom i hteo sam da kupim tipsku za bravo-a, ali sam skontao da nisu iste.

 

Takodje, airbag za suvozaca stoji od gore, cak se i nazire na horizontalnom delu table.

Mislim da je samo neko lepio foliju preko table, pa je skinuo i Delta natpis.

 

Edit:

Takodje, mislim da je maska original tj. nije restajling maska na pre-restyle modelu.

Ja imam 2009. Godiste (sa restyling maskom :), ja menjao u Stojanovu kada su mi skrsili staru na parkingu) i kod mene na poklopcu za USB stoji Windows logo, a na restyling modelima pise blue&me sto pise i na ovoj.

Table su iste oko radija, a to sto spominjes za multimediju, menja se okvir i ventilacija pa zato ne moze od Brava multimedija..

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece da znaju, svi znaju da su im auti top iako nisu napravili kilometar u tom autu. Da je jedan od najboljih, da je kao nov, da je ful oprema, sport oprema itd. iako ocigledno nije.

 

Kako se niko ne prevari da napise da je auto u losijem paketu opreme nego sto jeste :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu - Moje iskustvo u zadnjih godinu dana me je naucilo da auto ne ide kod mehanicara na proveru nego na dijagnostiku u chip tuning centar.

Kosta 20-30 evra (U Novom Sadu), ali makar znas da li je petljano po racunaru.

 

Ako jeste - vidis sta je dirano, pa eventualno kod mehanicara ili odustajes.

Ako nije - kupujes

 

Ja sam imao "srece" da sam naleteo na tjuniran auto kojem je skinut i ugasen DPF. Kazem "srece", jer je moglo da bude mnogo, mnogo gore, a napravio sam gresku i odvezao ga kod mog mehanicara, plaseci se da nije presecen na pola, pa varen i slicne gluposti, a na pamet mi nije palo da je neko radio chip tuning.

 

E sad, sto se mene tice to je mana. Mozda je nekom drugom to prednost... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala je mogućnost, skoro zanemarljiva, da neko seće dva razvaljena Fiata, Lancie ili Alfe i sastavalja jedan. To su automobili za koje ne vlada baš veliko interesovanje + košta lepo i ne može da se uradi po prihvatljivoj ceni za dalju prodaju,  a da valja. Primer je onaj iz prethodnog kviza - smuljano na brzinu od delova na dohvat ruke.

Sastavljanje jednog od dva ili čaki tri se radi za reprezntativne predstavnike nemačke auto industrije jer se kupcima u tom slučaju najlakše uzimaju pare - nema ništa bolje za ego i superego nego kad u rodni kraj doteraš mečku ili bmw koji si platio 15Keura a takav nema za manje od 30Keura.

Kad se kupuje polovan auto - gleda se auto jer auto nikada ne laže, gazda uvek laže.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, yoxa said:

Sve u svemu - Moje iskustvo u zadnjih godinu dana me je naucilo da auto ne ide kod mehanicara na proveru nego na dijagnostiku u chip tuning centar.

Kosta 20-30 evra (U Novom Sadu), ali makar znas da li je petljano po racunaru.

 

Ako jeste - vidis sta je dirano, pa eventualno kod mehanicara ili odustajes.

Ako nije - kupujes

 

 

Kod kog majstora? :)

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Danilo1 said:

Kod kog majstora? :)

Moj mehanicar Robert.

Kod njega vozim automobile od 2014. Godine i verujem mu. :)

jedino sto je on cista mehanika. Ima univerzalnu dijagnostiku samo da iscita eventualne greske i to je to.

 

Mislim da mu se radnja zove "Engine"

Share this post


Link to post
Share on other sites

SafeChipTuning sam ja vozio moj. :)

 

@danijel55

Prednje 2.4, zadnje 2.2 za 225/45/17 za medium load.

Za full load kazu 2.7 i 2.5

 

proverio sam na wheel size kako kazu, a tako pise i u uputstvu.

 

Evo screenshota.

Screenshot_20200306_162524_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.eb3f0ee7ffc5d366e5021b49f9dcd686.jpg

Edited by yoxa
Dodao odgovor za pritisak u gumama

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, yoxa said:

SafeChipTuning sam ja vozio moj. 

Kao sto sam i pretpostavio :)

Samo si bacio pare i nista drugo.. On ne ume da vidi da li je mapa cackana ili ne, zna da vidi samo za dpf ili egr sto mozes i sam preko dijagnostike da vidis.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm...

Radio mi je dyno testiranje i rezultati su bili 190ks i 440Nm, pa je pretpostavka da je mapa dirana.

 

Kako god, verujem ti na rec, jer nemam iskustva sa ovim.

Gde preporucujes da odvezem auto?

Edited by yoxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su od 2010 prestali da stavljaju delta znak na tablu

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, yoxa said:

Gde preporucujes da odvezem auto?

Za cipovanje (flesovanje ECU-a) ili proveru auta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

Za cipovanje (flesovanje ECU-a) ili proveru auta? 

Malo je offtopic, ali aj...

 

Hajde neka bude oba :)

Planiram svakako da vratim fabricku mapu (pod uslovom da ova nije fabricka) pa mi treba i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, bglion said:

Mislim da su od 2010 prestali da stavljaju delta znak na tablu

I bolje sto su prestali, jer mnogo ruzno izgleda posto su samo zalepili znak... Da je prosiven ili nekako ugraviran bila bi skroz druga prica...

Moja fala bogu nema doticni znak...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je taj detalj cist visak i na pre restyle Delti i Bravu.

Na koznoj tabli je doduse bilo izvezeno, ali i to je maknuto posle restyle, koliko se secam.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...