Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

5 hours ago, igor0511 said:

nema previze Nm kao 1.9/2.0 motori pa ce i teze da strada

Problem kod M32 nije u obrtnom, nego u losem podmazivanju lezajeva visih brzina. Koji su riknjavali i na benzincima, sa tek dosta manje torque ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Sta mislite o ovoj Delti?

 

ld01.jpgld02.jpg

 

Cena sa uvozom i carinom je ~6900eur

Lomim se zbog automatskog menjaca.

 

ld03.jpgld04.jpgld05.jpgld06.jpg

ld07.jpgld09.jpgld08.jpgld010.jpg

ld011.jpgld012.jpgld013.jpgld08.jpg

 

 

 

Edited by neshaoct
Spojio Ivan / dodao printscreen i slike neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yoxa

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o kupovini Delte.

Vec se ranije prilicno pisalo o kupovini 1.8 Di T-Jet. Taj auto nije specifican samo po 1750 motorizaciji i Aisin AF-40 transmisiji, ima tu jos egzoticnih detalja i "zavrzlama". Konkretno sam kolegi koji je kupovao ostavljao kompletnu specifikaciju iz eLearn, pa mozes da pronadjes pomocu Search (par strana unazad).

Takodje, upravo to vozilo je kasnije (uz jos jednu, koliko se secam) predstavljeno u odgovarajucem podforumu, pa mozes da nadjes korisne informacije i tamo.

 

PS: Jos jednom molba da se uz linkove ostavi i PrintScreen oglasa, posto sadrzaj foruma ne treba da zavisi od bilo kog drugog eksternog portala, ako oglas na njemu bude obrisan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala i izvinjavam se. :/

povescu racuna ubuduce.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yoxa

Ma sve OK, cisto se pridrzavamo nekih pravila da nam forum bude pregledan ;) .

Nisam bio u prilici, pa ti sada ostavljam linkove... Ovde se pricalo oko 1.8 Di T-Jet, pa iscitaj i pricu iza:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/57388-lancia-nuova-delta-iskustva-saveti-mišljenja/&do=findComment&comment=1509235

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/57388-lancia-nuova-delta-iskustva-saveti-mišljenja/&do=findComment&comment=1515967

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/57388-lancia-nuova-delta-iskustva-saveti-mišljenja/&do=findComment&comment=1516001

 

Ova druga je inace i kupljena, na forumu je, predstavljanje u ovoj temi:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/79765-delta-175-turbo-benzina/

A nedavno je predstavljena jos jedna:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/79830-lancia-delta-18-di-turbo-jet-sportronic-bicolore/

Pa iscitaj malo da se ne ponavljamo, nadam se da ce biti od pomoci.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yoxa Bogati Gold paket opreme. Retke su sa električnim sedištima. 

Ima skoro sve (xenon, bose, nav, blue&me, magic parking, grejanje sedista), čini mi se da fali senzor za kišu i praćenje trake. 

 

Na ovoj konkretno fale poklopci za felne (i u CH ih kradu izgleda) i čini mi se da se naborala koža na tabli (ovo je mana i vremenom se manifestuje na deltama).

 

Cene redovnog održavanja možeš videti u nekim od navedenih tema. Do sada se samo jedan javio na forumu da je imao problema sa Sport amortizerima koji su skupi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, dellas said:

Misljenje iskreno je da je preskupa, izgubices 2k eur a da je jos nisi ni kupio.

Spustio sam cenu na 4800 eur, sto sa prevozom i carinom dodje na 6200. Meni je to prihvatljivo. :/ Sta znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam o daljoj prodaji, tj amortizaciji, jer se nekad vise isplati kupiti auto od 8k koji ce se prodati kroz 3 godine za 6k, nego auto za 6k, koji ce se prodati za 3 godine za 3k plus je ovaj od 8 pruzao vise. Navodim plastican primer....Ali ima i onaj deo ko sta voli sta ga cini srednim itd :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo, kupuješ na osnovu slika!

Ja bi to pregledao, bar malo provozao.

Ispisana i ispečatirana servisna knjižica ne uliva poverenje, mnogo je slična svim ostalim, nekako generička.

Moja Delta je imala potpuno praznu servisnu. 

 

Čini mi se na osnovu slike da je zadnji desni točak po vertikali više uvučen pod krilo (gornji kraj nagnut ka amortizeru). Neka i ostali bace ponovo pogled na slike, nadam se da se varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovorio se sa prodavcem u Svajcarskoj, dogovorio se sa Kopernikus cars oko uvoza, uplatio im 5000CHF da mi kupe auto i dovezu, a prodavac u Svajcarskoj u medjuvremenu prodao auto...

Blagoreceno - bio sam iziritiran.

 

Kopernikus treba da mi vrati novac u ponedeljak. To cu tek da napisem kako ce proci... nadam se da ce sve biti ok.

 

Sto se auta tice - nije bilo sudjeno.

 

Cini mi se da mi je sudjena moja 1.9TT Delta, iako je ne volim, jer je dizel. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da trolujem, ali kada je kolega iz LE prodavao cena je bila dosta niza.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i auto je sada u NS. Vece i bogatije trziste :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav lik :) Vidjam je tu na Limanu. 

Ajd da @PremieRacing nije dokumentovao koliko kostaju diskovi, i da ne znamo koliko su otprilike bas je fino podigao cenu. 

U odnosu na onu kod @Quadrifoglio Verde +2000 eur (da ne racunamo korekcije). Toliko nisu mogli da izadju svi ovi radovi. 

Nije na forumu pa mogu slobodno reci (zbog politike komentarisanja cene), realna cena je i dalje onih pocetnih 5300, to sto je on to sredjivao, nece mu niko racunati kao +, jbg nije morao :) 

Bas cemo videti koliko ce stajati na oglasima, ipak je 2009. a ne 2013. godiste. 

 

A i ko god bude gledao ovu egzotiku, mislim da ce svratiti na neku od slicnih tema pa ce se informisati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da on i nema neku veliku zelju da je proda, nego je varijanta da stoji na oglasu pa mozda naleti neko, a mozda i gresim...

U svakom slucaju mi nikada nece biti jasno (sto ne mora da je slucaj ovde) da kupis auto ili nesto slicno i odmah gledas nesto drugo pa preracunavas, doplacujes... Generalno ovakvi automobili i nisu za takve ljude vec nesto tipa VW, AUDI, TDI, Quattro...:)

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic

Pretpostavljam da mu prodaja nije hitna pa je stavio tu cenu. Ja sam je dao bukvalno onoliko koliko me je iskoštala. Dovoljno mi je to što sam se vozio godinu dana s njom. Nije mi cilj bio da zaradim, nego da je vozim da me mine želja i da ne izgubim.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio diskove i plocice, sigurno nije Galfera stavljao. 

Zadnji trap ? 

Sta ima da se radi na zadnjem trapu na Delti :D

Ima tu sigurno jos neki problem dok je tako brzo prodaje, neko vece ulaganje koje bi ga zarobilo na duzi period u smislu da se ne bi isplatilo da prodaje za god dana npr..

Ali, pre svega toga ajde da kao svaka prava Srbenda probam da zaradim :D :D Sto se kaze ko ga *ebe. :D

 

 

Ili je gledao podatke za prosecnu potrosnju na netu, pa se razocarao kad je video da guta 15 litara :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas htedoh napisati...

 

Kupio auto pre 3 meseca i vec prodaje.

Secam se, gledao sam i ja da kupim auto u januaru, ali jos uvek nisam bio 100% ozbiljan u prodaji moje delte.

 

Da ova moja nije dizel i da nema ove probleme koje ima, vozio bih je bar 5 godina, ako ne i duze.

Mada, sada posle svih ovih putesestvija, cini mi se da ce tako i da bude. Preseci cu, srediti sta joj fali i "vozi misko".

 

Inace, vec je pocelo sa povracajem novca od strane ovih iz Kopernikusa...

Trebali su da mi vrate pare danas, a vec smo dosli do toga da ce da bude sutra ujutru.

Imam priznanicu i ne brine me ovo jos sve previse, ali svakako mi nije svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...