Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

3 minutes ago, S.V.E.T.A. said:

Pored ovilike silne opreme me cudi da nema centralni automatski retrovizor koji bi bas lepo kompletirao pricu enterijera..

Oko sokolovo :)

Totalno mi je promaklo da retrovizor nije elektrohromatski... To verovatno znači i da spoljašnji nemaju grejače, čini se da je to išlo u paketu jedno s drugim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nekako uvek prvo gledam sta nema od opreme;)

Svakako joj fali jos po nesto da bi bila pravi "ful fulova" sto bi rekli ovi sto valjaju polovna kola:D

Mislim da je malo verovatno da spoljni nemaju grejace posto bi trebsalo da svaka ima grejace retrovizora i u osnovnoj opremi ako se ne varam...

 

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pise u oglasu da je Oro paket opreme... To je srednji paket, Platinum je valjda najjaci.

 

Sve sto ima vise od std Oro paketa je dodatno placeno (panorama, veliki ekran, felne...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar mu nije bilo lakse da odmah uzme Platinum opremu nego da doplacuje sve posebno?

Ne znam koja je fora sa tim paketima opreme...

 

Kod mene preko ePer-a sam video da je takodje ORO oprema a ima sve sto i Platinum, do duse moja je 1.6 mjt pa verovatno zbog toga ne postoji Platinum sa tim motorom. Ali zasto onda kod ove 1.9TT...

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/30/2019 at 6:50 PM, MS PK said:

Cek, cek, poolako! Od kad je ona direktorica? Kad je bilo glasanje!?

Šta se ti javljaš :lol: 

 

On 10/30/2019 at 2:35 PM, MS PK said:

Niste vi za deltu emoji23.png

I što mi nismo za Deltu? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, S.V.E.T.A. said:

pa makar samo da ne gledam one pedale kod kojih redovno svaka vodi svoju politiku, nikada nisu u liniji kvacilo i kocnica i to izgleda prilicno jadno kao kod jugica...

Meni su pedale kod Zabara milina za voznju, ima mesta, lepo rasporedjene... Kao da nisi vozio npr. Peugeot i Citroen u ovoj klasi ;) - volim ih generalno, ali kad natrpaju pedale jednu do druge, ukose ih u odnosu na osu tela... Sa 45-46 obucom, sa jagodicom na sred pedale, vrhom patike udaram u osovinu kada krenem da stiskam kvacilo, neretko se desi da zimskom obucom potkacim i drugu pedalu, bas malo mesta za stopala i sve deluje skuceno, meni cak i stvara nervozu na iole duzem putu :lol: ... Kolenom sam cak i u vecem sluzbenom 407 udarao u kljuc, kako god da se namestim (u Compactima kao dobar dan). Sto su kod Fiata na vecini modela kratka sedista, to su kod njih pedale i prostor za noge...

Sto se opreme tice, nikada mi nije bilo bitno da se za nesto kaze da je "full fullova", nego da ima ono sto je meni bitno za uzivanje u voznji. A to je za svakog od nas individualno, menja se i sa nasim godinama i sa generacijom vozila, a konkretno ovaj autic za mene ima i vise od dovoljnog. Vec i sama ergela je vise od pola posla :) , a uz takvu motorizaciju skoro po pravilu ide izuzetno pristojna oprema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pedale sam najvise mislio na gadjanje kvacila i kocnice po dubini, nekako mi uvek jedna od te dve pedale strci napred ili na unutra i generalno izgleda malo jadno... Sto se tice same voznje, verujem da je sve OK sto je u stvari i najvaznije;)

Za opremu mi takodje nije najvaznije da bude maksimalna nego sam cisto napomenuo da nije bas totalni full konkretna Delta sa oglasa iako je dosta jaka oprema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, ovakvu nisam nikad u zivotu video ! :D 


Bas zanimljivo (znati da postoji) :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram da je ovo i ispod "Argento" i "Steel"... Samo ne znam kako :D
Možda su uveli taj neki stripped-down nivo pred kraj produkcije, da je mogu ponuditi za tipa 20 k€, ako ne i ispod?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/24/2019 at 11:11 PM, PremieRacing said:

Ja sam mislio da je moja 'klotara' dok nisam naisao na ovo:

:sick:

fe9499779e13-1920x1080.jpg

 

Odavno sam je pomenuo... Baš klotara u pravom smislu reči.

 

 

6 hours ago, andreja.micovic said:

Ovo je nivo opreme ispod Oro...

 

Argento je ispod Oro, a ovo gore pomenuto je debelo i ispod Argento

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

I busan naslon za ruku. Šta treba da staviš papirnate maramice u onu rupu da bi naslonio ruku

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta bi na kraju sa onom TT jkom na prošloj stranici, jeli je itko pogledao?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bglion said:

I busan naslon za ruku. Šta treba da staviš papirnate maramice u onu rupu da bi naslonio ruku

Taj paket opreme podrazumeva i nemanje frizidera ispod naslona, kao i izuzetno kvalitetan plasticni cep umesto otvora za ventilaciju pozadi :lol: . Fale jos samo kurble pozadi pa da bude full klot.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Zvezdo said:

I šta bi na kraju sa onom TT jkom na prošloj stranici, jeli je itko pogledao?

@Irena HGT

Kontam već dugo stoji , da valja otišla bi za 3 dana?

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zvezdo

 

Nismo ni stigli da odemo na kraju... Možda nađemo vremena u toku nedelje, mada nešto mi ne deluje da će da ode brzo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da obradujem nove vlasnike Delti TT. Meni došlo vreme za zamenu kočnica. Prednji diskovi su 20k, pločice oko 7k par. Uz to zamenjeni nosači menjača i motora, obe prednje viljuške i kočiona tečnost. Sve ukupno sa radom 64k :)  cena prava sitnica. 
Delta TT je pravo uživanje za vožnju ali to ima svoju cenu. Pojedini delovi su i duplo skuplji u odnosu na običan 1.9 mjet i 2.0 mjet. Pretpostavljam da je sve na trapu  skuplje. Ne treba zaboraviti da ima i 16 ventila :) opet duplo. 
Ja ne žalim što sam je uzeo, i mnogo je volim ali ta ljubav ponekad zaboli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Ako je kao i kod Brava na displeju, bogami ja nisam našao foru da ugasim u meniju. Dobro je sve dok ne krene da mi bipka u ritmu Đingl Bel Đingl Bel...

 

@xalexas Lepa cifra za Deltu TT, pogotovu za diskove. Da li je to sa OEM delovima ili nekih određenih proizvođača ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...