Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Posto tema polako prerasta u svastaru - cisto da se podsetimo da je topic namenjen savetima ljudima zainteresovanim za kupovinu Delte. Za sve ostalo postoje odgovarajuci podforumi.

Posto smo poceli da pitamo i o kvarovima, pisemo o problemima i planiranim radovima na vec kupljenim automobilima, kacimo slike sopstvenih vozila, postavljamo uputstva za montiranje delova kvaka, pisemo o cenama kaska, dimenzijama stikera, na kojim otpadima se mogu naci polovni delovi, itd... Sve su to naravno korisne informacije, ali treba da budu u odgovarajucim temama (ako ih nema, otvaramo nove). Bar je vecina nas ovde toliko dugo, da svi zajedno pokusavamo da forum bude pregledan, informativan, lak za pretrage i da se svaka tema bavi tematikom definisanom u naslovu. Da ne bude da (kao npr. u temi o kupovini Tipa) ima ljudi koji od celog foruma znaju bukvalno samo za tu jednu temu - i tu pisu sve zivo sto im padne na pamet, pa se sadrzaj konstantno splituje. Bice lakse i preglednije za sve ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude da bukvalno ne postoji kod nas... Evo par puta pominjane bas retke zverke i egzotike u Delti: 1.8 Di T-Jet.

U sustini Alfin 1750 TBi (1742 ccm), samo prisrafljen na 200 KS i 320 Nm. Ide u kombinaciji sa Aisin AF40 automatikom, jedina sa prednjim diskovima od 330 mm (1.9 TT i 2.0 MultiJet idu sa 305 mm), jedina sa vecim i zadnjim diskovima, ima tu jos "zavrzlama" :) ... 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15131387/lancia-delta-18t

 

Untitled8.thumb.png.af66a5eaed8bd0970a6a2fadf80794ab.png 25326eb8efff-1920x1080.thumb.jpg.41f5e15672ff64d83a0fdfb2fd850ecb.jpg e92361aaf6ee-1920x1080.thumb.jpg.a3aad020c8d846ce4d0fbc81b63ff3e3.jpg

9d8fb3588433-1920x1080.thumb.jpg.9590a05a6becc910324343043e57d2fb.jpg 9bb00f6bfe46-1920x1080.thumb.jpg.a97104c49c4e831b93ad0113238c4666.jpg fe3f1a982e16-1920x1080.thumb.jpg.8cf117fbe45725a719ffb9f9c8e0cb7f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv auto. Nisam isao da ga gledam, ali ono sto sam video na slikama da je mnogo šarena. Krilo i polustranica na vozacevoj strani, krilo na suvozacevoj. To me je odbilo, inace bih otisao da je pogledam.

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.f927c00fcaa88451e79616572d7ada5d.png

Kad vidim ovo, ne bih ni isao da gledam. Cemu najava?! Da stavi akumulator i da ti zagreje auto da ne ulazis u hladan?

Bas je fora da dodjem nenajavljen da pogledam. 

 

Inace siromasna oprema za takav auto. Lici na nesto Argento + ksenon farovi i digitalna klima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najavis se da dolazis da pogledas vise kola :D

 

Prava steta sto su ovu verziju ogranicili na aut. menjac. Naravno ima i to svojih prednosti, ali gledam ovu verziju kao vrh ponude i mislim da bi morala da ima mogucnost izbora

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si :D 

Mozda je bolji od M32. Taj m32 je velika mana, pa mozda i razlog zbog kojeg ne bih ponovo kupio Deltu.

Je l se samo meni cini ili je ona stvarno sarena? 

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kao detlic. Uzivo verovatno jos gore... nezgodno je kad imas oko sokolovo :)

 

Elem - kod mene - voznja u rikverc kada je volan namotan malo u desno - cuje se zvuk kao neko grebanje, cesanje. Samo u tom polozaju. Ima li neko slicna iskustva? Proveren trap pre neki dan, menjan multiventil na boci za plin. Nikakav problem na trapu nije uocen. Padaju mi na pamet plocice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je namenjena caskanju o kupovini, podforum za Delta tehnicke probleme (proveriti plocice i zadnja klesta, to mi prvo pada na pamet): https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/24-ostali-lancia-modeli/

 

Iz nekih uglova deluje sareno, mada i svetlo moze da zavara. Cudi me da je u ovakvom siromasnijem paketu opreme, posto su sa tom motorizacijom obicno napucane "do zuba". Inace je ovaj 1.8 Di T-Jet krenuo u drugoj polovini 2009., a godinu dana iza njega i MultiAir. Uz to, novosti tokom te 2009. su bile i RSS (Reactive Suspension System) i Magic Parking. Za ove edicije bile su dodate i posebne metalik boje, a takodje idu sa (samopodesivim) bi-xenonima. Cena u to vreme naravno moze da se nadje po netu.

Ko ovakvu motorizaciju gleda za sebe, sigurno mu nije bitna potrosnja. Ali je za veci grad poprilicno "srki", s obzirom da je prosecna potrosnja deklarisana na oko 8l. Na to dodati realnih bar 1.5l zbog tezine auta, tako da se dolazi do cifre od sigurno blizu 10 l prosecne potrosnje. Prosecne :) , znaci po gradu racunajte i sami... A ovakva masina tesko da moze da se vozi mirno i stedljivo.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1.10.2019. at 8:42 AM, andreja.micovic said:

image.thumb.png.f927c00fcaa88451e79616572d7ada5d.png

Kad vidim ovo, ne bih ni isao da gledam. Cemu najava?! Da stavi akumulator i da ti zagreje auto da ne ulazis u hladan?

Bas je fora da dodjem nenajavljen da pogledam. 

 

E, samo ovo da razjasnim pošto je prodavac tj. plac ex Tetra Nova super korektan čovek. Sam radi, nema radnike, a Delta je tek juče u 10h izašla sa carine. Nije mogla pre da se pogleda nikako pa zato i najava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/16/2018 at 10:14 AM, Milutinac said:

Necemo. Ali ni ti neces naci dobar primerak sa automatski menjacem. Jer prvo su retke dobre delte na oglasima, pa jos onda od tih retkih treba naci neku sa automatskim menjacem../... dosta je sa aut. menjacem bilo onih 1.8 turbo benzin (nije bilo manuelne opcije), ali to ti u zivotu ne treba...

 

On 8/16/2018 at 10:33 AM, Dezurni said:

Zaobiđi Deltu ako hoćeš da voziš automatik.

 

Pa ja apsolutno moram da podelim ovo sa vama  :thumbup:  Citam ovu temu od pocetka i naidjem na ovo  :lol: :lol: :lol: 

 

A meni za kupovinu Delte automatik rekli da je pun pogodak   :lol:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

Pa ja apsolutno moram da podelim ovo sa vama  :thumbup:  Citam ovu temu od pocetka i naidjem na ovo  :lol: :lol: :lol: 

 

A meni za kupovinu Delte automatik rekli da je pun pogodak   :lol:

U njegovu odbranu, skoro sam siguran da je mislio na robotizovani menjač koji je išao uz druge motorizacije; koji jeste užasan u Delti, naročito uz jače motore, sa kojima trza i sporo i neprecizno šalta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, PremieRacing said:

A meni za kupovinu Delte automatik rekli da je pun pogodak   :lol:

 

Quote

 

ali to ti u zivotu ne treba..

 

Ti bas nisi poznat kao neki uobicajeni korisnih uobicajenih autmobila tako da -to- za tebe ne vazi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hard black nažalost nije folija već farba+lak 2-u-1... Eh, da je folija, daleko bi lakše bilo održavanje.

 

Znam sad i garantovano, nakon što sam uspeo oštetiti svoju Deltu vidim jasno da je farba u pitanju :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sekiram se za farbu, više za limariju :D

Ali da ne spmaujemo sad temu o tome...

 

Poenta je da mat može biti:

 

1) redovna boja + mat lak

2) sedef boja + mat lak

3) mat boja solo

4) mešavina mat boje i laka

5) folija

 

Kod Hard Black Delte je br 4. Kamenčići na (auto-) putu ostavljaju jasno vidljive tragove, neadekvatno obrisana voda ostavlja jasno vidljiv "swirl marks", svako zrno prašine se jasno vidi. Al' lepa je, majku joj... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al u principu ta hard black ne bi trebalo da propada kao crna boja,niti da se recimo pojavljuju svirlovi kao kod obicne crne.Ako gresim nek me neko ispravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što se "suvi ostatak" sušenja vode (odnosno tanak sloj kamenca) zavlači u neravnine farbe (one zbog kojih i jeste mat izgled). pa to ostavlja jasan sivkasti trag, koji je posle teško izbaciti iz tih neravnina (može glinom ili "ljigavcem"). Štos je auto prati striktno u hladu i revnosno brisati, tako da ne stigne voda da ispari sâma.

 

Čak i kiša koja se osuši ostavlja fleke i "crtice" iz istog razloga. Pričam iz direktnog iskustva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...