Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Padaju cene eto šta je :) a i km je na magičnih skoro 200kkm

Delta nije interesantna ljudima koji se nisu nameračili da je baš kupe. Kad neko razmišlja da kupi auto u segmentu kome pripada delta uglavnom delta ne pada na pamet. To razmišlja o golfu, audiju, oktaviji, meganu, nekoj tojoti i to je to. 

Ko kupuje Italijane, to je izbor Bravo/Djulijeta/Delta pa ko šta voli i šta pre iskoči da valja i da je povoljnije. 

 

da dodam i slike

0a8c42d3ee91-800x600.jpg

9d84e188d76a-800x600.jpg45a94961c213-1920x1080.jpgb246484d1cd3-800x600.jpg

c54592012e93-800x600.jpg

 

 

Što se zazora tiče, može biti i do ugla slikanja, a za desno stop svetlo treba spustiti cenu. Tu nema popravlje za ono što je napuklo već drugo koje košta prilično. 

Platinum je oprema, ali neka siromašna platinum verzija. Felne standardne, ima blue&me, nema navigaciju, ima ksenone, Poltrona Frau koža...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ovde govora o pravoj kilometraži. Em 2009. dizel, em vozačevo sedište...  A što se opreme tiče, meni bi ovo bilo taman,da tražim deltu. Ubaciš onu tipsku android navigaciju, i bombona.

Cena jeste baš niska, ne znam da li su realno tolilo pale, ali svakako ako neko traži deltu, trebalo bi pogledati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14662701/lancia-delta-19-hard-black

 

Dosta bolji primerak je Delta Hard Black Twin Turbo, na Bezaniji (5500e), pravih 130.000, lepo radi, slinavi samo hladnjak egr-a i nije mogao gepek da se otvori (verovatno jer je akumulator bio raskacen).. 

Ali nisam bio odusevljen Deltom kao modelom, tako da ce sledeci auto biti opet Bravo samo 2012+ 

Screenshot_20190908-142542_Polovni Automobili.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, danijel55 said:

Jeste,al drugar i ja kako vidimo crn auto odmah odustajemo od toga.

To je zato što ste rasisti. 

Crn auto, crne cipele i tvrd k...c su uvek u modi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/8/2019 at 3:18 PM, marko.jovanovic said:
To je zato što ste rasisti. 
Crn auto, crne cipele i tvrd k...c su uvek u modi. 

Tako je rodjeni
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i ovu malo matoriju TwinTurbo pre restyle (+Sport mode, za razliku od vecine), kacio sam pre neki dan:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, danijel55 said:

al to visoko sedenje ne mogu da svarim

izvadiš sedište, staviš neko niže i taman. Deltina sedišta su inače debela i fino popunjena. 

Samo je pitanje šta bi video onda. I da li bi video početak vozila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako se naviknes na auto.Recimo libri je preglednost bila ocajna,al sviknes auto,tj steknes osecaj.Na e46 mozes da podignes sediste da vidis celu haubu,al ja spustim sediste tako da jedva vidim i pocetak haube.Jedino sto najviše mene brine oko 1.9tt sto su retke jako,pa kako bi delovi bili pristupacni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zivotu od delova bilo kog auta ispred soferke nisam video nista sem brisaca, kakva crna hauba ili tek pocetak vozila :lol: ... Nisam nesto preterano visok, 192 cm, al' sta cu kad volim da lezim dok vozim, uz sediste uvek u maksimalno donjem polozaju.

47 minutes ago, andreja.micovic said:

Neće crnu :) 

Ma navikne se covek, jes' da su teze za odrzavanje, ali i lepo izgledaju. Dok je auto cist :stuart: . Ceo zivot kao hocu da pobegnem od tamnih boja, al' ne vredi, sudjeno mi izgleda - kad ih vidim dzaba.

Pogledaj malo po forumu, pisali smo oko TwinTurbo, nije to bas neki bauk. A raspitujes se za jos egzoticniji MultiAir :) ... Kad bi samo tako gledali bez uzivanja u masini, vozali bi dvicu, tu slabo sta ima da se pokvari (ako ne satruli :)). 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam crnu i evo me na moru, ocima ne mogu da je gledam, jedva cekam da se vratim da je operem...izgledace za 3000 eur skuplje :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije problem u pranju,vec svaka ogrebotinica se vidi.Za deltu sam mu ja dao ideju,dok on traži e90 ili astru j,mada kaze jeste lepa delta.Mislim da su mogli makar tu twin turbo kao i oni di turbo da odrade drugačije, tezi volan,nize sedenje i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad jedno pitanje,jel bi bio rad neko od forumasa ako mu je u blizini da baci poglrd na ovu sivu 1.9tt sto je Andreja izbacio?

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, danijel55 said:

Ma nije problem u pranju,vec svaka ogrebotinica se vidi.Za deltu sam mu ja dao ideju,dok on traži e90 ili astru j,mada kaze jeste lepa delta.Mislim da su mogli makar tu twin turbo kao i oni di turbo da odrade drugačije, tezi volan,nize sedenje i to.

Uradili su tako gulietu, ako to trazi to mu je bolji izbor. Delta je napravljena u drugom nekom maniru

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, danijel55 said:

Mislim da su mogli makar tu twin turbo kao i oni di turbo da odrade drugačije, tezi volan

Upravo to i imas u Sport modu (uz dodatni torque i reskiji odziv na gas), zato sam ti i skrenuo paznju na onu iznad, posto su obicno bez toga.

1.8 Di T-Jet je bio top ponude, ali je tek on "nevidjen" :lol: . U sustini je u pitanju 1750 TBi (1742 ccm), spakovan u Deltu pod drugim imenom. Ko trazi nesto sportskijeg karaktera i kompaktnije - kao sto kolega rece tu je u grupaciji bila i Giulietta u Premium Compact (DNA, MultiLink pozadi, itd...), Nuova Bravo Sport u Compact, Grande Punto Abarth ili Mito medju Subcompact-ima...

Da se uzme napucanija Deltica sa kraja produkcije (posto su i njima lepo ljosnule cene i moze super da se pazari za male pare) - meni mnogo lepsi i atraktivniji izbor nego pomenuta "dugmetara" (u Compact klasi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar i nije neki taj tip vozaca,skoro se ozenio.Pa bi gledao multiair al su vrlo retke kod nas,t-jet koliko sam video ovde trosi i to bas.Od dizela mislim da je 1.6 od 105ks slabasan za taj auto,1.6 od 120ks je ok,za 2.0 ima raznih prica,recimo Marka je sluzila bas bas dobro, dok neki su izmenjali dosta stvari.

Giulietta je lepa,al nema taj 1.9tt motor sto je meni zanimljiv.Sad ako ima neka delta za preporuku vi stavitr link,sto je najgore nit znan šta kod delte da gledam i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...