Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

On 6/15/2019 at 11:59 PM, dellas said:

Ne znam druze sta si sve vozio u C segmentu ali je ako je delta najudobnija svaka cast.

 

On 6/16/2019 at 2:18 AM, OmenVeritas said:

Koji je to po tebi udobniji?

 

Prozvao si me bez i jednog argumenta, a nisi mi odgovorio na pitanje.

 

To nije pristojno. Štaviše, demagoški uobičajeno tupavo ponašanje po elektronskim medijima - ništa novo. To gledam po forumima 15 godina.

 

Da li bi bio ljubazan da mi odgovoriš na pitanje?

On 6/16/2019 at 8:55 PM, Evolution said:

Ecochic

4FD0C0DD-E499-451B-8A52-2A852344779E.jpeg

EcoŽenska ili EcoMačka... :)

Hvala. 

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20/06/2019 at 4:20 PM, McSteel said:
Nije na oglasima? Obavezno fotke!

Ako nema sport mode, nije to to

Nije, nadam se da nece ni stici do oglasa
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislimo na istu onda je to ona što prodaje auto Land tj više je ne prodaje, skinut je oglas ....a koliko se sećam nije bila TT nego 2.0 165ks....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće... Znam samo da je godina proizvodnje 2012, a 2014 je prva registracija. Nije bila ni 7 dana u oglasima ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potencijalno glupo pitanje: Pošto me pomalo nervira fora sa štanglom koja drži haubu poduprtom, da li je iko razmatrao ili još bolje pokušao da ugradi sa strana haube odole hidrauliku kakva je na gepek vratima? Ima li to smisla i pokušavati? Nalazim relativno jeftino, par potpuno novih i nekorišćenih ima već za tipa 1000-1200 din, i deluje kao potencijalno elegantno rešenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal je moguce da delta nema amortizere!? :D
Pa sigurno da moze, jedno vreme su ugradjivali na puntice masovno

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle Stila, jedan od par bisera konstuktorske genijalnosti koju sam primetio na generaciji vozila iza :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@McSteel Ako se upuštaš u tu akciju vodi računa da nadješ odgovarajući odnos težine haube i sile amortizera. Ako je jača sila, ima da ti razbije zube kad je otvaraš a teško ćeš je zatvoriti, i obrnuto ako je premala sila neće ti držati .....Pretpostavljam da može se nabudzi kačenje, tj treba probati da li bi od stila odgovarali....

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, MS PK said:

Dal je moguce da delta nema amortizere!? :D
Pa sigurno da moze, jedno vreme su ugradjivali na puntice masovno
 

Nema... Naročito sam se obradovao kad sam video koliko je recimo na Lybri to elegantno rešeno. Bukvalno zločin.

3 minutes ago, godzi82 said:

@McSteel Ako se upuštaš u tu akciju vodi računa da nadješ odgovarajući odnos težine haube i sile amortizera. Ako je jača sila, ima da ti razbije zube kad je otvaraš a teško ćeš je zatvoriti, i obrnuto ako je premala sila neće ti držati .....Pretpostavljam da može se nabudzi kačenje, tj treba probati da li bi od stila odgovarali....

Ideja je da upotrebim baš originalne koji se koriste za gepek-vrata. Hauba je nešto teža ali ne drastično, a pri tome ni gepek amortizeri ne "izbacuju" kao opruga, pa računam na to da kad dođu u punu ekstenziju, držaće sabijeni stub vazduha koji kroz polupropusni ventil teže izlazi nego što je ušao u amortizer... Veća mi je briga da li ima dovoljno mesta da amorti "legnu" u prostor između haube i šasije odnosno karoserije, kad se hauba poklopi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne cackaj, ima tu dosta zamlacivanja da se to elegantno izvede a hauba se ionako retko otvara

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, MS PK said:

Ma ne cackaj, ima tu dosta zamlacivanja da se to elegantno izvede a hauba se ionako retko otvara
 

Sad zvučiš kao moja žena :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, kod Libre sve to lepo reseno, eno na okupljanju na Kosutnjaku haubama lovile komarce sve do zadnjeg Ugradise joj amortizere da ne polomi zube od silnog azdajanja

Salu na stranu, jedte gospodski to videti i cuti ono psssssk kada se otvara gepek i hauba, skuplje i deluje, ali nesto mi se cini da nema nikakvo mesto predvidjeno za tako nesto osim ako se 'Grumfuje'

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racionalno objasnjenje mi treba - kako su mi na pumpi sipali 44l plina a fabricki je rezervoar na delti 41l??? Sem pretpostavke kradje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neka fora sa pritiskom u sistemu prilikom tocenja, ne znam tacno. Sada bi trebalo toliko i da predjes koliko su ti sipali, tj. da je to tacno kao. Ne vozim nikad na tng al mi drugar tako objasnjavao.. :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi potrebna mi je mala pomoc. Imam deltu 1.4t jet 110kw i u nekoliko prodavnica su mi rekli da nemaju u nabavci luk potisni lezaj, korpa i lamela ima ali potisni niko ne moze da.nadje sto je meni prosto neverovatno. Malo sam cesljao po netu i nasao da je kataloski broj 510024210 je potisni lezaj isti na svim deltama, djulijeti, opel combu 2010 alfi 159 i 500x. Moze li neko da mi da pouzdanu info jer je nemoguce da nema da se kupi luk druk lezaj.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne budeš snašao javi se. Mogu da ti završim Valeo 7600,00 ili Sachs 7400,00. Ima na stanju.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/11/2019 at 11:56 AM, Evolution said:

Racionalno objasnjenje mi treba - kako su mi na pumpi sipali 44l plina a fabricki je rezervoar na delti 41l??? Sem pretpostavke kradje...

Nevalja ventil na boci.Boca se deklariše na 80% kapaciteta ako se ne varam zbog dilatacije u pritisku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis - nasuli su 44l i nije sve otislo u bocu?

Jednu stvar sam primetio - ne registruje mi svaki put da je puna boca. Ostane da blinka lampica na displeju da je prazna. Pa za dan dva dodje sebi... ne znam da li su te dve stvari povezane???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...