Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

4 hours ago, andreja.micovic said:

 

Kako mi deluje, šta god uradio i koliko god uložio, neću je dovesti u stanje Markove delte, neki je se sećaju dok je Marko bio među nama :)

A ta delta mi je reper za kako auto treba da izgleda. Kad je on prodavao, ja tad kupovao stan i jbg...

 

@cika_kole

 

Tu je Markova Delta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam pogodio temu...

 

U ePER-u gledam po sasiji za moju Deltu i vidim da ima u opremi "PTC HEATER FOR DIESEL", to mu dodje neki grejac ali kakav i kako funkcionise?

Predpostavljam da je nesto nalik Webasto-u...

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grejač koji se nalazi kod malog hladnjaka i greje ti kabinu. 

Klasičan elektrogrejac

Kontroliše ga jedinica za grejanje. Radi samo pri nižim spoljnim temperaturama i dok se ne zagreje rashladna tečnost do neke temperature

 

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jasno... Znaci nije kao Webasto da greje i rashladnu tecnost vec samo za kabinu...

Primetio sam pre neki dan tek sto sam krenuo je poceo da greje pa mi je bilo malo cudno....

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greje i rashladnu tečnost kroz mali hladnjak možda. Nisam siguran. 

Odlična stvar

Ja sam hteo da ubacim u lybru i sve nabavio osim volje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/7/2019 at 11:59 PM, Lancia lybra 1.9jtd said:

Dragi ljubitelji Lančije. Ponosni sam vlasnik Lybre 5 godina,obišao celu Evropu (Karlove vari Čačak sa punim rezervoarom i bez gašenja kola...), pa je red da se malo podmladim. :-)

Jedino što me trenutno zanima je Deltica 1.9tt,i ako naletim onu sa parking asistencijom i navigacijom još bolje. Zanima me sve,a posebno na šta najviše da obraćam pažnju. O Lybri znam svaki šrafčić, a o Delti ništa. I,naravno, ako ima neko da se razume kada nađem nešto dobro da ide samnom na procenu,od srca bih platio. Hvala svima u napred.

Cuj auto ima djecijih bolesti od kojih doslovno popizd... i koje te  mogu kostati, ali ti je isto kao sa djecom sve im oprostis jer ih jedostavno volis i slab si na njih :). Ja sam svojom Deltom prevalio 110 000km u 5 godina (sada ukupno na satu 180 000 km)   od kvarova sam imao sljedece: kupio sam ga s neispranvim motoricem/aktuatorom recirkulacije i  propisanim malim hladnjakom kabine, pukla nekakva plastika na hladnjaku EGR ventila (40 eura), doslo do izbijanja  nekakvog  sigurnosnog cepa hladnjaka EGR ventila zbog neispravnog overboost ventila ( 50 eura), skinuo DPF i sad mi je pocela pustati ulje navodno na nekakvom nosachu kucista filtera ulja. Bio bih zahvalan kad bi mi neko mogao i napisati kataloski broj dihtunga famoznog nosaca kucista filtera ulja ili vec sto bi to moglo biti :D

On 2/7/2019 at 11:59 PM, Lancia lybra 1.9jtd said:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, dekirs said:

Nema dihtung za hladnjak ulja odmah da ti kazem. Mora ceo hladnjak da se kupi nov. 

Bas si me utjesio <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, godzi82 said:

Ako si mislio na ovaj zaptivač imaš sliku u prilogu....OE broj je 55197219....

gasket.jpg

Hvala ti na trudu , prizeljkujem da to bude to...mada mislim da je @dekirs u pravu. Koliko sam skontao da je to na spoju kucista/hladnjaka ulja i ostatka motora (ja sam laik za takve stvar). Mada sam se cuo sa frajerom na ovlastenom servisu i rece mi da se taj zaptivach vise ne proizvodi i izidkitaro mi je broj  dijela samo sto nisam ga uspio zapisati obzirom da sam vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa...ako sam te dobro razumeo tražio si zaptivač kućišta filtera za ulje. To je 6ica sa slike. Za hladnjak nisam proveravao, ali ako su ti tako rekli verovatno su u pravu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve male gumice obelezene jos i mogu da se nadju. Ja sam nasao u "opelu".

 

Problem je gumica koja ide izmedju nosaca kucista filtera i hladnjaka ulja. Ona jednostavno ne postoji u prodaji.
i zbog nje sam kupio ceo hladnjak ulja, uz koji sam u setu dobio i tu gumicu...

 

 

1212.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ko menjao ulje u menjacu i kocnicama skoro? Koliko ide i koje, posto po manuelu tutelu malo teze naci? 

Tamo stoji za 2.0 mjet ulje za menjac Tutela car technyx 3.1l i za kocnice Tutela top4 0.8kg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, Blade felne nisu za Deltu. To su lepe felne i Delta je lep auto, ali su obe stvari lepe na potpuno drugaciji nacin. 

 

Ukusi su razliciti svakako, ali zato je ovo i forum, da svi podelimo nasa razlicita misljenja (medju njima i ona o estetici).

 

Ove su mi onako, za hrabrije, skroz su 'darth vader' style : 

a518e6a43f00-1920x1080.jpg

 

A ove su mi jednostavno jako lepe, elegantne i suptilne: 

2350932619ef-1920x1080.jpg

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navalio covek Blade pa Blade, samo se prebacio na drugu temu :P . Sto kolega kaze, lepa felna, lep auto ali ne idu u paru. Totalno su dizajnerski razlicita prica, Blade su pravljene za ostre i maltene germanske linije Stila uz koga savrseno idu. Koliko god da su ceste, koliko god da ima lepih aftermarket, meni je bila uvek najlepsa felna za taj auto. Ali bas na Deltu, koja je se kao i Bravo vratila klasicnom zabarskom dizajnu i oblijim linijama - meni nikako ne idu. A bar oni imaju lepih fabrickih modela 17'' i 18'' felni koje dizajnerski idu uz pricu auta. Tu smo cisto da procaskamo ;) , svako naravno sa svojim autom radi ono sto mu se svidja... 

PS: Na jednoj od slika je tacno lep ugao na kome se vidi razlika u offsetu - Delta/Bravo imaju ET 31 tockove, a Blade ima ET od 41mm (naravno, nista sto se ne moze nadoknaditi distancerima).

54 minutes ago, horvat said:

Ove su mi onako, za hrabrije, skroz su 'darth vader' style

Takva srebrna 18'' je najcesce isla uz 1.9 TwinTurbo, cak mi je i lepsa u toj varijanti.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...