Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

@marko.jovanovic na levoj strani slike je italijanska moda i stil, a na desnoj strani slike je nemacka...ljubi te brat, znamo svi ovde da si pogresio, oprostili smo ti. prodaces ti to cim stanes na noge. brz oporavak zelim :)

 

 

stajling-620x350.jpg

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/8/2019 at 10:34 PM, andreja.micovic said:

Nisam odavno gledao oglase, pa naleteo sad kad kolege pitaju.

 

Jel neko gledao ovo https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13816752/lancia-delta?

 

Koja je fora sa cenom? jeste da je prešla 200kkm, ali opet, ovo je naviši paket, mislim da Bose i elektronska sedišta fale.
image.thumb.png.285082f7d8128e599e5aeefb896f9d1d.pngimage.thumb.png.9c1e756d8be488765692485c33520d09.png7f75a59a1d2a-800x600.jpg120753089d3d-800x600.jpg

Upravo bio i pogledao i u velikoj sam dilemi sad šta činiti :)

 

oprema:

image.thumb.png.2ae434b9161d3824706754d351f70e28.png
 

A sveukupno stanje je za razmišljanje. Plastike i kederi su izbledeli od stajanja na suncu, volan deluje ok, menjač je izgreban. Iznad šoferšajbne ima više tačkica od kamenčića, prednja maska je polomnjena na pola (kaže neki cigo mu šutnuo u masku), sva stakla su 10, zazori jednaki. Panoramu treba podmazati i razraditi. Izgleda da nije udaran, osim standardnih mana gradske vožnja. Zadnji branik je izgreban, kao da je prislonjen negde, ali svakako treba ispolirati i osvežiti ceo auto.

Pošto nije registrovan, obišao sam tu krug malo po naselju, namerno išao u Bul. Kneza Miloša jer je pun rupa da vidim kako se ponaša. Deluje da je na trapu ok, ne lupa ništa a baš sam ciljao par jakih rupa. 

Kvačilo je nisko, ali tako i više volim a kočnica je mekana, isto niže hvata. Diskovi mogu još ali su za zamenu. Treba da se odradi i veliki servis.

 

I sad mi je u glavi spisak: prenos, registracija, veliki servis, klapne, diskovi, pločice... 

 

 

image.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/9/2019 at 12:48 PM, MS PK said:

Sto sad veliki i mali servis odmah ako je odrzavana redovno i ima istoriju kak sto "pise" prodavac?
 

kao sto rekoh, veliki i mali servis...retko koja budala,  a tu svrstavam i sebe uradi veliki servis i stavi auto na prodaju... ;)

15 minutes ago, andreja.micovic said:

I sad mi je u glavi spisak: prenos, registracija, veliki servis, klapne, diskovi, pločice... 

 

 

prenos oko 20000din, oko 33000-34000 treba nova sabracajna, veliki servis oko 300 i neki euro, za klapne kako ti volja, ja nisam dirao, diskovi i plocice u kvalitetu skupo...

kao sto rekoh na prethodnoj strani 700-1000evra...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto si napisao realno nije nista za polovan auto, fakticki ti nenas tu ni jednog hitnijeg ulafanja. Sta da razmisljas onda ako se uklapa sa cenom? Registruj i vozi i polako u hodu jedno po jedno

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto mislim , spusti mu jos malo cenu i teraj....možda eventualno da ti neko pogleda turbinu, dizne, kvačilo pre kupovine pošto je to najveći trošak, ostalo je sve potrošno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

Verovatno se jos truku ubije (ionako niska) cena kada se izvadi kes. Neko generalno stanje vec i sam vidis, ako je auto mehanicki dobar, za tu razliku u ceni sitnice i sminka se sredjuju u hodu. To te u vecoj ili manjoj meri svakako ceka bilo sta polovno da kupis, posto smo dobar deo nas ovde pi*ajzle sto se stanja tice. Na spisak bih dodao i EGR+DPF off akciju, ako vec nije odradjeno. A ako planiram da vozim auto iole duze, nikada se ni sekunde ne bih razmisljao da li da odradim veliki servis ako kupujem od nepoznatog lica, moze da mi prica ko sta hoce. Posle svega sto sam vidjao da su ljudi dozivljavali i raznoraznih prica, verujem samo onima koje licno znam, eventualno ovako preko foruma pa da znas istoriju odrzavanja. Trosak koji te ionako verovatno ceka u periodu posedovanja, a zasto rizikovati bespotrebno... Jedino odlazes taj "inicijalni" udar na budzet.

A meni je itekako bitno i da odmah osetim dobar "vajb" :) cim pogledam auto za koji sam dosao. Ako nema toga, dzaba gledam i stanje i cenjkam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko, verovatno je pisano iranije ali sad sam u zurbi da citam, da li 1.4tb ima plivajuci, uopsteno koliko kosta kvacilo za nju,

uzeo bih jednu ali nema ko sada da mi proveri u nedelju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

meni je itekako bitno i da odmah osetim dobar "vajb"

E to je... Osećaj posle gledanja je nekako njah... Pogotovo što mi je 2.0mjet nekako alternativa u odnosu na 1.9tt 

Kako mi deluje, šta god uradio i koliko god uložio, neću je dovesti u stanje Markove delte, neki je se sećaju dok je Marko bio među nama :)

A ta delta mi je reper za kako auto treba da izgleda. Kad je on prodavao, ja tad kupovao stan i jbg...

 

@cika_kole Ova delta je kod lika zadnjih ~110k i nije odradio veliki servis, kaže rekli mu da  se radi na 100k. Koliko sam ja upućen ide na 60k ili 5 godina

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Zavisi od kvaliteta delova. Ja idem na 70k ili 4 godine. Racunaj oko 300 evropskih sa rukama gore dole 50 (vise gore)... ali bih ga ja uradio pod obavezno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, godzi82 said:

Ima plivajući. Košta oko 22000din...

A možeš da poručiš u AK Kompresor, kao jedan kolega sa foruma, koji je kupio 1.4multiair. Tamo je 70.000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam u kvalitet iz originala. Ovaj za 22000 je Luk i nije sigurno 3.5 lošiji od originala. U to sam se uverio lično pošto sam ih prodao dosta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...