Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts



mana po meni jedino stabilizatori, ali mi je [mention=4188]Kuvalja[/mention] rekao koje da kupim za deltu, a ja zaboravio



Meyle HD
67720c136f1eb2e4ed6c84881beb3511.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meyle nije neki kvalitet, možda su se slučajno na delti pokazali ok. Lemforder i trw su medju najboljima obzirom da su u većini vozila prva ugradnja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je u ovom HD, nije obicna serija, kad stavis njih pored bilo kojih drugih deluje kao da je kugla dosta ozbiljnija, inace isti su na delti, bravu, stilu.
Jos nesto, meni obavezno stabilizatori nadžive kuglu i veci silen, i to vec po ko zna koji put. Upravo sada su mi prolupale obe kugle na viljuskama a stabilizatori bukvalno kao novi, utegnuti...a sve je stavljeno istog trenutka, tacno pre godinu dana.
Sutra stavljam nove viljuske po prvi put samo njih a stabilizatore ne menjam, inace to sve radim u kompletu.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam odavno gledao oglase, pa naleteo sad kad kolege pitaju.

 

Jel neko gledao ovo https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13816752/lancia-delta?

 

Koja je fora sa cenom? jeste da je prešla 200kkm, ali opet, ovo je naviši paket, mislim da Bose i elektronska sedišta fale.
image.thumb.png.285082f7d8128e599e5aeefb896f9d1d.pngimage.thumb.png.9c1e756d8be488765692485c33520d09.png7f75a59a1d2a-800x600.jpg120753089d3d-800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova je bila na oglasu ranije, povucena pa sada opet...ili njemu gori ili nesto na autu gori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je glupo, ali jedina stvar koju ne volim kod Delte je Blue&Me. Nije baš upotrebljiv na modernim telefonima. Bluetooth kvalitet zvuka je dosta loš. Za muziku jedino radi dobro USB Flash. Moja Delta je 2009, i koliko sam upoznat, od 2011 je nova verzija Blue&Me koja je i na Giuiletti. Ako ti to nešto znači, ja bi ti preporučio da kupuješ od 2011 i novije.

 

Posle Delte, jedini auto koji razmatram je Citroen DS5. Stilski me najviše podseća na Deltu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, cika_kole said:

ova je bila na oglasu ranije

Ma znam, ali mislim da je cena bila nešto veća, ali je brzo i skinuta sa oglasa. Imam vremena za vikend pa možda odem da pogledam.

Nešto  je sumnjivo, definitivno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, andreja.micovic said:

Ma znam, ali mislim da je cena bila nešto veća, ali je brzo i skinuta sa oglasa. Imam vremena za vikend pa možda odem da pogledam.

Nešto  je sumnjivo, definitivno. 

Smrdi tu nešto. Premalo je to za kvalitetan primerak. Ja sam moju Deltu sa ovom opremom pre godinu i po platio 7500 ali je bila bukvalno kao nova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovoj cena jeste sumnjivo niska (mozda je zadnja), ali i padaju poprilicno i moze bas lepo da se cenjka, pogotovo za ovako manje trazene modele. Prosle godine mi je bila kao eventualna opcija 3, iza Giuliette Sport i Bravo Sport restyle. Istrci povoljno i dobar primerak, samo treba biti brz i ne trubiti mnogo okolo :) . Apropo ubrzanja, koliko se secam 1.9 TT ima oko 40 Nm vise od 2.0, a do stotke ide trunku ispod 8 sec.

58 minutes ago, xalexas said:

Moja Delta je 2009, i koliko sam upoznat, od 2011 je nova verzija Blue&Me koja je i na Giuiletti.

Jesi li proveravao koja ti je verzija Blue&Me firmware? Skine se na flesku, zakaci na oficijelni sajt i on ce predloziti moguci upgrade. Verzije 5.5 sasvim lepo rade (bar iz mog iskustva), a meni je ponudjen upgrade na 5.6. Ali s obzirom da je u toj verziji izgleda samo "prckano" oko konektivnosti sa iPod/iPhone, nisam podigao verziju. Bas nemam primedbi sto se same veze i kvaliteta zvuka tice, moja zamerka jedino ide na nesto "tanji" Voice Recognition u odnosu na ConnectNav+ koji sam imao u prethodnom autu.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, Ivan said:

Jesi li proveravao koja ti je verzija Blue&Me firmware? Skine se na flesku, zakaci na oficijelni sajt i on ce predloziti moguci upgrade. Verzije 5.5 sasvim lepo rade (bar iz mog iskustva), a meni je ponudjen upgrade na 5.6. Ali s obzirom da je u toj verziji izgleda samo "prckano" oko konektivnosti sa iPod/iPhone, nisam podigao verziju. Bas nemam primedbi sto se same veze i kvaliteta zvuka tice, moja zamerka jedino ide na nesto "tanji" Voice Recognition u odnosu na ConnectNav+ koji sam imao u prethodnom autu.

 

 

Ja sam digao na verziju 5.6. Ja odlično čujem, ali sagovornici se žale da me čuju kao iz bureta. Da se razumemo, noviji bluetooth sistemi rade na AD2P protokolu koji ima savršen zvuk i preko njega može da se strimuje muzika u originalnom kvalitetu. Kada je Delta pravljena to nije ni postojalo. Tad je bio aktuelan iPhone 1 :) 

Ja sam se izbedačio sa Blue&Me jer sam na mojoj staroj Lancia Y iz 2003 imao Sony radio od 40eur koji je imao podršku za iPhone a ovde preko USB/a ni ne prepoznaje iPhone. Ne znam da li je bolje na Deltama od 2011, one imaju novi Blue&Me.

 

Da sad kupujem Deltu, uopšte ne bih jurio onu sa navigacijom jer je besmislena. Bilo koji smartphone radi bolji posao za neuporedivo manje para. Poslednje mape koje imaju da se skinu su iz 2015 god. i koštaju oko 180eur. I tako svake godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, bglion said:

Ljudi su kupili drugi auto. A cena je išla od čini mi se 5900. Istekla i registracija

Znaci plus reg, plus velikomali servis i mozda jos nesto. Dolazi se na plus 800-1000 € gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam u gazela komerc-u a cena nesto u rasponu od 1400-1800 po komadu, zaboravio sam tacnu cenu.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, cika_kole said:

Znaci plus reg, plus velikomali servis i mozda jos nesto. Dolazi se na plus 800-1000 € gore.

Pa dobro, isti trosak ceka i neku iz uvoza, a cene su im primetno vece. Generalno ih ima bas malo po oglasima, uvek cca 50-ak komada, neke se vuku "sto godina", a mali procenat je registrovanih. Kada sam gledao restyle prosle godine (kao varijantu 3), tek njih si mogao jedva da nabrojis na prste obe ruke, situacija je i sada ista. Steta sto je tako, lep i specifican auto, za ljude van svakodnevnih sablona. Neko iznad napravi paralelu sa DS5, apsolutno se slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto sad veliki i mali servis odmah ako je odrzavana redovno i ima istoriju kak sto "pise" prodavac? I plus daje nosace i zimski set. Ako je ok auto da se spusti cena i da se prenese i registruje i gas. Mada, ja licno ne bih kupovao ni deltu, ni 2.0mjt ali to nije ni bitno :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče kolega ivan.Ik (ili kako se već piše), Delta je najskuplji Stilo :D

Hteo sam sa kupim i batalio sam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kao što reče kolega ivan.Ik (ili kako se već piše), Delta je najskuplji Stilo
Hteo sam sa kupim i batalio sam... 
Apsolutno

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki auto koji je "jednim tockom u grobu" je skup ili ce to biti po buduceg vlasnika, pa je glupo svaljivati kritike na ovaj ili bilo koji drugi model bilo kog proizvodjaca. Mislim, to je vec receno milion puta ali ljudi su valjda navikli da govore o tome uvek na isti nacin...

Delta je sama po sebi dosta redji auto od Golfa, Astre, A3, A4... pa je samim tim i tesko pronaci "krsten" primerak sa manje pravih kilometara, dobrom opremom i od bivseg vlasnika koji je normalna i pedantna osoba.

Tako da, uvek bih isao na Deltu koja je jedinstvena i najunikatnija na ulici i za kojom se okrece 99% ljudi (iako me to licno ne interesuje) u odnosu na pomenute modele iz prethodne recenice.

I da, definitivno po meni jedini konkurent Delti bi mogao da bude DS5 koji je svojom pojavom ispred svog vremena i skroz drugaciji od bilo cega drugog...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, marko.jovanovic said:

Kao što reče kolega ivan.Ik (ili kako se već piše), Delta je najskuplji Stilo :D

Hteo sam sa kupim i batalio sam... 

ma nek si ti meni kupio prosirenog pola :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta mi je odlična što se tiče stila, dizajna i motorizacije, nemam nekih zamerki. Ali ne mogu da shvatim da pozadi ima krutu osovinu, i da pozadi češem glavom plafon, sa svojih "impozantnih" 184cm. Meni se lično ne dopada ergonomija, al ajde da kažemo da je to individualna stvar. Takođe mi se ne sviđa što menjač ima hodove kao na na kamionu, a takav je i osećaj pri šaltanju, što opet nije toliko strašno, ali kada sedneš u proširenog pola promeni se percepcija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, marko.jovanovic said:

 ali kada sedneš u proširenog pola promeni se percepcija. 

da, onda zazalis sto nisi kupio deltu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...