Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

On 8/18/2018 at 10:58 PM, shomispc said:
Pogledaj Deltu S i vise nista ti nece biti tako lepo I ja sam se bio zaljubio u ovu poltrona frau, ali delta S je bas prejebena

Ili ti momo design, u svemu je bolja od ostalih, sedista su brutalna, trim ceo crn, i na tabli i na volanu, satovi radjeni na foru integrale, crna maska i felne sa brava sport samo u tamno sivoj boji.... cena je jeste velika ali je ipak to limitirana serija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tijana Ako treba neki savet oko kola ili iskustvo iz prve ruke, uvek.
Za gledanje kola i procenu stanja mislim da ima daleko sposobnijih od mene na forumu :)

 

Sto se price o ceni tice, nije bas da Delta drzi preterano cenu.

Najbolji pandan Delti je Citroenova DS serija koja daleko visu cenu drzi.

 

Ipak je ovo "Italijanski Mercedes" i koliko god bila slicna konstukcijski i po pitanju platforme, ima razlike u odnosu na Brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tijana nisam išao. Možda odem, ali mi nije kupovina auta sad prioritet. Mada sam shvatio da je Marea mala, pogotovo pozadi, ne staje mi dečje sedište a da ne gurnem svoje ili suvozačevo napred. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se cene tice, ovako neke Deltice, Giuliette ipak cekaju entuzijaste i ljubitelje. Ako i oni natrce... Em ih je u startu napravljeno malo, em ih je jos manje u prodaji (dodatno Lancia, nazalost, maltene vec pokopana marka)... Sto neko rece, dosta ih gleda, a niko ne kupuje :) . Cak i neki jeftiniji i manje opremljeni primerci stoje mesecima po oglasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može neka procena/mišljenje ovako odokativno?

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12830138/lancia-delta-16-multijet

 

Nema servisnu knjigu. Gume očajne, verovatno skinute njene prave i stavljene neke za bacanje.

Motor opran. Vizuelno stanje dosta solidno (po mom laičkom oku). Jedino sedišta izgrebana na boku, kao npr od pojasa za vezivanje ili neke torbice oko struka.

 

Broj šasije: ZLA84400001081363, eper kaže ORO oprema, datum 01.03.2011. Ostalo ne umem da protumačim.:rolleyes:

 

Cenu vidim da je raspoložen da spusti, ali moram da računam u startu bar gume (200€) i veliki servis (400€)

 

Lancia delta.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda veliki servis, registraciju i sl. racunamo u podrazumevane troskove... U oglasu stoji da su gume dobre :D .

Za taj nivo opreme, pozitivne stvari su menjac koji je noviji i pojacani C635 (deklarisan za 350Nm), tempomat, zatamnjena zadnja stakla, zadnji podizaci, standardno VDC...

Nema Blue&Me (handsfree telefon, USB port za mjuzu i glasovne komande), digitalnu klimu, parking senzore (koji lako mogu i naknadno da se ugrade), navigaciju, felnice su fabricke 16''... Tj. nema neke stvari koje idu uz auto te klase, a sitno se doplacuju na polovnom. Evo ovde kompletan listing:

d1.thumb.jpg.d00f01e85a314f8e30236db4963d1939.jpg

 

Generalno bar meni korektno deluje sa slika, nadam se da ne ocekujes da ti mi nesto vise kazemo ako si je vec gledao uzivo :) ? Ako ti je 1.6 OK za tezinu Delte i oprema ti pase, razlog vise da je detaljnije isprobas i pretreses... Jesi li je kacio na dijagnostiku, sta kaze za greske i kilometrazu u poredjenju sa tablom? Boja je malo zahtevnija za odrzavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Ivan said:

Valjda veliki servis, registraciju i sl. racunamo u podrazumevane troskove... U oglasu stoji da su gume dobre :D .

Za taj nivo opreme, pozitivne stvari su menjac koji je noviji i pojacani C635 (deklarisan za 350Nm), tempomat, zatamnjena zadnja stakla, zadnji podizaci, standardno VDC...

Nema Blue&Me (handsfree telefon, USB port za mjuzu i glasovne komande), digitalnu klimu, parking senzore (koji lako mogu i naknadno da se ugrade), navigaciju, felnice su fabricke 16''... Tj. nema neke stvari koje idu uz auto te klase, a sitno se doplacuju na polovnom. Evo ovde kompletan listing:

d1.thumb.jpg.d00f01e85a314f8e30236db4963d1939.jpg

 

Generalno bar meni korektno deluje sa slika, nadam se da ne ocekujes da ti mi nesto vise kazemo ako si je vec gledao uzivo :) ? Ako ti je 1.6 OK za tezinu Delte i oprema ti pase, razlog vise da je detaljnije isprobas i pretreses... Jesi li je kacio na dijagnostiku, sta kaze za greske i kilometrazu u poredjenju sa tablom? Boja je malo zahtevnija za odrzavanje.

 

Vidi listing na engleskom :lol:

Nisam je kačio na dijagnostiku, samo upalio u mestu i pustio da radi. Nisam primetio nepravilan rad.

 

A što kažeš za boju da je zahtevna? Misliš čim se malo isprlja vidi se.

 

Iznenadio sam se da ne može puno vozačko sedište da ide unazad, ali zato pozadi bukvalno lađa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, MKS said:

A što kažeš za boju da je zahtevna? Misliš čim se malo isprlja vidi se.

Ma da, imao sam slicnu BluNavy boju, lepo izgleda kada je uglancana, ali je bas zahtevna za odrzavanje... Auto je cist samo dok se pere, mada sam odavno oguglao pa nisam ni obracao paznju. Svakako najmanje bitno, jer kod polovnjaka prvo gledamo stanje, boju malo teze mozemo da biramo... Nego cisto da znas da se vidi svaka peckica.

9 hours ago, bglion said:

Zar ne bi 2011 trebalo da ima noviju masku. Horizontalni gril

Facelift je predstavljena u Zenevi 2011. (obicno sredinom marta meseca). Ova je napravljena tik ispred toga :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam se interesovao za sebe pre kupovine (posto mi je na Sportu upravo taj menjac) - proizvodnja manualne verzije C635 je krenula u drugoj polovini 2009., a ugradnja od 2010. Nesto kasnije, na njegovoj bazi je krenula proizvodnja DCT verzije (Fiatov Dual Clutch), koji je nosio razlicite komercijalne nazive - TCT na Alfama (kod nas se vidja na Giuliettama i Mitu), u Americi nesto tipa Euro TCT za vozila koja su isla tamo... Trebala je da bude razvijena i robotizovana verzija C635, ali za to se iskreno vec nisam interesovao.

Najsigurnije ukucaj VIN u ePer, pa vidi sta ce ti izbaciti za menjac. Koliko sam upucen, Selectronic bi trebalo da je robotizovani M32, isao je u kombinaciji sa 1.6 MutiJet 120?

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Delta je proizvedena sredinom Septembra 2010.

U ePer-u pise ako sam dobro ocitao da je menjac c530, ali sam takodje malo googlao i vidim da navodno c530 nije isao u robotizovanoj varijanti vec samo M32 a kod mene je robotizovani Selectronic c530(po ePer-u)... 

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/16/2018 at 1:36 AM, Tijana said:

Izazov 3: hocu bre automatic vec jednom da vozim!

Gledao sam svojevremeno Deltu 1.8TB sa automatskim menjacem od 6 brzina i opcijama rucnog menjanja, papucicama iza volana itd. Na zalost ili na srecu nisam uspeo da je kupim. Na srecu jer posle naisao na Alfu 159 1.8TB a to mi je oduvek bila  velika zelja. Delta mi se i dalje mnogo svidja ali ono sto je vazno da spomenem je da sam tad istrazivao oko tog automatskom menjaca. Dosao sam do majstora u nekom Mokrom Lugu koji mi je objasnio da se taj menjac pravi u istoj fabrici gde i DSG i da se vozi jos u Peugeot/Citroen vozilima i jos negde tako da je poznat majstorima. Rekao je da preventivni servis, otvaranje, zamena potrosnih delova, ulja itd kosta oko 200 EUR i ako se radi na vreme, menjac moze da izgura 150.000 km. 

Voleo bi da imam taj menjac u Alfi posto su u gradu bez premca.  Sve je vise automobila u Srbiji sa automatskim menjacima. Sustina je da se kupi auto do 150.000 km, da se uradi taj neki preventivni servis i nema zime. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17.9.2018. at 4:28 PM, MKS said:

Jel može neka procena/mišljenje ovako odokativno?

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12830138/lancia-delta-16-multijet

 

Nema servisnu knjigu. Gume očajne, verovatno skinute njene prave i stavljene neke za bacanje.

Motor opran. Vizuelno stanje dosta solidno (po mom laičkom oku). Jedino sedišta izgrebana na boku, kao npr od pojasa za vezivanje ili neke torbice oko struka.

 

Broj šasije: ZLA84400001081363, eper kaže ORO oprema, datum 01.03.2011. Ostalo ne umem da protumačim.:rolleyes:

 

Cenu vidim da je raspoložen da spusti, ali moram da računam u startu bar gume (200€) i veliki servis (400€)

 

Lancia delta.jpg

Ja sam ovu Deltu vodio kod Gorana na pregled. Ako se dobro sećam, nije imao većih zamerki. Centralni nosač motora je "pošao", za zameni do proleća, zadnji paknovi za zamenu, i mali servis momentalno. Gume nisam pogledao :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno? I šta bi, što si odustao? Jel iskomentarisao možda kilometražu? Verovatnoća da je ova (150k) je minimalna.

Ja sam u međuvremenu počeo da gledam nešto veće (tipa Ford Mondeo 2008-2010g, C5, Avensis).

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, MKS said:

Stvarno? I šta bi, što si odustao? Jel iskomentarisao možda kilometražu? Verovatnoća da je ova (150k) je minimalna.

Ja sam u međuvremenu počeo da gledam nešto veće (tipa Ford Mondeo 2008-2010g, C5, Avensis).

 

 

Kupio sam drugu, malo mlađu,  a između njih dve sam se dvoumio. Km je prava, tako mi rekoše 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Printscreenovi:

image.thumb.png.b9ee86074624bf9772063e6e3e1e7dc3.png

 

image.thumb.png.72aea885a055e5195b47204657161cb8.png

 

Vrlo je moguce da nisu 2010o godiste, zato sto je bela prva verzija, a ova tamna restyle. Negde sam nasao da je restyle tek nastupio od 2011 godine, trebalo bi videti po broju sasije koje je godiste koja.

Sto se tice vizuelnog utiska, obe deluju ok, s tim da ova tamnija ima primetno vece zazore izmedju haube i branika. Mozda se naslonio negde, mozda je slupao pa nisu lepo upasovali, a mozda je opet to malo promenjeno na restyle-u. U svakom slucaju, oko toga ne bih da nagadjam... Dobri su paketi opreme, ni jedan nije presao onoliko koliko tu pise sigurno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@grada00
bela mi je lepsa zbog bi colora, ali ja bih pre ovu drugu...

 

@shomispc nije velik zazor, samo tako izgleda, moja nije lupana 10000% i u pocetku mi se cinilo, pa sam merio sa tri delte i sve je ok. nego ta boja vara na zazoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju, nije taj zazor nesto zbog cega bi auto trebalo diskvalifikovati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno nisam video da je maska od restyla a ne bi trebala da bude po godistu. Mozda je i malo udarena i ovako sam iz Panceva pa cu sutra skoknuti da je vidim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Restyle su MY2011 pa nadalje. Moguce da je menjana prednja maska/branik, najbolje opet proveriti po VIN u ePer-u i nema greske.

Ova bela u Obrenovcu stoji jos od kad sam sebi gledao auto, a ima tome (pratio sam i novije Delte kao zadnju zabarsku opciju, posle Giuliette i Sporta)...

Tada je bila 6500...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste bela se ranije prodavala, deluje ocuvana, e sad dali vredi 500 evrica vise hmm 

cika_kole sta te privuklo vise na ovoj sivoj pa bi je pre uzeo? 

Edited by grada00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...