Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Just now, Milutinac said:

Sta znam...cuo sam da je 1.6 u delti kritican. Markobgd je rekao da se bas tesko vozi. Na osnovu toga sam rekao...

ALi ajd...mozda za zenu bi i bio dovoljan i taj 1.6 (u delti)

 

Sedne proba, povede jos 4 osobe :D

Seksisto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, marko.jovanovic said:

A Milutin je baksuz, ne znam šta da kažem.

 

Sto bre? Bio kraj filma...zagrljeni su odsetali u sumrak i ziveli sretno do kraja zivota...happy ending :P

1 minute ago, marko.jovanovic said:

Seksisto :D


Moze biti, priznajem da mozda nisam ispao socijalno - politicki korektan ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas sta, mislio sam da ti dam krug sa MultiAir, ali razmisljam posle nesto, @Dezurni mi napomenu da si prilicno emotivan a i bivsi petrolhead... Pa mi sve nesto zao ako budes morao da uvidis kako si se zaje*ao sa tim traktorcicem :lol: .

A sada hajde da probamo budemo od koristi...

@Tijana

Za pocetak, nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom o kupovini Delte. Pa ako te zanima, na 15 strana mozes da procitas dosadasnja iskustva i dileme forumasa.

Price oko izbora motorizacije su prilicno subjektivne, sve zavisi od licnih potreba, afiniteta, stila i uslova voznje. 

Takodje, (mozda) nesto prilicno slicno onome sto trazis relativno skoro je pazario nas drugar i kolega Igor, pa mozes da pogledas i to predstavljanje (1.6 Multijet 120 automatik). Bilo je i tu price da li je pomenuti motor adekvatan za tu karoseriju:

 

Opet, u ovim pricama treba imati u vidu da smo prilicno nas ovde entuzijasti, pa samim tim i trazimo malo vise od auta. Nezahtevnom vozacu je dovoljan i obican 1.4 atmosferac od 95KS u karoseriji velicine 500L ili novog Tipa...

Pucaj i u kakvim bi uslovima auto trebalo da se vozi (odnos grad/otvoreno), opterecenost, godisnja kilometraza i sl.. Ako natrcis na nesto sto ti se svidi u oglasima, slobodno mozes da okacis link i PrintScreen ovde, pa da prokomentarisemo svi zajedno, mozda je neko taj primerak i licno gledao, itd...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno svima na savetima, procesljacu forum jos detaljnije, ovako mi je bilo najbrze. 

Koliko sam shvatila 1.6 je po recima nekih slab zbog karoserije, Milutinac ne predlaze 1.9 zbog dve turbine, 2.0 je veci potrosac i skuplja registracija (hoce li biti nekih promena, znate li mozda?) Automatik skup za popravku..

 

A, ima li dobrih iskustava, da je neko imao bas taj i taj i da je zbog toga i toga zadovoljan?

 

Ako ima neko ko ume da proceni u kakvom je stanju auto, vrlo rado bih se oslonila na tu osobu. 

 

Dodje mi da napravim sajt sa dezurnim majstorima po gradovima da proveravaju automobile koji nam se svidjaju, mislite da to ima smisla?

 

@igor0511 Igore, bas sam htela da te nadjem i pitam za iskustvo, sad cu pogledati sta si pisao.

 

A, za to “žena”, ok sam ja sa tim. Ipak gledamo drugacije na automobile, vama su oni nekako ljubimci, ozbiljne igracke, ja to ipak malo drugacije vidim, u pravu je covek. Ali kad sam jednom sela u 1.9 Scenic i videla da se taj dizelas muci vise nego 2.0 benzinac, bi mi zao auta.

 

Bice jos konkretnijih pitanja, istrazicu jos malo.

 

U svakom slucaju, divni ste i hvala vam! Slatko ste me nasmejali : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda nemaš dilemu, uzmeš 1.9 biturbo sa manuelnim menjačem, i udri po gasu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Tijana said:

 

U svakom slucaju, divni ste i hvala vam!

 

Prvu put da nam neko i to kaze. Obicno nam kazu suprotno i jednostavno odu. Nekima i mi pokazemo gde su vrata :D ali ovo...kolege, ovo je veliki dan za nas! Zlatni slovima da se upise u forumski kalendar...

 

Kad smo kod...lepseg pola...moja primerak lepseg pola je zadovoljan sa 2.0mjet-om, kaze da se lepo vozi i da lepo ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tijana probacu da odgovorim na stvari koje si pitala pa slobodno pitaj ako sam nesto propustio :)

 

Ja se uopste ne bih slozio da je 1.6 mjet preslab motor.

 

Pa taj motor ima na papiru identicne performanse kao JTD u koji smo se do pre par godina svi kleli. Naravno, napreduje tehnologija, pomeraju se granice i nije isto 120ks pre 15 godina i danas.

Ali daleko od toga da je taj motor preslab.


Ide bas fino zbog dosta obrtnog koji je nisko dostupan (320Nm ima).

Ja stvarno nemam zamerki na snagu motora. Slabiji je od Leona 150ks, ali daleko od toga da ne moze da se vozi.

 

Ni sa preticanjem nisam imao problema, iako uvek prebacim u manuelni mod cisto radi sigurnosti jer me je malo strah da ne krene da salta na pola preticanja.

 

Potrosnja je vrh za ovu karoseriju, kombinovana na Delti je oko 5.5l mesovite voznje. Bila je i na moru ove godine i imala nesto nizu potrosnju od te na cistih 1300km autoputa.

 

Ono sto je vrh na robotima su samaraljke za saltanje koje su bas zanimljive u voznji.


Sto se samog menjaca tice, meni se bas dopada jer je zaista "ljudski". Odnosno, mogu da ga navedem kada da salta, da iniciram saltanje popustanjem gasa i tako dalje tako da daje dosta kontrole vozacu.

Takodje, na + klik odmah izbacuje iz brzine sto nije slucaj sa DSG sto meni daje mnogo veci osecaj kontrole.


Sam menjac je realno prost i ne bi trebao da ima problema. Iako je ozloglaseni M32, robot ga maksimalno cuva i nisu problematicni menjaci kao na jacim manuelcima.

Isti taj robot se ugradjuje u Fiate dobrih 20 godina i ako ga sada nisu doveli do pouzdane faze, nikada nece.

 

Ja uopste ne bih bezao od ove kombinacije motora i menjaca u Delti.
To je smekerski autic za uzivanje, a ne trkacki auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, marko.jovanovic said:

Pa onda nemaš dilemu, uzmeš 1.9 biturbo sa manuelnim menjačem, i udri po gasu...

Nisam ti ja u tom fazonu, a i bolje ne, da me ne povuce hahahah

@igor0511, to bi bio nas ovaj sa ovim menjacem? Dobro, kontam da je drugacija oprema

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12458001/lancia-delta-16mjt-matik

 

 

45168191-A305-45CF-8CAC-62D8A80C32B4.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj mi se dopao i zbog boje. 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12829996/lancia-delta-16-mjt

AA8FFBE5-8EBE-4DF8-8588-80C184DEA161.png

 

Ali, hajde, kad sav vec krenula, postoje jos 2:

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12494178/lancia-delta-16-mjet

A0C77E62-192C-4DE3-8C91-1955CC9FB74E.png

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12134268/lancia-delta-16-mjt

8857A95C-AD9E-4CA4-9560-F68CC390F609.png

 

 

 

 

Edited by Ivan
Sredjeni postovi i PrintScreen

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, igor0511 said:

To je smekerski autic za uzivanje, a ne trkacki auto.

Upravo tako... Mislim da ko nije siguran, najbolje je da proba 1.6 MultiJet i vidi da li je "to to" i da li odgovara njegovim potrebama i zahtevima. Ako odgovara - odlicno, mogucnost pretrage se prosiruje, licno bih onda jurio ili 1.6 ili 2.0, pa sta naleti novije, u boljem stanju i sa boljom opremom. Oba imaju sitne bubice, a razliku u registraciji ne bih toliko uzimao u obzir, cca 7-8 hiljada je u pitanju. A 1.9 TT je vec egzotika, najjaci motor koji je bio u ponudi, verujem pomalo egzotika i za odrzavanje, ali sto je najbitnije sa njime se ogranicava uglavnom na starije serije Delti.

Licno, za mene je 1.6 120 na donjoj granici za auto te velicine i klase, gledao sam ga za sebe i u Sportu i u Delti. Nikako ne mogu da se slozim sa fabrickim podatkom o max obrtnom na onako nisko specificiranim obrtajima (1500rpm), bukvalno sve sto sam probao se budilo tek na 2200 rpm (sto se moze videti i na grafikonima sa merenja). Inace korektan motorcic, racionalan potrosac, korektno izolovan u Delti i Bravu.

Sto rece neko od kolega, Delta je redak model, tako da nema tu ni mnogo mesta za "izvoljevanje", bude obicno 40-ak dizelki na oglasima. Od toga, na prste jedne ruke se mogu naci robotizovani menjaci, a to obicno bude upravo 1.6 120.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Ivan said:

Licno, za mene je 1.6 120 na donjoj granici za auto te velicine i klase, gledao sam ga za sebe i u Sportu i u Delti. Nikako ne mogu da se slozim sa fabrickim podatkom o max obrtnom na onako nisko specificiranim obrtajima (1500rpm), bukvalno sve sto sam probao se budilo tek na 2200 rpm (sto se moze videti i na grafikonima sa merenja).

 

 

To je to, lepo receno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg, pitao sam i Gorana i Ivana (V&B), kažu da je 1.9TT dobar motor, manje problematičan nego 2.0mjet.

I nisu samo starije serije, evo na keca:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/10928825/lancia-delta-19mjt-bicolore-190

1.thumb.JPG.edeaa8c62cae13854046513e06bc0943.JPG

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/7278004/lancia-delta-19mjet-twinturbo

2.thumb.JPG.395c9434f06d01c17edc47e734ffe36d.JPG

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, Tijana said:

Koliko sam shvatila 1.6 je po recima nekih slab zbog karoserije, Milutinac ne predlaze 1.9 zbog dve turbine, 2.0 je veci potrosac i skuplja registracija (hoce li biti nekih promena, znate li mozda?)

 

Skuplja je registracija za 1.9 nego za 2.0.... taj 1.9 ima 195 konja, a 2.0 ima 165 konja....

Ja vozim 2.0 i zadovljoan sam potrosnjom, a i svim ostalim stvarima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je razlika u ceni registracije 1.9TT (btw 190KS) vs 2.0 minimalna, prakticno identicno? Tu je negde oko 31k recimo za 2010. godiste, za 1. premijski razred, neka me neko ispravi ako gresim. Bar je tako bilo kada sam mozgao za sebe pre par meseci...

Najveca razlika u registraciji je izmedju 1.6 i 2.0 i ona je reda velicine 8k din.

Licno bi mi to bilo namanje bitno u izboru - ispred toga uvek performanse, pouzdanost, odrzavanje, potrosnja, tim redom :) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.9 mjtd 33.217,00 RSD
2.0 mjtd 30.479,00 RSD
ovo je neki prosek, ali za prvu reg. bez tablica i saobracajne, dodati na to jos oko 4500-4700 rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja kazem :) , ako je "to to" sto trazis.

29 minutes ago, cika_kole said:

ovo je neki prosek

Cena koju napisah je redovna registracija koju sam sam gledao po katalogu AMSS, za 1.9TT i 2.0 istog godista (nikakav prosek), maltene je zanemarljiva razlika za ta 2 motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina, nije cena registracije presudna, pa ni potrosnja toliko ali kad smo vec kod toga, koliko trose ova 3 motora u proseku po vasem iskustvu?

sta mislite o ovim modelima sto sam vam poslala? da li ih je neko mozda video?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...