Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

ima. moras da uradis kalibraciju...i kao sto me pretece i rece @shomispc ima i na kljuc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kako? Sve sam probao. Zakljucam pa opet drzim zakljucavanje. Gde gresim? Kakva kalibracija???

Edited by Evolution

Share this post


Link to post
Share on other sites

sednes, upalis auto, i krenes od tvog prozora, spustis do kraja, drzi 4-5 sekundi, cuces kad cakne, onda odmah dizes gore i isto tako, to uradis za sve prozore i onda ce ti se dizati i spustati prozori preko kljuca...prinicim je isti, samo znak drugaciji...
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, cika_kole said:

to uradis za sve prozore i onda ce ti se dizati i spustati prozori preko kljuca

Ovo mislite za zakljucavanje (da automatski zatvara sve prozore, ako je neki slucajno ostao otvoren) ili da se dizu na drzanje tipke na daljincu duze od 2 sec?

Na Stilu mi je automatski zatvarao prozore kada zakljucam (sto mi odgovara). Na Bravu ne, moram da zatvorim sve prozore rucno pre izlaska. Ili da zakljucam i drzim dugme 2 sec da bi pozatvarao prozore. Tj. pitanje je da li i to moze na klik, kao sto mi je bilo na Stilu, nisam probao nista do sada? Sad ste me i podsetili kad sam procitao :) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada mi radi - ostali otvoreni prozori, zakljucam auto na daljinskom, ponovo stisnem i zadrzim zakljucavanje - dizu se prozori. Ako pustim dugme, ostaju na tom mestu - ne idu do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ne moras dva puta da stiskas dugme, zadrzi samo duze odmah.. Korisnije je otvaranje prozora kada prilazis autu nego zatvaranje, da budem iskren..

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

 ili da se dizu na drzanje tipke na daljincu duze od 2 sec?

 

 

 

da se dizu na drzanje...i spustaju kada otkljucavas i drzis duze od 2 sec..

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

Ovo mislite za zakljucavanje (da automatski zatvara sve prozore, ako je neki slucajno ostao otvoren) ili da se dizu na drzanje tipke na daljincu duze od 2 sec?

Na Stilu mi je automatski zatvarao prozore kada zakljucam (sto mi odgovara). Na Bravu ne, moram da zatvorim sve prozore rucno pre izlaska. Ili da zakljucam i drzim dugme 2 sec da bi pozatvarao prozore. Tj. pitanje je da li i to moze na klik, kao sto mi je bilo na Stilu, nisam probao nista do sada? Sad ste me i podsetili kad sam procitao :) .

 

 

Možda može ključ da se programira pa da tako radi :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Stilu 5 vrata zatvara prozore samo kad drzim dugme duže, neće automatski kao što je@Ivan napisao

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i treba da radi, drzis koliko zelis da se zatvori, kod Ivana ili je nesti prevezano zbog alarma, ili je neki bag...
Znam da imaju neke fore kad neko gurne ruku i stisne za otkljucavanje vrata, tad valjda prozori idu skroz gore....kao nesto protiv kradje...
I kljuc kad drzis u cilindru ide prozor onoliko koliko je kljuc okrenut, kad pustis staje, ali ako glavi cilindar prozor ce otici do kraja...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Kuvalja said:

Tako i treba da radi, drzis koliko zelis da se zatvori, kod Ivana ili je nesti prevezano zbog alarma, ili je neki bag...

Ovo sve pricam za Stilo - jeste, imao je naknadno ugradjen alarm, ali se identicno ponasao i kada sam ga tek pazario.

Znaci, kratki klik na daljinac ili zakljucavanje na kljuc - automatsko zatvaranje prozora. Duzi klik na daljinac ili otkljucavanje/zakljucavanje kljucem sa zadrskom u krajnjem polozaju - dizanje/spustanje prozora.

Mnogo mi je vise tako odgovaralo, ostavim auto, klik, sve se pozatvara, nema potrebe da cekam duze.

Na Bravu je ovo sto pominjete, tj. kontra - zakljucam klikom na daljinac ili kljuc - prozori ostaju u istom polozaju. Drzanje daljinca duze ili zadrska kljuca u krajnjem polozaju - dizanje/spustanje prozora.

Sta je sad normalno, pojma nemam :) - iskreno, mnogo mi je vise odgovarao rad na Stilu, da sve zatvara na klik. Rado bih tako namestio i na Bravu ako je uopste izvodljivo. Ovako ili moram rucno da proverim kada izlazim ili da drzim daljinac par sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki na stilu je kao i na bravu, a to kako je tebi radili ili mozda postoje neka podesavanja koja ja nisam izvalii ili je bag.
Mozda postoji fora sa onim koji region izaberes, kao sto je za alarm zavisno od regiona, za neke regione ne pali migavce, za neke se valjda auto sam zakljucava cim zatvoris vrata....
Ono sto sam primetio kad zakljucam auto a prozori spusteni i cackam ona dva dugmeta zakljucavanje-otkljucavanje na komandama u vratima, u nekom trenutku sam resi da zatvori prozore, naravno prethodno sam aktivirao dead lock.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno se nisam interesovao oko toga, a setih se sada kada su ljudi pomenuli, da se razlikovalo na Stilu.

Mislim, nije sad neko ne znam kakvo cimanje, ali licno mi vise odgovara da je kompletno zatvaranje na klik (zakljucavanje i zatvaranje prozora).

Ako slucajno nesto provalis ili saznas da moze da se setuje, seti se kolege ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Pre koji dan sam otkrila ovaj forum i prijatno se iznenadila : )

Naime, zelim da kupim auto ali vec mesecima nikako da odlucim sta da kupim i mislim da sam definitivno presekla. Lancia Delta, automatic menjac. Namerno kucam u nominativu, mozda nekome ovaj post bude koristan kasnije.

 

Elem, mnogo mi je lep, sto mi nije najvaznije ali cini mi se da je auto ciji su cena, kvalitet i mogucnosti nekako u balansu. Jedan je golf : D

 

Obzirom da imam iskustva sa Cliom, Polom i od drugih, malo astra, bmw, audi a3, yaris, peugeot po koji.. malo su mi se, iskreno: smucili nemci, tj. oni koji ih voze, pljuju po ostalima, pa onda ja po nemcima, francuzi se jos i drze, japanci respect, o italijanskim ne znam toliko, a odjednom se tako maltene zaljubih u Deltu.

Bilo je vise opcija u prici, megane, laguna, fluence, stari auris, gulietta... 

 

Izazov 1: ne razumem se 

Izazov 2: svi su majstori pametni

Izazov 3: hocu bre automatic vec jednom da vozim!

 

Kakva su vasa iskustva sa Deltom?

U zavisnosti od godista, motora, opreme.. 

Gledala sam po oglasima dizelase - samo dizel trazim sad, i zanimaju me potrosnja u odnosu na snagu, koju snagu preporucujete obzirom na karoseriju, na mojagaraza.rs neko je napisao koliko se secam da ispod 1.9 malo teze vuce kad je pun auto?? 

Kao sto rekoh, svi su nekako pametni.. a, sta ja zelim?

 

Da kupim auto koji nije neki lud potrosac, koji ce me sluziti lepo, pouzdan, da ne moram da ulazem u njega toliko, da me posle kupovine ne ceka jos 1000 evra popravke jer da imam para na bacanje, kupila bih neku novu suv zverinu...

 

Elem, malo sam besna. I mnogo mi je tesko : D  ne volim kad nesto ne znam dovoljno i treba mi bilo kakav savet, na sta da obratim paznju, od koga da kupujem, u koga da imam poverenja. Pogledala bih u skladu sa tim trenutne oglase, konsultovala se sa vama, ako neko vec ima dosta znanja o tome, rado angazovala.. Ako neko prodaje, mozda i kupila.. A, besna.. besna sam sto nikome ne mogu da verujem, ne jer necu, vec jer ne smes, a meni eto, moze svako. Pa ja sad trazim one slicne sebi, nadajuci se da cu do Deltice doci uskoro, biti presrecna njom, postati clan kluba, nekad popiti koju sa vama, pisati putopise ( videla sam jedan post o divnom Skopelosu na kom sam i sama bila proslog leta, divno!), htedoh reci i sa vama deliti iskustva ali je dvosmisleno, pa ipak necu : P itd.

 

I ne, nemojte mi pricati protiv automatskih menjaca. Naci cu valjda neki servis automatika da dobro pogledaju stanje, ako ne, sve na sluh i osecaj - valjda kad probam vise njih, bolje cu prosuditi.. Nikad nisam vozila automatic i zelim da probam, sve mi se cini da se onda necu vracati na manuelni.

 

to mi je cilj, ako je los auto - da ne idem u detalje sta je los auto za mene ali pretpostavite da je isto kao i za vas... onda auto menjac nije vazan.. pre bih uzela manuelni...

 

Uh.. a ja bih da neko meni nadje auto bas kakav zelim ustvari, da se ja ne bavim toliko time.. 

I te price sa kilometrazom, farbanjem, delovima koji fale.. prodavci koji seru, s’oprostenjem.. eto, zato sam malo vise oprezna.. ipak auto zapravo.. kupujem ja, prvi put..

Recimo da je budzet 6000-7000 eur, to je ipak vazna stavka.

I tako, u nadi da cete mi pomoci bar nekako, jer cesto mi se desi da bas nepoznati ljudi urade, kazu pravu stvar, ja vas pozdravljam : )

 

 

Edited by Ivan
Spojeno sa postojecom temom

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Tijana said:

 

I ne, nemojte mi pricati protiv automatskih menjaca.

 

Necemo. Ali ni ti neces naci dobar primerak sa automatski menjacem. Jer prvo su retke dobre delte na oglasima, pa jos onda od tih retkih treba naci neku sa automatskim menjacem. 2.0 mjet ne znam ni da li sam vidjao, 1.6 jesam par, a dosta vise ih je sa aut. menjacem bilo onih 1.8 turbo benzin (nije bilo manuelne opcije), ali to ti u zivotu ne treba...

 

7 hours ago, Tijana said:

Gledala sam po oglasima dizelase - samo dizel trazim sad, i zanimaju me potrosnja u odnosu na snagu, koju snagu preporucujete obzirom na karoseriju, na mojagaraza.rs neko je napisao koliko se secam da ispod 1.9 malo teze vuce kad je pun auto?? 

 

 

 

Ako u pricu iskljucivo "stavljamo" dizel - misljenja sam da je 1.6mjet pomalo slab za toliku deltu. Ok nema on 60ks, ali ipak auto kao delta i zasluzuje jaci motor.
Pri mom trazenju kola od pre 2 godine cak sam i gledao neke 1.9 TT (twin turbo) i da budem iskren - sada sa nekim saznanjima, preskocio bih taj motor. Kazu da je manja turbina tu da rastereti veliku ali ipak - dve turbine - dva problema.
Dolazimo do 2.0mjet-a kojeg i sam posedujem (u bravu), snagom je prava mera za deltu. Samo bi sam primerak valjalo dobro proveriti prilikom kupovine. Uostalom kada nadjes neki da ti se svidi sa oglasa - okaci ovde link pa cemo zagledati :)

Vidim da si spominjala i potrosnju, meni 2.0 trosi u gradu oko 8-9 litara a na otvorenom 5-6 (zavisi od brzine)



Predlazem ti da, (kada budes imala vremena) iscitas moju temu, ima svega zanimljivog, od kupovine, popravki, potrosnje, zelje da ga bacim u Dunav do happy-enda :)
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delti i nema nesto mnogo na oglasima, pitanje u kakvom su stanju. Potraga neke odredjene moze da se oduzi, mislim da bi prvi primerak koji nadjes u dobrom stanju a da ulazi u budzet trebala kupiti. Dal to bio 1.6 2.0 1.9..
Automatika mozda preskociti jer su popravke prilicno skupe.
Ako te jos nesto zanima pitaj.
Imamo i@Dezurni -og majstora na forumu koji mozda moze oko strucnih pitanja da pomogne :D

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što smračujete, evo Igor je zadovoljan Deltom 1.6 mjet sa automatskim, tj robotizovanim menjačem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam...cuo sam da je 1.6 u delti kritican. Markobgd je rekao da se bas tesko vozi. Na osnovu toga sam rekao...

ALi ajd...mozda za zenu bi i bio dovoljan i taj 1.6 (u delti)

 

Sedne proba, povede jos 4 osobe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...