Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

26 minutes ago, somi92 said:

ovo sam namerno otvorio u podforumu namenjenom kupovini auta i komentarisanju oglasa.

Link koji sam ti ostavio je upravo u "Savetima za kupovinu", tj. istom ovom podforumu - tema u kojoj vec na 13 strana komentarisemo Deltu (mozes da procitas i dosadasnja iskustva kolega), ostavljamo primerke o kojima se trazi misljenje, interesantne oglase, itd. Znaci ono sto i tebi treba ;) . Nastavi slobodno da pises ovde, pa cemo spojiti i dobices notifikaciju o tome...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene koci prodaja mog bmwa, dok ne prodam jedino ovako zamena uz doplatu, a ovde pise da prihvata zamenu. Zvao sam ga , rece zvace me kad udje na polovne ali nesto sumnjam da ce se javiti.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj, mnogo bi ti lakse bilo da ti zapadne krs alfa nego krs delta :D Danas alfi ima koliko neces , i po otpadima, i delova po prodavnicama a ovo..na nivou statisticke greske, pogotovo TT

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kome. Meni nikad nije ni bila interesantna :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, andreja.micovic said:

Dosla delta sa cenom do 5k. Očigledno postala nezanimljiv auto. 

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11465574/lancia-delta-16mjt

018f6b05c4a6-1920x1080.jpge3592b343584-1920x1080.jpg7cb9cab2215c-1920x1080.jpg03c42af9215b-1920x1080.jpg

Xy različitih sivih boja na njoj, volan sa druge Delte koja ima tamniji sivi enterijer ili je pak farban, sedišta sva (pa čak i zadnja klupa) kao da se nije sedelo ispod 300kkm, pedale bez guma na njima zbog opet ko zna koliko km, manuelna klima, različite gume na točkovima (zadnja desna i prednja leva Sineris, zadnja leva Kama....), oguljen hrom na obe ručke na vratima opet zamisli koliko puta su otvorena i zatvorena, oprema 0 a gledano stanje estetike mogu da zamislim kakvo je stanje mehanike.....

Tako da je i ovih 5k mnogo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da kupim ovo:

 

Screenshot_16.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/12211077/lancia-delta-16-mjtd

 

779548b2da15-1920x1080.jpgbede7a55f67a-1920x1080.jpg25343df743fb-1920x1080.jpg

3f095d358aa7-1920x1080.jpg54b6a6805c31-1920x1080.jpgadf7905e51cf-1920x1080.jpg

 

...pa rekoh da vise ociju i glava nije na odmet. Auto nisam gledao, samo ovako na oglas. Cena je veoma primamljiva ali ...  Slusam vas.

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen i par slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom mišljenju je možda za nijansu ispod cene obzirom da je klot oprema, da nema ni alu felne, itd.
Ono što vidim po slikama osim očiglednog dela prednje maske koji je "ukraden" (možda pre pukao kod nekog udarca, mada mi branik deluje lepo upasovan), je da ima ulubljeno zadnje desno krilo, deo zadnjih desnih vrata i ovaj poduži rez na prednjem desnom ćošku branika..

 

Da sam na tvom mestu radije bih povećao budžet, pričam iz iskustva kad sam kupovao Brava :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako na prvu...

Nema masku, branik prednji omašena boja načisto, ne rade mu LED dnevna svetla, čelične (majušne) felne, običan materijal na sedištima u očajnoj boji, manuelna klima....

Ovakav auto u klotu je bacanje para koliko god da je povoljno

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

manje vise manuelna klima, ja je imam u delti i radi savrseno, ako nadjes dobru deltu cak i sa manuelnom klimom ok je po meni...ali je ovo cisto klot auto, felne celicne, udaren pozadi, a i napred sto je vec Mare rekao...rekao bih da nema ni tempomat, znaci bas bas klot...ja bih ovu izbegao...
apropo svega...

a sto se tice cena delti kod nas jako je interesantno. pojeftinile, to jest odjednom ih ima dosta iz uvoza za "male" pare. clan sam neke italijanske grupe na fb i gledam te njihove delte, mala km, ocuvana kola i ti momci, ljudi kada ih stave na oglas u toj grupi, ne mozes nijednu deltu da vidis ispod sedam hiljada evra, 2008-2010, 11-12 godiste ispod devet hiljada, sto znaci da ovi nasi "uvoznici" uvoze lancie poput ove sa oglasa...lupane, spustane km i slicno.

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da im pada cena, em je specificna, em je Lancia a i pada cena i ostalim vozilima. Te grupe sto gledas ne mozes da uzimas kao neki reper za odredjivanje neke trzisne vrednosti auta jer tu nikako nije realna prica. I kod nas na forumu npr.stilo jos uvek vredi 3000e a situacija u realnom svetu je mnogo drugacija :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, cika_kole said:

manje vise manuelna klima, ja je imam u delti i radi savrseno, ako nadjes dobru deltu cak i sa manuelnom klimom ok je po meni

Slažem se, više sam hteo da istaknem da nema ama baš ništa od opreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jedan screenshot...
padaju cene to stoji, ali sam hteo da kazem da te lancie koje nasi uvoze i prodaju debelo imaju neku falniku, jer da bi kupio iole dobra kola preko, moras malo vise i para da istreses. drugar moj koji radi s kolima, pre tri dana je otisao za italiju, poslao mi slike dve delte isto godiste, isti paket, isti motori sve isto. jedan je 4200, a druga je 6500...cekam da dodje da cujem gde i sta je razlika tolika...

 

Untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bacih pogled, u nemackoj pocinju od nekih 4000e, mada ih i nema. Godista od 2008》
 

fec6317dd177527db27d92888b49daf3.jpg625b4b23ddbe7f2f8caf96b5a8f1487a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

takva delta ovde dok se sve sracuna ne moze da se prodaje ispod 6500 soma, znaci da je ona gore siva placena preko maximalno 3200 evropskih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Delta jedan od retkih automobila koji moze da se uzme u bas bas dobroj opremi za relativno male pare. Pod relativno male pare mislim na poredjenje sa drugima, godiste, km, oprema... Postoje one sa asistencijom pri parkiranju, zatim PoltronaFrau koza, panorama koja se otvara... Jedino sto mi fali za neko 2011-2012-2013 godiste, da nema nijedna, je parking kamera i mana onaj 1.8 turbo benzinac koji je u paru samo sa automatskim menjacem. 

 

Bilo koji auto iz klase, godista 2012-2013 je par hiljada skuplji ako se gleda km i oprema. Koliko pratim Delte, 1.9tt u full opremi, 2011. god sa nekih do 120-130000km (i manje) na satu mogu se naci za 9000 evra pa navise. 

 

E sad, mislim da ce ta jeftinoca doci na naplatu prilikom nekog cukanja. Ko zna kad ce Pedja, Nesa i kompanija poceti da nabavljaju delte u vecem broju :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam ja par otpada, cene su bolesne:

-prednji branik sa maskom - 300€

-prednji far - 150€

-zadnje svetlo - 100€

 

Partner sa kojim radi moja firma ima deltu 1.9tt. Vetar je oduvao vrata magacina kod njega i razbio mu zadnje svetlo. Njegov brat inače radi sa kolima, i nabavio je tu štopaljku iz italije, original. Cena tamo, sa maksimalnim rabatom - 180€.

Ima kod nas u Siluxu depo farova i štopaljki za male pare, ali svu verovatno krš kao i sva druga roba od depo-a.

 

Jedino da se uzme kasko sa učešćem, tj da se vidi šta je najpovoljnije i šta pokriva, pa da se iskalkuliše...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Markobgd said:

Ovakav auto u klotu je bacanje para koliko god da je povoljno

+100

Mislim da kasnije coveku moze samo da bude zao, da uz minimalnu doplatu nije uzeo mnogo vise sto uz ovaj auto maltene "po default" ide.

Da je za neke taljige od A do B, pa i nekako.

Doduse, mozda samo mi entuzijasti koji uzivamo u voznji gledamo tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/16/2018 at 2:56 PM, marko.jovanovic said:

Zvao sam ja par otpada, cene su bolesne:

-prednji branik sa maskom - 300€

-prednji far - 150€

-zadnje svetlo - 100€

ti ili misle da su jedini koji rade delte ili su alavi...

zvao sam racu u sabac, branik 120 evra, farovi po 50 evra, jedino zadnje svetlo mi rekao 80 evra, ali sam zadnje svetlo popravio uz pomoc @Markobgd. kada mi se desio kvar na zadnjem svetlu tada sam pitao i za ostale cene nekih stvari koje su me interesovale...evo i lik na kp iz ns prodaje farove od delte 50 evra...

 

c.thumb.jpg.6d4248fc99d29ff8a5ee201c4a5955a9.jpg

https://www.kupujemprodajem.com/far-lancia-delta-59286229-oglas.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...