Jump to content
FAS Goran
jevta BG

Evo i Punto GT u mom vlasništvu

Recommended Posts

danas skinuta glava i izvadjeni klipovi koji su bili u haosu...

 

IMAG0109.jpg

 

oprani i spremni za vracanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom prilikom se bas povela diskusija na forumu u kakvom su stanju stari turbo benzinci danas...

Evo prilike da iz prve ruke zavirimo u te masine :thumbsup:

 

Slobodno okaci sliku svega sto budes sredjivao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sredjene i ofarbane zadnje celjusti...

 

IMAG0112.jpg

 

kacim naravno posto sredjujem sve sem limarije ceo motor i trapove...

limarija ide posle ovoga ali nema sta tu mnogo...par ogrebotina i sitnih ulubljenja i na patosu dve fleke...

 

 

 



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jednu bregastu koju sam davno merio i koliko se secam lift je 8.8 stepen ne znam koliki je mislim da je izvadjena iz floridinog 1.4 motora , svi bregovi su dobri ,ako ti treba dobices je  :D Inace obozavam ovakve akcije samo napred  :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

svakako znam da pase od floride ali ne bi je uzeo da mi plate da je stavim...

imam priliku da ponekad vozim sluzbenu floridu koja je posle 15000 pocela da se raspada...

bregasta ce verovatno ici od 1.6 punta zato sto znam provereno da radi bez problema...

ako neko zna neke fiatove otpade ili nekoga ko radi sa delovima neka pusti broj na PP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što volim kada se nešto ovako temeljito radi!

Svaka čast! Samo napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

temeljno nego sta...

 

sinoc parkirao motor na miljkovcu i neka pijana ili drogirana budala, koja verovatno nema svoje a ne zna tudje da ceni 

nozem mi isekao celo sediste i ispolivao motor pivom...

 

20150906_144807.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

stigli delovi sa peskarenja i farbanja sutra ugradnja

 

IMAG0120.jpg  IMAG0121.jpg  IMAG0122.jpg

 

i novi dihtunzi

 

IMAG0123.jpg

 

Svaka čast za radove,samo ovako nastavi.Nemoj jednog dana da ga prodaš u bescenje.Retko ljudi imaju volje i novca da to prave kako treba. Još jednom skidam kapu. 

Veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva prodaja o tome najmanje razmisljam... razmisljam o kupovini drugog ali ovaj sigurno ostaje kod mene...
 
e ovako spakovao sam ceo zadnji trap samo da se zakaci na auto...
 
20150908_133256.jpg  20150908_133402.jpg
 
ali je doslo do male promene plana sto se tice kocnica... ove fabricke celjusti sto su isle napred sada idu pozadi...
a napred ide dugo cekani cetvoroklipni brembo
 
20150908_133435.jpg  20150908_133450.jpg  20150908_133500.jpg
 
celjusti su u extra stanju sa novim plocicama ali su mi diskovi preveliki... e sad citao sam na dosta foruma da su ljudi uspevalli da ih spakuju u 15-ice
sto je i meni cilj...pokusacu na sve nacine a ako bas neuspem uzimacu neke 16-ice... ali mislim da je ovaj punto najidealniji na 15-ici...
stigla i nalepnica za soferku
 
20150908_140630.jpg
 
ovih dana idu i felne na farbanje najverovatnije neka ozbiljna siva ili neka bela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, zanimljivo, mogao bi i ja tako nesto da metnem kod mene ako staje u 15" :D Hoces probati na 284mm diskove? Kako mislis rucnu da izvedes ako sadasnje prednje prebacis nazad? ;) Ako je za Yuga 15", onda je za Punta 16" :laughing:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa evo bas sam danas premerio sa 284mm staje i ostaje viska 10mm ali moram da stavim distancer od 10mm...

videcemo u narednih par dana dok napravim nosace...

sto se tice rucne... razmisljao sam i o tome i najverovatnije ce ostati zadnje celjusti fabricke bas iz tog razloga sto bi morao bas dosta da se zezam...

plan mi je bio ventilirajuci i napred i pozadi ali jbg... 

ko zna mozda i nadjem neko resenje...

 

 Ako je za Yuga 15", onda je za Punta 16" :laughing:

trebalo bi da je tako :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da nabavis prednje ventilirajuce sa nekog manjeg auta,seicento ili tako nesto?

Edited by AdamGT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to ne moze jer je ventilirajuci disk siri od obicnog...nije problem u disku ja mogu da stavim i pozadi 284 i brembo ali celjusti nemaju mogucnost montiranja sajle za rucnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram,ja sam mislio ako mozes sa zadrzis svoje zadnje celjusti i da samo stavis druge diskove,pod uslovom da mogu da se nadju tako mali ventilirajuci. A debljina mislim da ne bi trebala da bude problem jer ako se dobro secam klipovi imaju bas dugacak hod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavljivali su neki ventilirajuci disk u standardna klesta za pun disk, ali to podrazumeva stanjivanje diska do besvesti i koriscenje polupotrosenih plocica. Pun disk je oko 11-12mm debeo kad je nov a ventilirajuci je 20 do 23mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam samo kako nekome padne na pamet tako nesto... to bas ako hoces da pogines...

Meni je prvobitno bio plan 2.0 16v turbo iz kappe a i dalje je samo da nadjem nacin da ga registrujem,a za tako nesto su mi potrebne i dobre kocnice... treba mi naravno i za ovaj motor zato sto idem na ozbiljnu konjazu tako da nije na odmet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...