Jump to content
FAS Goran
Stefan_kw

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - treperi (sija) lampica check engine

Recommended Posts

Danas sam menjao termostat i dihtung poklopca imao je jednu gresku za bravu nju smo obrisali sa dijagnostikom bosh kts 550 ali posle toga non stop treperi lampica za motor a kada ga skeniram nema nijednu gresku moze pomoc da li zna neko u cemu je problem?

Fiat punto 1.2 8v 44kw 2001 godiste inace radi super nista ne pravi problem sve normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba uraditi ucenje rotafonike...zagrejes motor....i tri puta das gas od 1000 do 5500....ako ne uspe ponovi...lampica ce se sama ugasiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo nadji nekog sa original dijagnostikom a ne demo verzija. kada treperi lampica chek engine postoji mogucnost da ti je comp zabelezio vise gresaka. Ne znam da li ti je daleko da probas kod bulata na ledinama,ima sve za dijagnostiku a nije skup. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

lampica 099.jpg

U pitanju je ova lampica, upalila mi se danas drugi put u poslednje 2 nedelje.

Ne znam u cemu je problem, pa da li je neko imao isti problem i sta bi moglo da bude u pitanju? I gde bih u blizini Beograda mogao da sredim ovo, osim Fiatovih servisa. U pitanju je benzinac sa plinom, non stop ga vozim na plinu.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno / prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta lampice moze da se upali zbog 1001 razloga.Npr zbog loseg goriva,nepravilno podesenog plinskog uredjaja,zbog raznih senzora ... Jel ima razlike u ponasanju auta,kako vuce? Tesko da se ista moze srediti bez dijagnostike,osim ako se sama ne ugasi za dan-dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u diznama, jutros sam bio kod Koleta Zemunu. Nije mi jasno kako dizne toliko mogu da se sjebu za tako kratko vreme, auto kupljen pre 4 godine, presao 45000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukoliko vozis na plin nemoj se mnogo cuditi,kod mene izbacuje gresku p0170.kad dobije dobar butan sam je i ugasi .mozes i sam da je ugasis MESom ali ce se opet upaliti ako je los butan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije 8v nego 16v. Elem, danas mi se desilo nesto cudno u drugoj brzini uzbrdo kad sam vozio na dodavanju gasa auto je izgubio snagu poceo na sitno da se trese i check engine je treperelo dok nije dobio snagu, imali neko predstavu sta moze da bude? Inace u poslednje vreme cima na dodavanje gasa nebitni obrtaji. Kad sam skinuo svecice u subotu sve su bile kao bela kafa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda zapekle dizne, ja na prolece skinuo sa Y i odneo kod Gorana, cistili ih dok nisu sve bile jednake, vratio na auto i osetilo se da je motor elasticniji, a nisu pravile problem, preventivno sam hteo da ih sredim...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Rile_bg said:

Nije 8v nego 16v. Elem, danas mi se desilo nesto cudno u drugoj brzini uzbrdo kad sam vozio na dodavanju gasa auto je izgubio snagu poceo na sitno da se trese i check engine je treperelo dok nije dobio snagu, imali neko predstavu sta moze da bude? Inace u poslednje vreme cima na dodavanje gasa nebitni obrtaji. Kad sam skinuo svecice u subotu sve su bile kao bela kafa.

Kablovi možda. Meni se desilo kad je jedan kabl probio počeo da treperi check engine i krenuo da gubi snagu i kao da trokira i radi na 2 klipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, da li neko mozda zna zasto moze da treperi check engine lampica(treperi). Uvece sam ga sve uredni ugasio i ujutru kada sam upalio motor se vise tresao i osecalo se u kabini posle 5-10 minuta kada se spustio na 850 obrtaja idalje se treso i osecali u kabini i cudan rad motora je od tada i mislim da je manja snaga sada. Upitanju je 1.4 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Aleksa1203 said:

Zdravo, da li neko mozda zna zasto moze da treperi check engine lampica(treperi).

Pa, jesi li pročitao postove (komentare) napisane pre tvog pitanja? :)

 

On 1/6/2013 at 8:35 PM, Goran Zemun said:

Treba uraditi ucenje rotafonike..

On 1/21/2019 at 9:18 PM, Rile_bg said:

auto je izgubio snagu poceo na sitno da se trese i check engine je treperelo

On 1/22/2019 at 8:39 PM, Axic said:

Kablovi možda. Meni se desilo kad je jedan kabl probio počeo da treperi check engine i krenuo da gubi snagu i kao da trokira i radi na 2 klipa.

 

Ne znam samo ima li 1.4 16v kablove, ili je bobina direktno kao npr. kod 1.6 16v...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...