Jump to content
FAS Goran
k.dejan.123

Nuova Bravo - zamena osvetljenja analogne klime

Recommended Posts

Danas sam krenuo po ovom uputstvu da menjam sijalice pa da pridodam nesto sto dosta olaksava posao... Prva ukrasna plastika koja se drzi na metalnim zabicama ne mora da se skida. Ona se izvlaci kad se povuce ka sebi kako bi se lakse pristupilo donjim srafovima koji drze policu cd playera.Ima jos dva srafa gore sa spoljnje strane i dva u polici koji su usrafljeni ukoso.Kod tih u polici  treba dobro obratiti paznju kod odsrafljivanja i kasnije kod vracanja da ne ispadnu u tablu da se ne bi pravio jos veci posao.Kad se sve lepo odrsrafi, cela polica izlazi napolje zajedno sa prvom ukrasnom plastikom i onda se lako skida donja i sve ostalo.Jos da napomenem da se tockici za kontrolu ventilacije izvlace,samo je potrebna malo veca sila povlacenja i koliko sam video kad sam skinuo nista ne moze da se polomi. Posle toga se lako skida providna plastika i bez mucenja i provlacenja menjaju obe sijalice.   :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi.

 

Da li je neko menjao sijalice na ventilaciji kod Nuova Fiat Bravo 2009? Nije automatska klima. Da li treba da se skida i radio i menjac pa da se pridje tom centralnom delu? 

 

Ako neko ima slikice o pozicijama zabica koje drze te ukrasne plastike, bio bih mu neizmerno zahvalan.

 

Hvala puno

Edited by Ivan
Spojeno sa postojecom temom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pažljivo sa žabicama, jako su osetljive, sa ostalim ne bi trebalo da bude problema.

Sijalice pincetom izvadi lagano jer klize iz prstiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te ubodne sijalice sijalice teze idu napolje, ja ih obuhvatim parcetom tanke gume (npr. debljine unutrasnje gume od bajsa), izlaze bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još bolje rešenje. Ne bi trebalo ni da pukne od pincete, ali može da se omakne i da bude problem..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fiat OEM broj komande za analognu klimu  77364380
 
ret001.jpgret002.pngret003.png
ret004.jpgret005.jpgret006.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, pa da probam ovdje: Kako se skida ova konzola sa kontrolom klime i ventilacije? Ne radi mi osvjetljenje tu pa da zamijenim sijalicu ili sta je već..

 

IMG_20230517_182356.jpg

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tim da radio ne moras da vadis napolje.

Inace, sijalice su ubodne 2.5w 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Bravu sam imao digitalnu klimu, ali zar ne idu one ubodne od 1.2W? Bar te su mi bile i na Stilu.

Grlo T5?

 

S-CR-E1561-03000-0.thumb.jpg.e4029fdbeae7e88fed6dee0090c2fdad.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoći svima ;)

 

E sad, da li ja moram skidati i plastiku (blendu) oko radija i tu plastiku u sredini da bi skunuo komande klime i došao do sijalice?

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Ivan said:

ali zar ne idu one ubodne od 1.2W?

E da te, maltene pincetom ih vadiš napolje.

 

BTW ne moraš klimu vaditi napolje da bi promenio sijalicu. Videćeš i sam, samo spremi pincetu, malo živaca i lako ćeš zameniti. Ofc, proveri PRE nego da sve vratiš da li radi (kontakt na bravu dovoljan). Ne moraš skidati ni krugove na klimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...