Jump to content
FAS Goran
kicerica

Stilo - popravka motorića za nivelaciju farova

Recommended Posts

Motorcic fara možeš veoma jeftino pronaći na bubanj potoku subotom. Ja sam ih plaćao 500 din 2 komada naravno ispravne. Isti motorcici se ugrađuju i na wagene i škode tako da se mogu relativno lako pronaci. Po oglasima kada sam ih ja tražio bili su prilično skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak cu preko oglasa posto nisam blizu Bubnja pa mi se i ne isplati da bijem po 115 km u jednom pravcu za motorcice, hvala u svakom slucaju.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 e tel 065 572 58 54  Višnjica inače delove drži i u Pinosavi.


Može i slanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane naručio danas drugi u utorak stiže, 10€...;)

Evo mog problema na potenciometru tačnije na onom klizaču.

u4y3u3y5.jpg

baruna3u.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se desilo ?

Izletala ona osovina i polomila pipak ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da kratak spoj, zabrljavila elektronika ili sta već uglavnom izletela bela osvinica nazad previše i slomila onaj mali pipak.:)

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam, sad trenutno ne mogu da nadjem u kojoj, a pročitah nede u nekoj temi da ne postoji levi desni motorić za Stila već samo jedan isti koji paše i na levi i na desni far?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.Krenuo juce sa mora i zatrebalo mi malo da oborim farove kad ono ne radi.Od kad sam uzeo auto samo sam bio isprobao ovu funkciju i radilo je sve.OD tada nisam ni koristio.Da li je moguce da radi samo jedan ako je na drugom crko motorcic ili ne i da li je moguce da su mi crkla oba motorcica bas u isto vreme ? Levi far mi malo ima vlagu nakon kise pa mozda bude neki spoj ako ulazi voda ? Sta kazete ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca291.jpg

 

Posto sam zamenio motorcice resio sam da ove stare rasturim i pogledam sta moze biti sa njima.

Trenutno nemam unimer pa ne mogu nista da premerim, ali me sada muci nesto drugo...

 

Na oba motorcica mi je ova bela poluga previse izvucena i to na oba identicno. Veliki beli zupcanik se fino okrece. Ni na jednom ni na drugom polugu ne mogu rucno da uvucem unutra kako bih je recimo zakacio na pipak potenciometra. Kako se ona uvlaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osnovni kvar je sto potenciometar zaglavi, tj . nema dobar kontakt na klizacu i u polozaju kada ga gura poluga on ne prijavi elektronici da iskljuci motor vec on radi i dalje i izgura klizac mnogo u delu gde nema vise kontakta na potenciometru i sad kada pokusas da ukljucis suprotan smer na motoru naravno da ne radi zbog kontakta. Otvoriti lagano potenc i ocistiti plocu (najfinija vodena smirgla) i klizace- iglice, vratiti poenciometar na polovinu i povezati polugu. I na kraju valjalo bi to poprskati nekim sredstvom za kontakt ili mozda wd-om, jos bolje ona bela mast za potenciometre

Edited by Rax011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motoric mi radi non stop ali se nista ne desava. Potenciometar je bio pomeren skroz suprotno od osovine.
Upoređujući sa fotografijama na forumu ispada da je kod ovog mog drugaciji zljeb u kojem treba da se fiksira potenciometar? Jer se zljeb pomera ka unutra i tako pokrece potenciometar? Tj moze li se ovo popraviti :) ?

18603e122055f87a763eedde9034027d.jpg Tj

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam jedva da skinem branik kako bi izvadio far i skinuo motoric za nivelaciju jer od kako sam ga kupio culo se zujanje ali nikako nije radio.ubacio sam xenone ali ni tad nisam vadio far napolje vec samo skinuo kuciste akumulatora.sad sam resio da skidam branik da izvadim far i resim motoric i jos po nesto kad je vec skinut far.nisam nikako mogao na tehnickom da namestim visinu jer ga je motoric stalno dizao gore.evo videa pa da neko kaze dali valja ovaj motoric ili da ga bacam i uzmem drugi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ta bela plastika dobro spojena za potenciometar? Taj potenciometar diktira visinu fara.

Sent from my D5503 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomocu uputstva clana sa prve strane uspeo sam da popravim jedan od motorica na Stilu jer su mi crkla oba, drugi je toliko truo bio da se otkinuo pin sa potenciometra, probacu sutra i to da sredim. U svakom slucaju hvala.

DSC_0058.JPG

DSC_0057.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i tebi kolega!

Na koji motorić misliš konkretno?

Ako se pitanje odnosi na komplet kućište koje se nalazi u samom faru, postoje šrafovi koji drže ušrafljen motorić za far.

Odšrafiš i zakreneš kako bi lakše izašao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilicno je pipavo izvuci kuglicu poluge motorica, iz klizaca koji pokrece socivo fara. Meni je jos far bio napolju, pa se secam da sam se malo pomucio.

Kada sam ubacivao novi motoric, secam se da sam morao cak malo da obrusim kuglu (naravno sa strana koje zakrecem, da bi uopste uskocila u klizac).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...