Jump to content
FAS Goran
Dzoni3

Fiat Punto 1.2 8v - bobina

Recommended Posts

Ne znam koja je ali mozes skidati kablove sa svecica pa videti koja ne baca varnicu i tako ces utvrditi.

Ali postoji velika mogucnost da ti nije bombina nego motorni racunar crkao, a na dijagnostici pokazuje uvek gresku da je bombina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, ali u vecini slucajeva se tako desi...sto ne mora da znaci da je kod tebe slucaj. Vadi kablove dok radi auto, i sa one bobine koja nije u funkciji auto nece promeniti rad kada izvuces kabal, a sa ispravne ce se ugasiti odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne morate bas toliko plasiti coveka :) ,dobar dijagnosticar ce lako utvrditi da li je centralna jedinica motora ili bobina....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, koliko je komplikovano da se zameni gumica bobine? Treba li na nesto posebno obratiti paznju prilikom zamene? Svaki savet je dobro dosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne secam se tacno detalja, ali znam da nije bilo problema kad sam menjao to i dihtung poklopca ventila na svom autu. Trebace ti male gedorice.. Ako imas alat lako ces zavrsiti.. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam kad mi je majstor to menjao. Prosto k'o pasulj. Mislim da mozes sam da menjas, i sto majstomica rece, dihtnung poklopca je takodje prosto zameniti. Pretpostavljam da je menjas zbog curkanja? Meni nista nije pomoglo dok nisam dodao silikona Victor Reinz - crni. Morao sam da ga dodam i na gumicu i na dihtung poklopca. Sada je suv k'o barut

Edited by Fikret Pašović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim clanovima, imam jedan problem nedavno sam bio na dijagnostici i izvacio mi je gresku coil 2, i zamenim obe bobine i opet mi svetli chek lampica. U pitanju je punto,8v,2001.

Ako neko ima resenje ili predlog sta moze da bude problem nek javi! Hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam svecice (ngk), i kablove(mareli).

E sad ne znam da li znaci nesto ponekad mi se ugasi lampica sama od sebe i to samo posle paljenja u toku voznje nece. I desava se da auto kao da sam dodaje gas na nizim obrtajima i cima takodje kad se oduzme gas, ne znam da li to ima neke veze:) ne znam sta mu je ciniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana sam imao slican problem koji se ponovio proslog vikenda. Radilo se o kablu svecice. Treci cilindar s leva, gledano s prednje strane auta. Ludeo je na leru, i nije hteo preko 2200 obrtaja. Upalio i check engine lampicu. Proverom na dijagnostici je pokazalo da kabl nije bio dobar. Stavljen drugi i pobrisane greske (ne znam koje) i posle pesma! isto se desilo posle tacno mesec dana, sa ISTIM kablom, Zamenio i posle par km opet crkao kabl. Stavio treci kabl, presao 200km i nadam se da nece opet. Mozda je u stvari problem sa bobinom koja daje neku ludu struju, pa kabl crkne. Je l' to moguce ili sam samo naisao na lose kablove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kablovi na kojima pise Fiat-Lancia. Cenim da su original, ali polovni, sudeci da sam dao majstoru samo 1500 din za njih. Nisam ga ni pitao. u tom trenutku mi je bilo bitno da proradi kako treba. Inace oba kabla su vidljivo bila sprzena u delu koji ulazi na svecicu, na onaj sipki. Kao da ih je udarila mini munja i ona plastika se ugljenisala bas u munja sablonu. Srecom, ostali su u gepeku, pa sam mogao i sam da resim problem na 300km od kuce.

Da dodam da prvi put kada sam isao kod majstora zbog tog trokiranja, dijagnostika nije prikazala gresku bobine, nego samo gresku u radu cilindra.

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao taj problem da mi je prekidala bobina i radio je na dva klipa.Nekad na dva a nekad sastavi lepo.Bilo kako bilo odmah sam oerao kod Tome posto zivim 300m od njega i rekao cupaj bobinu i kablove napolje i sve radi normalno.Ljudi prosto tu ne mozete da stedite i skrtarite.Ako ne valja kao kod mene recimo bobina ma menjaj bobunu,kablove svecice i miran si.A ne zamenis bobinu ono pocnu kablovi,pa zamenis kablove a ono krenu svecice.Zameni sve odjednom i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si bratac, ali bila je sitacija de se Puntu pruzi prva pomoc, a lecenje....kad kapaciteti dozvole. Nadam se uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ima neko iskustva sa proizvođačima bobina?

Gledam u AP Sportu:

Bobina  Meat & Doria 1.736 din
Bobina  Facet 2.512 dinara

Razlika 800 dinara. Da li je toliko i Facet kvalitetniji?

Takođe u Euro Autu Standard 2.050 dinara

 

Svaki savjet je dobrodošao.

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...