Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
tiptap

Grande Punto - zamena ručice brisača

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Uzeo sam GP 1.3 MJet od 90KS a na autu je slomljena ručica brisača. Treba mi Vaš savet/iskustvo kako se to menja? Nešto sam čitao da se ne može uzeti posebno nego samo sve zajedno sa ručicom tempomata i žmigavca, a negde sam i to čitao da se može odvojiti, odnosno samo to zameniti. Šta je sad istina? Nisam još stigao da rastavim da bacim pogled na to. Koliko košta ručica ako znate?

Svi saveti su dobrodošli :)

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam to sve dolazi u kompletu odnosno samo sa ili bez rucice tempomata. Da se to zameni potrebno je skinuti volan skupa za vaz. jastukom sto bas i nije lako. Dakle ako nisi vican tome morat ces to nekom drugom prepustiti.

Polovne se krecu od 80-150 e a trebalo bi da znas iz kog dela godine je tvoj. Instalacija na GPu se je menjala od sredine 2008, dakle polovna rucica treba da je sa auta godista kao tvoj.

Tko to prodaje neispravan auto? Ne rade brisaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema razlike u instalaciju, sa GP 2009 godište sam prepakovao ručice na GP 2007 god.

Razlikuje se samo instalacija koja služi za kontrolu muzike.

Ali paše bez problema samo ima viska zica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozee da se prepravi ablender ako imas rucicu pa da se prepakuje..a inace bi trebalo da se menja ceo...pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci pozdrav,

 

imam gp 1.4 t-jet 88kwh , imam problem sa rucicama od zmigavaca, kad je hladno ili kisa (bar imam takav osjecaj ), rucice mi ne rade,rade one ali cas radi pa ne radi,pa kao da ne radi jedna sijalica, nekotrolisano se ubrzava pa stane,

Da li je neko imao takav problem ?

hvala,pozzz..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prskalice za stakla da palis, i one prave problem zar ne?
U pitanju je vlaga...ali ne znam kako se resava. Leti taj problem neces imati, kao i kad recimo ukljucis zmigavce i namotas volan tako da ih zakljuca, onda nemas taj problem.
 

@Zvezdo
Paljenje zmigavca bude klik klik klik, zaredom sve, bez pauzice. Tako se zaglupi pa onda recimo moze da se desi da ga upalis i nista se ne desava i onda kako pomeris volan ono pocne da radi...

Edited by Bingodalton

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto je opisao kolega Bingodalton,takav je problem...I prskalice isto prave problem..

Nekontrolisano se ubrzava žmiganje pa stane,pa krene,pa neće nikako..

Zna li neko koliko dodje zamjena rućica,milsim koliko su ručice, jel to komplet ili zasebno svaki segment ?Pretpostavljam da je skupo...

Ja sam neki dan mijenjao zakretač na amortizeru, i 3-vrste zakretača postoje za GP.I naravno ovaj moj ima zakretač da smo jedva nasli,sve drugacije nego na obicnom gp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to nije problem do rucice same, jer pravi i prskalica problem, a to je druga rucica.

To je nesto do vlage u elektronici, jer se to desava samo zimi.
E sad, da li to moze da se otvara ili ne moze, pa da se ocisti, pregleda sve...to ne znam.

Jedna od opcija, koja je pomogla nekima na engleskom forumu je skidanje zastitnog poklopca ispod volana, pomeranje zastitne gume i uprskavanja kontakt spreja.
Ovo raditi sa iskljucenim kontaktom. Pomerati malo rucicu cisto da se razradi i tecnost da prodre, ostaviti da se osusi sprej nekoliko minuta, i zatim probati da li je situacija bolja.

Mislim da druge samostalne popravke nema. Ili skidanje volana i svih rucica i pitanje je da li to neko hoce da opravlja...

Edited by Bingodalton

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala prijatelju.....bas si dobro opisao problem..

Ja citav zivot vozam italijanska vozila, i brate stvarno imaju neke stvari veoma loše, od trapa i mijenjača,glave motora,enterijera i dr..(zavisi šta te sleduje ), ( kod mene je instrument tabla toliko ljepljiva,kao da si je mazao ljepilom za miševe ) ali od čega.?

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su bile komande za radio na volanu malo nefunkcionalne.
Naizgled ciste ovako. Onda sam izvukao te trouglice sa komandama, otvorio ih, uzeo vatu za usi i obrisao lepo sve kontakte i rade sada savrseno.
U sustini se nakupi znoj, prasina, sve komplet i ulepi. Pogotovo ako se pusi u kolima. Pretpostavljam da tako nastaju problemi i sa rucicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa kontakt sprejem može da pomogne bar će se znati da li je problem sa rucicama. Trebalo bi pregledato i naprskati konektore od ručica.

Ručice su u kompletu znači brisači i svetla-žmigavci. Ukoliko ima tempomat onda i sa njim skupa.

Mada čudno mi je to ako je problem sa ručicama kontam nije star auto,nema puno kilometara(benzinac)... ne znam ali nekako ne verujem da je problem u samoj ručici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bingodalton Kako si uspeo da skineš te trougliće sa mf volana? Jel previše komplikovano? Najverovatnije je to i meni problem kod mog volana tj što neće svaki put da mi lepo rade te komande..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezdo nije samo do konkretne rucice, kao sto kaze kolega, to se desi i na drugoj rucici. E sad, generalno ima veze sa spoljnom temperaturom i/ili vlagom, jer se ti problemi ne ispoljavaju kad je toplo, vec samo zimi, i tad moze da se desi za zmigavac uopste ne opali kad ga ukljucis.

 

Sto se tice trouglica, koristi "brute force" :)
Mislim da sam negde procitao da uzmes kreditnu karticu staru i njom podizes, da ne bi ostetio slucajno, a ta plastika nije toliko ostra, a cvrsta je.
Rukom, tj prstom-noktom, bice jako tesko. Samo vuces taj trouglic napolje, nemoj puno da krivudas, da ne razglavis slucajno.

Posle toga ako se dobro secam imas par zabica da odvojis masku i dugmice i onda obrisi. Nece ti delovati nista previse prljavo, ali videces koliko bolje radi kad to ocistis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala Bingodalton. pitam jel sam već jednom pokušavao da ih izvadim al sam ubrzo odustao jel sam se uplašio da ću nešto oštetiti oko volana, a to je i najvidljivije.. prodaću tako sa plastičnim karticama.. čime je najbolje očistiti? medicinskim benzinom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i svaki kontakt...alkohol recimo.

Kontakt mi recimo i nije bio prljav, vise su bili masni dugmici sa donje strane, obrisi lepo svaki.

Spojis sve bez vracanja na volan pa probas, definitivno ce biti razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kako se tebi maifestovao kvar al meni kada stisnem + na volanu on smanjuje i obrnuto.. misliš da ću to eliminisati čišćenjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desavalo mi se da na + uradi Mute, ta dva tastera su blizu, ili na sledecu stanicu prebaci na drugi source. Mada ako se dobro secam desavalo se i da omasi jel pojacavanje ili utisavanje, ali bas retko. To sam sredio jos pre god i po i za sada je ok, ali opet cu jer mi se desilo pre mesec dva jednom da omasi komanda, pa preventivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci,

 

da li je neko imao problem sa ljepljivom instrument tablom, povrsina je ljepljiva,a još mi je pas izgrebao.. pokusavao sam da ocistim ljepljivu inst. tablu,ali nicim nisam mogao, ako neko zna cime se moze neka napise..

Takodje,  ako neko zna kako rijesiti problem izgrebane  instrument table,neka napise,..

 

hvala i pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam postove kolega i kod mene su isti simptomi... brizgaljka tecnosti,migavci duga svetla... sve zeza kad je hladno... a kad je toplo sve ok... Jel neko resio problem, jel postoji opcija ciscenja ili remonta ili samo zamena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da zameniš i po mogućstvu ako nemaš tempomat kupiš komplet sa tempomatom.


Momci,

 

da li je neko imao problem sa ljepljivom instrument tablom, povrsina je ljepljiva,a još mi je pas izgrebao.. pokusavao sam da ocistim ljepljivu inst. tablu,ali nicim nisam mogao, ako neko zna cime se moze neka napise..

Takodje,  ako neko zna kako rijesiti problem izgrebane  instrument table,neka napise,..

 

hvala i pozz

Izgrebanu instrument tablu ćeš teško (nikako rešiti), a lepljivu instrument tablu rešavaš cifom,sundjerom i mukotrpnim čišćenjem. Posle čišćenja namaži insrument tablu neagresivnim sredstvom za poliranje instrument table i to je to.

Edited by punto jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...