Jump to content
FAS Goran
n.pesic

Gde točite plin?

Recommended Posts

Želim da upozorim drage forumaše da sam ove subote POKRADEN kada sam točio plin u moj auto na OMV pumpi kod Ade ciganlije.

Imam toroidni rezervoar od 42l, u koji pri 80% propisane količine treba da stane ~34l

Bez plina sam ostao 2-3 kilometra pre pumpe, tako da sam napunio koliko je moglo da stane i to je bilo 40 litara! Nikad mi nije stalo više od 32 litre kada je bio prazan, što znači da su mi drmnuli bar 8 litara.

Sutra ću da zovem direkciju da se žalim pošto je poslovođa bio odsutan sa posla.

Da li je neko već imao slično iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da to nije sve crno ili belo, kad je hladno vreme mislim da moze vise da stane a i pitanje je na koliko ti je podesen sigurnosni ventil, ima tu puno varijabli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na toj pumpi (gornja točilica) ali pre 3-5 godina bio je drastičniji primer. Taxisti u bocu koja prima 42 l sipano preko 60 l, mirno je sačekao kraj punjenja i tražio poslovođu pumpe (nije hteo da plati). Bilo mi je neobično jer se na donjoj (bližoj obrenovačkom putu) natočilo troje kola. Epilog ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak mislim da multiventil nije odradio posao jer je pritisak na toj pumpi malo veci. Potrosi gas i videces da ces preci vise kilometara nego sa 32 lit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traktor ne prasta greske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak mislim da multiventil nije odradio posao jer je pritisak na toj pumpi malo veci. Potrosi gas i videces da ces preci vise kilometara nego sa 32 lit.

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više puta sam imao istu situaciju. Dok sam vozio juga u bocu od 30l uspeli su da naguraju 36l TNG. sad u tipa točak boca 40l. Od 3 pumpe koje imaju TNG u lokalu na jednoj su uspeli da naguraju 41l na drugoj 39 i na trećoj 34l. Punim bocu do kraja uvek i praznim je dok se neugasi do kraja. Benzina uvek blizu pola raezervoara nekad pređem i 60 km dok napunim bocu. Radim tako zato što je točak boca i mrzi me da odvijam onaj poklopac da proveravam količinu, a dobro je da se vozi i malo na benzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa plin - nije svuda isti....

Na avia pumpi mi posrce 7.5 po gradu, na molu jedva preko 6l... Sta je tu cudno... Ne puni ni svaki turbo isto, kao ninpistolji na pumpama...

Tapatalk 997D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adu sam izbegavao, ali na ibarskoj (Vidikovac) odstupanje 0,5-1,5 l (na praznu bocu 42 l).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toro boca 44l, ventil uvek reaguje na 36-38l zavisi od pumpe do pumpe, na MBGvozdovac dosao na plin (bilo jos u boci) stalo 45,04l. Imali su srece sto sam kasnio, inace im ne bih platio, sacekao murju i potpisao sluzbenu belesku u kojoj bi stojao moj broj boce i izvestaj sa kase za tociono mesto i lagano se odvezao

Share this post


Link to post
Share on other sites

toci na NIS-ovoj pumpi pre naplatne rampe u Simanovcima :2guns:

e tamo su lopovi,a ovi samo malo kraduckaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pre neki dan sipao na NIS-u, u bocu koja ima zapreminu 35l stalo 45l a nije bila prazna. Evo sta se desava, vozio sam TNG na pumpe pa znam malo o tome. Nije temperatura u pitanju kao kod benzina vec pritisak. TNG ima svoj tecni i gasoviti deo i postoje dva odvojena creva u automatu za tocenje. Pumpadzije podese kompresor da "duva" vise gasoviti deo nego tecni. Protokometar odradi svoj posao i pumpadzija tako ustedi nekoliko litara. U rezervoaru tecni deo prelazi u gasovito stanje cim postane pritisak nizi i tako zaradjuju. Naravno, mi smo osteceni ali to nikome nije bitno, bitno da je neko uzeo novac a mi nemamo kome da se pozalimo. :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala pumpa kod GSP garaze Kosmaj na autoputu. Infas gas, kod njih kad god sipam najvise kilmetara predjem. Sa bocom od 35 litara gasa predjem od 460-480 km. Skoro sam sipao na ELP pumpi (isto na autoputu kod Vrcina) i sipao mi je 36 litara plina i presao sam jedva 400km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta pumpa koju si naveo kao i MBG su po meni najgore iz mog iskustva na Kadetu 1,6 te dve treba zaobilaziti u sirokom luku...

Meni naj avia,elp,i lukoil

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ S@le koje si probleme imao sa infasom? Bas me interesuje da znam na sta da obratim paznju. Do sad mi je motor super radio kad god sipam kod njih. A na elpu sam imao dosta problema. Uvek mi sipa vise nego sto staje u bocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na infasu mi nekako auto mnogo losije vuce kao da ima 20% manje konja a to osetim na uzbrdici najvise i samim tim mi je veca potrosnja,i uvek mi se to desavalo kad sipam kod njih...

A sipao sam kod njih samo kad sam morao tj ne mogu da stignem do neke druge pumpe i naravno ne vise od soma dinara !!!

Pre 5-6 god kad sam ugradio plin u kadeta uvek sam sipao od 8-10 litara i tako testirao potroslju a vozio do zadnje kapi,i posle par meseci sam skontao sta mi najvise odgovara i to ej to...

E sad neki kazu da zavisi od uredjaja koji je ugradjen,pa boca pa razne neke stvari vezane oko pritiska boce,pritiska na pumpi gde se sipa itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije temperatura u pitanju kao kod benzina vec pritisak. TNG ima svoj tecni i gasoviti deo i postoje dva odvojena creva u automatu za tocenje. Pumpadzije podese kompresor da "duva" vise gasoviti deo nego tecni. Protokometar odradi svoj posao i pumpadzija tako ustedi nekoliko litara. U rezervoaru tecni deo prelazi u gasovito stanje cim postane pritisak nizi i tako zaradjuju. Naravno, mi smo osteceni ali to nikome nije bitno, bitno da je neko uzeo novac a mi nemamo kome da se pozalimo. :2guns:

Druže, izvini ,ali ništa nije tačno. Pumpadžije nemaju šta da podešavaju "kompresor" . Kompresor ne postoji u instalaciji, postoje pumpe za istakanje i one ne mogu da toče gasnu fazu ;) Niti može da "duva" gasnu fazu umesto tečne. Plus što postoji mehanički uređaj, separator, koji služi da ne da gasnoj fazi da prođe kroz volumetar (iliti kako si ga nazvao protokomer). U rezervoaru dolazi do određenog para pritiska posle potrošene određene količine tečne faze ali ti gubici se mere mililitrima ;) Zaboravljaš i uticaj temperaturu , koju si rekao da nema veze. Temperatura ima velike veze za ekspanzijom tečne faze ali to nema tolike veze sa potrošnjom u kolima ;)

A šta misliš, što nije kod nas dozvoljena instalacija rezervoara za TNG nadzemno? (ima ih na nekoliko NIS pumpi,ali su na "mufte" stavljeni nadzemno :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dok sam vozio juga po Beogradu uvek sipao na Univerzal pumpi kod plavog mosta, kad se iskljucite sa autoputa prema Medakovicu. Imaju tocilice samo za plin. Tu su cesto bile guzve leti, dosta ljudi je tu sipalo. Kod njih nisam nikad imao problema, a kad bih sipao na pumpi kod mene u opstini jugo bi jedva isao i brze bio potrosio bocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li razlike u kvalitetu? U svoje dizele sam sipao samo na Eko pumpama i bio sam vrlo zadovoljan. U blizini su mi OMV i Eko. Šta bi ste preporučili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMV je fransiza. Da li svaka pumpa nabavlja gorivo za sebe ili isto gorivo se distribuira svima? Pitam jer jedni okivaju taj OMV u zvezde dok ga drugi kude...

 

Ja sipam na NISu Mirijevo i ELPu kada se predje Gazela. Pre sam sipao na Avii pre Plavog mosta. Isto korektno.

Lampica mi se upalila posle sipanja na EKO pumpi kod skretanja za Pancevacki. Moze biti da je i mapa bila losa. Uglavnom sam posle posete plinasu to sredio.

Slap na ukljucenju na autoput kod P.Mosta zaobilazim jer su prevaranti. Ako ne gledas, sipaju ti manje nego si platio.

 

Na Djevdjeliji je odlicno gorivo! I benzin i plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi na kojoj pumpi sipati gas u Srbiji? Ovo je katastrofa sta nam toce? Platis EKOLOSKO gorivo,a kvlitet nula. Pun smole,slabog kvaliteta jer jedva auto ide. Danas sam sipao u Bosni i auto leti. O cemu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...