Jump to content
FAS Goran
n.pesic

Gde točite plin?

Recommended Posts

Australija dotira svaki novougrađeni TNG uređaj, sa 1000 AUD, što je oko 50% troškova ugradnje.

Italija dotira TNG uređaje sa 650 EUR, a ovakvim vozilima dozvoljeno je kretanje u 18 područja u kojim konvencionalna vozila na benzin/dizel imaju zabranu kretanja.

Velika BritanijaKraljica kao i premijer koriste vozila sa ugrađenim TNG sistemom. U Londonu, vlasnici ovakvih vozila oslobođeni su plaćanja takse za ulazak u centralnu gradsku zonu (u vremenu od 7 ujutru do 18:30 popodne radnim danom).

Holandija raznim merama jako uspešno podstiče širenje TNG sistema. Procena je da u Holandiji ima preko 400.000 ovakvih vozila, što je čini drugom zemljom u Evropi, po broju konvertovanih vozila po glavi stanovnika.

Nemačka vlasnicima vozila na TNG daje poreske olakšice.

Japan: Čak 95% taksista koristi TNG.

Hrvatska takođe populariše TNG. Procenjuje se da u Hrvatskoj ima 15 000 do 20.000 vozila na TNG.

ŠpanijaNorveškaBelgijaFrancuskaPoljskaNovi Zeland, pa i Kina i zemlje Latinske Amerike i Afrike takođe raznim metodama popularišu upotrebu TNG-a

 

Srbija nema jasnu strategiju niti pravac razvoja po ovom pitanju.  

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam vozio turbo benzinca na plin svaka mala razlika u kvalitetu se osećala naročito zimi, kada je loš plin na potapanje gasa prebaci na benzin, jedino na petrolovim pumpama i moli se to nije dešavalo i nije bilo razlike plin benzin, a isto i zenin yaris prošle zime do Bugarske potrošnja na auto putu 10l,a u povratku sa bugarskim plinom 7l,ko je lud? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludi smo mi POTROSACI. Kad platis 1 litar gasa platis i akcize drzavi koja NISTA ne kontrolise. Umesto da gas bude 50 dinara kao ekolosko gorivo mi kupujemo po 76 i to katran. Kad skinem filter za gas unutra smole koliko hoces. I opet niko se ne buni. Ja ne razumem pricu da smo mi Evropa kad nam uvaljuju najveci krs zahvaljujuci odsustvu drzavne kontrole,koja uredno uzima akcize a za uzvrat NISTA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta smola se pojavila pre par godina kad su počeli i plin da markiraju te godine nema ko nije imao problem sa plinom tj.sa tom smolom. Mislio sam da je to rešeno kad evo opet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...