Jump to content
neshaoct

Rosi može opet da pobeđuje

Recommended Posts

Rosi: Zaplakao sam zbog pobede mog brata

rosi rosi.jpg

Polubrat Valentina Rosija Luka Marini je ostvario prvu pobedu u karijeri u Svetskom šampionatu u kategoriji Moto2, a legendarni Doktor je otrkio da je imao poteškoća zbog toga da spremi svoju trku u Maleziji. Valentino Rosi je u Maleziji bio veoma blizu da konačno posle više od godinu dana i prošlogodišnje trke u Holandiji dođe do pobede u MotoGP šampionatu. Doktor je tri kruga pre kraja u borbi sa Markom Markezom pao svojom greškom i ostao je bez toliko dugo očekivane pobede. Legendarni Italijan kaže da bi trkački vikend u Maleziji bio kompletan da je on posle pobeda Luke Marinija i Frančeska Banjaje uspeo da se popne na najviše postolje.

''Ovo je možda najgori momenat, posle pobede mog brata mogao je da bude to veliki dan. Emocija je velika, moraš da sediš u stlici i da se oporaviš i možda zaplačeš. Ja sam takođe malo plakao. Ali moraš i da se trkaš i to je toliko je*ote, teško je, veoma veoma teško. Osećaj je neverovatan jer je takođe osvojena i prva titula šampiona sveta za naš tim i za akademiju i fantastično je što je Peko osvojio svoju prvu titulu'', kazao je Rosi posle trke na stazi ''Sepang''. ''Moj brat me je impresionirao ove godine svojim napretkom. Veoma sam srećan i ponosan na njega. Iskreno nisam mislio da će biti prvi na nekoj trci ove godine. Nadam se da će nastaviti ovako'', poručio je Rosi.

Banjaja i Marini su inače članovi Rosijevog ''Skaj VR46'' tima koji se takmiči u Moto2 i Moto3 kategoriji. Taj tim je imao mnogo razloga za slavlje kao što je Rosi i kazao jer je Marini došao do prvog trijumfa u karijeri dok je Peko Banjaja overio titulu šampiona sveta u Moto2 kategoriji. Banjaja naredne sezone prelazi u MotoGP kategoriju i voziće za Pramak Dukati. 

preuzeto sa - Auto Blog