Jump to content
FAS Goran
Sreten91

Lancia Lybra - ICS problem

Recommended Posts

Od pre par dana je počeo jedan super problem da mi se javlja. Došao uveče kući, parkirao i zaključao auto. Ujutru otišao na posao i ostavio tako auto i kad sam se vratio, vidim da svetli nešto u auto. Pogledam, upaljen displej i traži da unesem kod. Reko biiip li ga, možda sam se zajebao pa ga ostavio upaljenog, pa se on resetovao, ili šta već.

Unesem kod, upalim ga i provozam malo da dopuni akumulator jer je glupi displej verovatno sve vreme radio. Opet ga zaključam i ostavim.

Sutra se vraćam sa posla i sednem u auto, kad akumulator skroz prazan. Izvadim ga i ostavim na punjaču celu noć da se fino napuni pa sutra da vidim šta se dešava. Problem je sledeći.

Kad ga ugasim, displej stalno na svakih par sekundi blica (na trenutak zasvetli belkasto) i kad dam kontakt traži mi da unesem kod. Unesem kod i od ICSa i od navigacije i kad ugasim kontakt sačekam da prođe par sekundi i glupi displej počne da blica. Dam kontakt i opet traži kod i tako sad svaki put. Ne znam da l' akumulator zeza, jeste mator i malo je oslabio ali pali bez problem i napon mu je oko 13V kad odstoji preko noći. Uglavnom, izvadio sam ga dok ne vidim šta je. Ima li ko kakvu predstavu

šta može biti u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opali mu reset na fabricka podesavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ipak mislim da je tu u pitanju neki kvar. Mozda neka vlaga pravi kontakt negde.

Ako ti ne upali ovo sa resetom, skini ti ICS i odnesi ga u kucu negde da se dobro osusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pomislim da treba da vadim to čudo iz table, glava me zaboli.

Pa nemam ja šta da resetujem jer se on sam resetuje svaki put kad se izvadi akumulator i vrati sve na fabrička podešavanja.

I ja nešto sumnjam na vlagu, jer je to počelo od pre par dana da se dešava a u međuvremenu nije ništa rađeno na autu.

A kad se vozim, to je katastrofa kako se magle sva stakla unutra. Može da se vozi samo kad je uključeno max odmagljivanje stakla i kad radi kompresor.

Ali to je već drugi problem koje ću, nadam se, rešiti kad očistim onaj kanal ispod brisača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas skinuo ICS i uneo u kuću na toplo da se malo ugreje. Posle ga nakačio da probam i sad sve radi kako treba.

Da l' je zbog vlage pobesneo, ko će ga znati. Izgledalo mi je komplikovano skinuti, a u stvari je 5 min posla.

Sad ga upalim, i čuje se pod haubom da nešto šišti kad dajem gas. Zemljo, otvori se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kralju...ne znam da li je do sad vec neko pisao..

A da ti nije problem u akomulatoru, padne napon u njemu pa brljavi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam u prvom postu da je akumulator dobar.

Juče i danas normalno radi. Ne znam koji mu je ku*ac.

Sumnjam na ladan lem u samom ICSu pa da možda zbog toga brljavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao si da je aku mator i da je oslabio, nisi napisao da je dobar...ali ok. Probaj, resi problem pa resenje podeli sa nama ... :rolleyes:

Koliko je dobar aku kada je displej uspeo da ga isprazni...o tome pricam, ali ok, ako ti tako kazes. Javi da li si resio problem. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet sam ga skidao i ovoga puta otvorio ceo ICS. Pored neke žabarske SIM kartice koja je ispala kad sam otvorio ICS, našao sam i par ladnih lemova kod tropinskog stabilizatora napona koje sam prelemio, ali nisu mi delovali kritično pa da možda zbog toga jebava kontakt. Uglavnom, već nekoliko dana radi normalno i ne pali se sam niti resetuje. Ako krene opet onda ću pravac kod električara, jer nemam više ideja šta može biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia Lybra1.9Jtd Pali se displej,sam od sebe,kada je ugasen auto i trazi unosenje koda.

Edited by neshaoct
spojeno by Sreten91 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao indentičan problem sa mojom Lybrom dok je bio onaj gadan minus. Malo sam čačkao oko ICSa i od tod mi se više nije javljao taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode,
Imam problem na lybri na displeju mi ne pokazuje tacnu potrosnju kao ni prosjecnu brzinu ili trenutnu posto ne znam koja je.Uvjek cu sifre potrosnje 8.3-8.8 bilo da vozim u lokalu bilo da vozim na otvoreno.Prava potrosnja je kombinovano nekih 9 litara obzirom da sam na 17 tocak to je za ocekivati.Takodje ne pokazuje kao sto rekoh kilometrazu na displeju dodje do 26km/h i to je to.Inace ostalo sve radi sto se tice ICS znaci sve funkcije i alarm za speed limit i sve je kako treba.Sat datum stanice na radio sve je ok samo potrosnja i kilometraza nijesu.Moze li to bit zbog vrlicine tockova ili sl.
Kako se ovo rijesava i moze li se uopste rijesiti zna li neko od vas.Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon kupovine lybre nadjoh na forumu kod za ics, radi ics, ali za navi nije dobar kod. Problem kod radija je taj sto izgleda kao da sve radi dobro. Medjutim kada hocu stanice da trazim imam tri opcije: autostore, frequency i settings... i ni jedna ne radi. Nema brojki, autostore kliknem searching in progres sekundu i nista.

Nikako do zvuka doci

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcv930.jpg  cxcv931.jpg  cxcv932.jpg

 
cxcv933.jpg

 

Lybra 2.4jtd (103kW)

 

E puno slika :)

 

Prva slika (pitanje): Nisam siguran šta znači šta...

 - prvo je valjda vreme koliko putujem

 - pređeno km u toj turi

 - e sad jel ovo prosečna brzina

 - i jel ovo prosečna potrošnja?

 

Druga slika:

 - Gde su mi frekvencije zna li iko ili moram do elektroničara, ne znam da li je kvar ili neznanje korišćenja istog

 

Treća slika: 

 - Isto kao i druga slika

 

Četvrta slika:

 - Jel normalno 100km/h u petoj 2000rpm

 - Mislim da mi sve sijalice rade, kad ugasim farove ugasi se check, koje sijalice sve kontroliše CHECK

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  To rođače, to mi je trebalo, u inače u ovim uputstvima ne piše rešenje za ovo. CHECK se odnosi na vanjska svetla, a to je ono što je mene interesovalo, kao da ti je rekao da ne radi jedna sijalica u Las Vegasu. Ne radi prednja desna pozicija. Samo da saznam kako da je zamenim, skinuo bih ceo far, nešto nije u redu sa sijalicom. Video sam negde ovde kako je jako lako skinuti far, dva toreksa i opruga. Oprugu nađem ali toreksa nema, ima šrafova bočno na faru (mora krilo da se skine) i prema sredini auta, nema mi baš puno logike da se tako skida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ milenkos78

 

Ne možeš u ovu jednu temu ''trpati'' sve što te zanima i od nje praviti ''svaštaru''. U temi na kojoj smo samo o sadržaju u skadu sa njenim naslovom.

O drugim pitanjima u drugim temama. Ako već postoje takve, nadovežeš sa u njima, ili ako ih nema otvaraš je. :thumbup:

 

Link ka uputstvima je dat ne zato što je u njima rešenje bilo kog tehničkog problema, već zato što je u njima objašnjen ICS, šta pokazuje, kako se podešava, a ti si imao deo pitanja i oko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi mi na becker radiju zvuk, uopšte nisam čuo zvučnike od kad sam kupio Lybru, ni za mobilni, ni za cd. Kako da proverim zvučnike i pojačalo, da eliminišem radio? Displej radi normalno, jedino na stanicama ne prikazuje frekvencije, a na autostore, samo na sekund prikaže searcing in progres i to je to. Znači interesuje me kako da ispitam ispravnost zvučnika i pojačala, ako je crkožao tjuner da menjam radio ili pak da tražim i pojačalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi mi na becker radiju zvuk, uopšte nisam čuo zvučnike od kad sam kupio Lybru, ni za mobilni, ni za cd. Kako da proverim zvučnike i pojačalo, da eliminišem radio? Displej radi normalno, jedino na stanicama ne prikazuje frekvencije, a na autostore, samo na sekund prikaže searcing in progres i to je to. Znači interesuje me kako da ispitam ispravnost zvučnika i pojačala, ako je crkožao tjuner da menjam radio ili pak da tražim i pojačalo...

Pošto ovde odgovor nisam našao, niti bilo gde na netu. Bio sam kod pet autoelektroničara koji se bakću i dekodiranjem, čudili su se, probali ics bez navigacije, inače ne može da radi bez dodanih intervencija (samo uključivanjem džekova), pa su tražili ics sa navigacijom. Nismo našli. 

Danas padne mi roletna, vozim ovakav auto, a ne radi mi muzika. Alat pred sebe... i redom... Grafičar sam inače po struci, tako da nemam puno dodirnih tačaka sa ovim. Probam da li zvučnici rade sa ćaletovim radijom, rade, kopaj dalje.

Dovod struje? Ima.

E sad... ima tu neki becker, a ima boga mi i siemens, da li oba dobijaju struju???

Tražim ja instrument i vidim u alatu set osigurača za auto, a inače ih nemam u autu, daj da ih ubacim u auto... OSIGURAČ???

Pogledam crveni 10A osigurač na radio, a on izgoreo...

Stavim novi i sve radi savršeno.

 

PROBLEM SOLVED!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispade na kraju tako banalni, jednostavni problem, a pravio toliko glavobolje. 

Hvala što si se setio foruma da napišeš šta je pravilo problem, sigurno će nekome značiti. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...