Jump to content
FAS Goran
Zoranic MNE

Alfa Romeo 147 JTDm 16v - posle agresivnije vožnje baca varnice iz auspuha?

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Nedavno sam kupio Alfu Romeo 147 JTDm 16v,

auto je ok, samo me nesto od sinoc zabrinjava, dakle posle agresivnije voznje primjetio sam da baca varnice iz auspuha,i to mnogo varnica, sta mislite do cega bi to moglo biti ? drug mi kaze da je to normalno i da se cisti katalizator :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regenerise se DPF, a mozda i nemas katalizator nego cevcugu do kraja? :lol:

Je l' cipovan? :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

JTDm 16v bi grebalo da ima, trebalo bi i da mu signalizira da je krenula regeneracija... Pod kola pa neka vidi. :)

99% je to... A i dobro ga je iscepao, varnice na dizelu. :)

Tapatalk 997D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima filter onda ima i rezervar za AD-BLue.... možda nema tečnosti da brizga kada se katalizator užari pa izbacuje varnice samo i senzori diferentnog pritiska u DPF-u bi prijavili nešto na boardu. Bar bi tako trebalo, ili je neki od njih i rikavela pa nebrizga tečnost kako treba pa se previše užari katalizator!Prvo dijagnostika pa ostalo, naravno ako je tu katalizator i sve što treba!

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

DPF i katalizator nisu ista stvar, a tečnost koju spominješ ne mora nužno da ima auto sa DPF jer regeneracija radi po sasvim drugom principu (ušpricava se nafta u izduv i pali se u DPF-u).

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA da se regeneriše što može da ima za rezultat te varnice. Ima nekoliko vrsta tog sistema., Oksidacijski, Akumulacijski,Denoxtronic 1 i 2 (koristi ad blue i više se primenjuje na teretna vozila, mada ga Francuzi dosta koriste Citroen, Pežo u varijantama sa jačim motorima), i Departronic to je što ti kažeš ubrizgavanje nafte u izduvni sistem kad temperatura gasova pređe 600 stepeni da bi se sagorela nakupljena čađ i možda tada dolazi do tog varničenja....Dosta sam morao da se upoznam sa ovim jer sam hteo da kupim auto sa dpf-om koji ima ad-blue tank, pa mi nije bilo dobro od cifara koje se tu pominju od koliko košta tečnost i filter...a kao stari automehaničar(sticajem okolnosti neradimi u struci) morao sam da naučim materiju... ;D

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo mene :)

sto se tice boarda,nije tad prijavljivao nikakvu gresku.

Da li je cipovan ili ne,to stvarno ne znam. auto sam uvezao iz njemacke,pa cisto sumnjam da mu je neko vadio katalizator,jos i ne dimi nikad i dosta tiho radi.

posle te noci kad sam ga izduvao,nisam primjetio nista drugo osim sto mi auto ide mnogo bolje i jace poteze iz niskih obrtaja. Do tad uopste nisam bio zadovoljan performansama,jer auto je bio totalno umrtvljen i moj bivsi Punto JTD bi ga tad tako umrtvljenog ostavio ko banderu :)

mora da je to samo od lezanja i gradske voznje prethodnog vlasnika. samo sam mislio jedan dan da ocistim onaj EGR ventil,kazu mi da je on 100% glibav.

jer zna neko nesto vise o njemu?

Edited by Zoranic MNE

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je normalna pojava kod dizela kada se agresivnije vozi, i da nije nista od ovih modernih ..anja, auspuh obgoreva iznutra, pali se garez iznutra, koje kod tebe koliko vidim nece biti :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he samo prangija.....Treba sa vremena na vreme dobro izduvati dizela pogotvo ove naše JTD i MJTD makine da istera tu garež i čađ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma oce to kad dodje od normalnog vozaca pod nogu nekog zustriheg mladica. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...