Jump to content
FAS Goran
mirx

Stilo 1.9 JTD - ulje na spoju creva za vazduh i motora

Recommended Posts

Pa ako ti na 3000 km spusti merac na pola sipkice kao sto kazes onda ti to trosi otprilike preko 1 l na 10000 km.

Ne znam sta jos reci ja bih sve to ocistio i sredio ceo usis da bude cisto ceo  motor.I onda bih pratio gde pusta,po toliko potrosnji bih rekao da ti je turbina u prvom stadijumu za remont a inace postoje tri stadijuma.

Ako si pri parama idi prvo u servis goran znas koji je da ti ispita turbinu ako je do nje onda idi na remont kioji ce mnogo manje da te kosta ako ja budem u pravu i turbina bude u prvom stadijumu.

Najbolji za remont turbina i koji priznaje garanciju i reklamaciju je turbo servis iz Uzica.

A znam i da servis Goran kada skida salje za Uzice.Mislim da su ruke 5000 za turbinu.Ali to je najbolje da proveris.
Kod gorana ti je pregled besplatan samo moras biti u 07:45 u servisu radnim danima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo crevo sa interkultera do usisa je najgore, javise masnoce ima. Skinuo sam ga i komplet oprao. A da ono pusta, sta znam, napunio sam ga vodom, napusio obe rupe i nije curkalo nigde. Generalno deluje mi kao da je crevo u super stanju, ne vidim nigde pukotinu ili nesto. 

Crevo sa turba do interkulera je slicno kao i ovo sa slike ali nema naslaga u toj meri. Kada sam ga skinuo sa interkulera, izaslo je par kapljica svezeg ulja. Nisam imao bas puno slobodnog vremena da sve rasturim i ocistim ali to je sledece u planu. Mada generalno, zvao sam neki servis, prvi na guglu posle servisa iz Uzica, Makedo Gas valja, isto rade remont turbina. Kod njih je isto besplatan pregled pa razmisljam da odem do njih, ili do tog Gorana da pregleda pa cu videti. Pri parama za remont turbine bas i nistam ali ako bude moralo, sta da se radi.

Kako stoje stvari za ciscenje usisne cevi, koliko je zeznaje skinuti i koji sve dihtunzi trebaju (ako trebaju)? Da li crevo od turbine do interkulera ima dihtung na samoj turbini, vidim da je metalni spoj?

I da li postoji neki nacin sam da utvrdim da li je do same turbine? Nesto sam citao, ne secam se tacno gde, skine se crevo sa turbine, upali se auto i gledam da li prska ulje iz nje. Ne znam koliko je taj test pouzdan i siguran generalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, MilosBG said:

Potrosnja ulja oko pola sipkice za 3000km (ne znam tacno koliko je to u litrima)

"Interval" na sipci od Min do Max je 1l . Sto znaci da debelo gubi ulje, oko pola litra na 3000 km ili oko 1.7 l na intervalu malog servisa. Verovatno je turbina u problemu, kao sto kolega kaze, cim ima ovoliko ulja pre i posle IC.

Ispravan JTD se makne samo trunku sa nivoom ulja od zamene do zamene, ako je sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini pouzdani i koji priznaju reklamaciju i sve to kako treba i odrade posao kako valja je turbo servis iz  Uzica,molim te kao brata da me poslusas i verujes ,skinio sam do sada preko 100 turbina ne znam ni ja i samo sam jednu reklamirao i bilo je reseno u Uzicama.Svi ostali koji rade ovde u BGD remont bez omalozavanja napate isto moyda cak i vise nego Turbo servis i ne priznaju reklamaciju.Znam dosta njih koji su radili na drugom mestu i crkne posle 1000 km.

Servis Goran ne radi za dzabe turbine u Uzicama.Ako ne verujes meni pitaj i bilo koji ovlasšćeni servis bilo koje marke i svi ce ti reci za Uzice.

Ti dajes pare i tvoj problem,sto se tice pregleda idi gde hoces ali ako treba da je radis poslusaj mene.

Evo ti link do njihovog sajta i pozovi i ima njihovo predstavnistvo u BGD u Žarkovu.

http://www.turboservis.rs/?index

Capture.PNG

A na ovom linku samo pronadji svoj model i videces cenu ali najbolje je da pozovoes i da objasnis problem sa operaterom.

http://shop.turboservis.rs/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=496&Itemid=64

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i mislio, da je sipkica 1l ulja ali ajd, nisam bio siguran. 

Dalibore kod Gorana cu ici na pregled, da kaze svoje misljenje a turbinu svakako saljem u Uzice, nisam ni mislio drugacije. Znam da su najprofesionalniji u svom poslu. Generalno, koliko izadje remont turbine kod njih, okvirno cisto da znam cifru?

Nisam bas pri parama sad za remont ali cu svakako ici na proveru i rasturicu ceo usis posle turbine da operem i odmastim detaljno pa cu pratiti kakva je situacija.

Sa cime se pere interkuler?

Citao sam neke teme i vidim neki pominju benzin, lakse hemikalije za odmascivanje.Da li bi moglo sa Akrom K2 ili Axel Sgraso-om odradi posao bez nekih posledica? 

Generalno ta dva najvise koristim pri pranju motora i delova, najbolje od svih na trzistu, bar iz mog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remont turbine kod njih  kosta minimalno 220 do maksimalnih 320 evra.Snjima se dogovoris lako.Ako ti je auto hitan oni ce ti dati drugu turbinu da ti mozes da vozis dok tvoja ne bude gotova.Imas mnogo mogucnosti.Dok je nova kod njih oko 500-550 evra za 1.9 motor ali nemas potrebe za tim.Oni kada urade remont to racunaj kao novo i miran si do veka.

Idi ti prvo kod Gorana vidi sta ce on da ti kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, 

Moze li mi neko reci kakobse zove ovaj dio? Na njemu mi pusta ulje pa bih da to rijesim? I kako je najbolje rijesiti, dihtung ide ili neka se masa nanosi? 

IMG_20171113_161454.jpg

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima gumica izmedju. Problem koji svaki jtd ima. Ako ne vlazi mnogo ne diraj, a opet ako vlazi mnogo nesto drugo jd u problemu :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multijet je u pitanju...gumica je znaci, da li se ima kupiti druga u prodavnici ili na neki dr nacin da to rijesim? Pusta puno, moram ulje da dosipam cesto...

Nisam bas najbolje razumio, sta moze dr da bude? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusta ti na tom plasticnom crevu pa sliva dole ka menjacu?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mozda bas najbolje oznacio, pusta na ovom velikom crijevu sto je spojeno na motor sa 3 imbus sarafa...evo na ovoj se slici bolje mozda vidi. 

IMG_20171113_210827.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na to sam i mislio ali si me zbunio time sto kazes da dolivas ulje a to vec ne bi smelo jer su jtd i mjt poznati po tome da ne trose ulje. Jel imas ispod njega ono bas dosta ulja, ono da je ociglefno da curi tu, ne da je samo masno kako je svima inace?
Kroz njega prolazi vazduh koji gura turbina, tu idu i uljne pare pa je zato masno po malo. Ukoliko imas taj gubitak ulja a kazes da tu curi, ja bi prvo pregledao turbinu.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Curi na njemu sigurno jer sam fino oprao motor i pratio, vidip sam da je tacno na tom spoju crijeva i motora. Potrosi sigurno 1L na 10 000 km, sto ranije nije bio slučaj. Sto se turbine i ostalog funkcionisanja auta tice nemam bas nikakve promjene, ona radi kao i ranije...sad ne znam ima li to veze. Je li moguce da je bas dotrajala ta gumica i da dosta pusta na njoj? Ili da se bas bacam na turbinu? Mozda je ovo sa gumicom jednostavnije probati i naravno isplativije ako moze da je do toga, sta predlazes? I kako da trazim u prodavnici glumicu, za crijevo od uljnih para ili kako vec? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal je ima uopste kao deo, napisace jos neko. Podbacivali su ljudi nesto iza nje da je malo izbace a i mazali su diht masu, silikon na sastavu. Moj ti je savet da prvo pogledate turbinu, nista ne kosta a mnogo znaci :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iz Republike Srpske sam ja, a ovdje i nema bas nekih strucnih  majstora gdje sam ja pa zato mi je problem i gledam da rijesim sam sve sto mogu. Vidjecu da ga otjeram nekom dalje. Ako ima jos neko neki savjet, misljenje bilo bi fino da napise. 

Hvala puno na objasnjenju...onda cu se usredsrediti na turbinu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad na prvu sam skontao da je ovo crijevo bilo bez selne i slabo pricvrsceno, da li je moguce da je tu gubilo ulje? Stavio sam mu selnu. Ako nije onda remont turbine...

IMG_20171114_093557.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos samo me zanima za ovo crijevo je li moguce da tu gubim ulje, ne znam ni od cega je... Tako da se izvinjavam ako pisem na pogresnom mjestu. 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Multi

Pitanje je spojeno sa postojecom temom, tako da slobodno mozes da nastavis diskusiju ovde.

Sitno "balavljenje" je manje-vise karakteristicno, u pitanju su uljane pare. Nastaju na spoju creva koje dovodi rashladjen vazduh iz turbine i intercoolera i bloka motora. Kod Stila je taj spoj dodatno nesrecno resen plasticnim crevom (80 KS varijanta ima metalno crevo od turbine, posto nema IC), tako da se vremenom deformise. Procitaj kako smo resavali to - od podmetanja gumice (koju je pomenuo Mica), dihtovanja masom ili kupovine novog creva koje postoji samo iz originala i nije bas najjeftinije.

Sve u svemu, to nikako ne bi smelo da bude razlog za dolivanje ulja, pogotovo u meri u kojoj navodis - 1l na 10 000 km (a 1.9 su poznati po zanemarljivoj potrosnji ako je sve u redu). Koje ulje si sipao, koje gradacije, koliko je degradirano (ili vremenski interval od zamene), u kojim rezimima se auto vozi? Npr. kod sebe sam za 9 godina primetio da gubitak od 0.2 dl Selenie WR na intervalu zamene (10-12 000km) ode uglavnom u poslednjem kvartalu pred servis, bar je moje iskustvo takvo. Sada imam Shell Helix Ultra po prvi put, pa tek pratim kako se ponasa (naravno, 5-40 u obe varijante).

Licno bih prvo proverio liniju turbina-IC (da li se primecuju naznake popustanja turbine bilo gde), ocistio ih naravno sa crevima izmedju i pratio situaciju nadalje.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Ivane, 

Sipam Seleniju 5-40 ulje...godisnje prelazim oko 25-30k, a ulje mijenjam i prije 10 000km,obicno na 9k. Jedino me jos zanima je li moguce da sam gubio ulje na onom malom crijevu sto sam ga obiljezio jer je bilo labavo i bez selne? Posto ne znam koja je njegova svrha. Naravno, moracu provjeriti turbinu... To moram kod majstora, ne mogu sam? S obzirom da su me ovdje majstori 2-3 puta razocarali svojim znanjem izbjegavam ih kad je god moguće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

ako se sećaš, da li plastično crevo od ic do usisa tražio novo, tj. da li postoji u ponudi? Takođe treba da zamenim to već duže vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam@Ivan ali mislim da znam odgovor. Kolega je novo uzeo kod Bogunovica, mislim da samo iz originala ide, oko 5.000 din je, ako se ne varam, znam da sam i ja jurio.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mel

Samo da ti ostavim notifikaciju - pitanje je prebaceno iz teme o kvacilu, u postojecu temu gde smo vec dosta pricali o pomenutom crevu.

Upravo tako kako i postovani kolega u prethodnom postu rece. Plasticno crevo od IC do usisa je postojalo samo iz originala. Mogu da pogledam tacnu cenu, ali na prvu mislim da je bilo upravo tako - cca 50 EUR. Sada moze samo da bude jeftinije, plus mozes i da ostvaris popust sa clanskom karticom.

Ako vec petljas oko IC, moj savet je da obavezno proveris i da li leva obloga suspleha slucajno ne sece crevo koje se na njega naslanja. Kod sebe sam to davno obezbedio, a vidjao sam vise puta da ljudima tu prosece i prosvira crevo, veselo moze da bude ako dodje u dodir sa vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala veliko obojici, ja sam mislio da je teško nalazi samo taj plastičan nastavak creva. Poslao sam upit bogunoviću, moram uzeti to hitno, baš me nervira od kad je krenuo da balavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puklo je crevo? Kako? Ili menjas celo crevo zbog dihtunga-gumice koja je na spoju tu? Pitam onako, i meni slinavi tu kao i svakom ali zasto bih menjao celo to crevo ubog jedne gumice. Stavio bi drugu, namazao silikon ili nesto trece... ja jos to nisam skidao jer ne mogu da provalim dal je problem tu na spoju ili u osovini klapne za gasenje :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...