Jump to content
FAS Goran
grujo

Fiat Ducato 2.8 JTD - problem sa ABS-om

Recommended Posts

pozdrav,

vracajuci se pre par dana sa puta,pocinje nesto cudno da mi se desava...pri brzini do 30 km/h cujem zvuk kao da odradjuje abs(krrrrr)preko 30 prestaje.kad treba stati kocnica tvrda kao kamen i cim pritisnes malo,pocne da drobi kao da se kida nesto.izvadio osigurac od abs-a i dosao do kuce,pa sutradan do majstora.kaze mi covek otisla abs elektronika.odmah smo pregledali i kocnice,medjutim sve je menjano pre 20tak hiljada,tako da je sve ok.

majstor mi je spominjao neku suludu cifru od oko 500e za zamenu elektronike,pa me sad interesuje da lije neko imao slican problem i kako je resio.

da lise elektronika moze skinuti i popraviti?

ili gde naci povoljno polovnu.

ducato 2005. 2.8JTD teretni

hvala

samo da dodam,bez osiguraca koci normalno,neradi naravno abs i asr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onako laicki... "otisla elektronika" je malo presirok pojam, sta to zapravo znaci... Elektronika u i senzori i zice i konektori i centrala... Pa nije sve to crklo. Verovatno je centrala absa ilii neki senzor. viidi vec na dijagnostici sta je problem. A cifra ne verujem da je bas 500 evra....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sto je interesantno ne izbacuje gresku i na dijagnostici nema nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

prljavi bre senzori nisu otisle iberzokne kataklajznri i sl

nek ocisti majstor senzore.... i daj mi jednu crvenu i nek se udara nogama u dupe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi da da crvenu? :)

I ja tipujem na senzore kao drug Gusar. Daj i meni crvenu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je slucajno elektronika u kvaru (a cisto sumnjam), imam ja par komada viska i dacu ti za 50 evra a ne 500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce i da je neki lezaj tocka malo ostecen pa da zbog njega lupa abs stalno . . . Elektronika ili radi ili ne radi, nema tu preko 30 ili ispod 30 . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

lezajevi su menjani skoro,ali znam samo da nije skidao majstor abs senzore,jer sam ja nosio na presu kod prijatelja da izbije i ubaci lezajeve.sad odoh odma do prijatelja da skinemo abs senzore i da vidimo sta je.javim se posle da napisem sta smo uradili.

hvala svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

prijatelj ti zahebo senzore kad je nabijao lezajeve zato su sad pobudalili.... prijatelj ti duguje senzore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a @grujo nama po crvenu :D

Kažu da je teško skinuti stari senzor i vratiti ga a da se ne ošteti. Zato ovi sa otpada uglavnom kad tražiš senzor prodaju ga zajedno sa glavčinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva bre elektronika za Abs, ako je slucajno do toga, izvadi osigurac kao i sada sto je i vozi slobodno, znas i sam koliko treba dukatu da prokliza, skoro nikad...po meni to nije bitno toliko uopste. Kada ides preko trazi to sto ti hvali i nakraju ces da ga nadjes za neke smesne pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo problema

cxca83.jpg

zavarili ga i vratili na zglob,gde mu je i mesto...usput ocistili i abs senzore...

sve u svemu najbezbolnije sto je moglo biti.

nemam ideje kako je mogao da pukne,ali svasta se desava...

pozdrav svima :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas pozajmio dukato, prevezao šta treba prešao 350km, i pola kilometra od mesta gde treba da ga vratim, izgubim dva cilindra... Jedva tih petsto metara 25km/h dogegam, ne bih da me 17:00 nije opasno stiglo.
Otvorim Haubu, sa zgoroženim vlasnikom, prodrmam kablove oko Dizni, sastavi i radi normalno, pa prestane opet kablove opet ptodrmam dobro proradi, ali mislim neće to dugo tako..
Koje tačno kablove da gledam pošto je to snop.
Kako se ti kablovi zovu, da vidim sutra za cenu.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa taj snop :D Skini izolaciju polako pa proprati o cemu se radi. Pregledaj i dzekove na injektorima. Taj motor nema problema nisacim :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije imao dok ga ja ne provozah
Hvala, pogledaću sutra u te konektore.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta glupo moze da se desi ali posto tako vec reguje kada mrdas taj snop onda kreni odatle. Mi smo 2 meseca imali problem sa gasenjem u voznji iz cista mira i pritom izbaci razne greske, obicno kao gubitak napona u magistrali dok se slucajno nije otkrilo da je bio ulozak brave za paljenje u pitanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, krenuću odatle pogledati te kontakte. Za dalje pitam prvo ovde pa ako ne ide zovem majstora

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da javim, kablić koji kontroliše rad druge dizne, bio u kratkom spoju na više mesta čak i na utičnicu samoj, rešeno krpežom, radi...
A vlasnik nek kupuje komplet kablove jer su svi na izdisaju

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda od miševa, ko će ga znati

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je to s..nje za njih. Umeju mnogo bolje :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom stoji, prođe godišnje 3-4000km, nema šta drugo nego mišonje.

Tek sad vidim da je tema problem sa ABS...

Ni to mu ne radi, i sija sve što može, ali kombi ide ko munja al stvarno ide odlično.

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...