Jump to content
FAS Goran
MISHONNIUM

Lancia Lybra - indikacija pregorele sijalice

Recommended Posts

Drugari, sta to moze biti pa mi vise ne prijavljuje na displeju da mi je pregorela sijalica u faru?
Ranije lepo izbaci na displeju, na mestu sata ono upozorenje. Sada jok.
H7 izgorela a on ni mijau :)
Inace mi te sijalice nesto brzo izgaraju. Da li je mozda razlog kvalitet tih sijalica ili stogod drugo?
Koje sijalice trosite i da li ste zadovoljni sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kako kod tebe, ali kod mene na lybri prijavljuje samo kada crknu pozicione sijalice...a sto se tice h7 oborena i duga, nije mi prijavljivao gresku kada iste crknu...znaci samo pozicije prijavljuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ubacio xenone na kratka svetla...znam da sam pitao majstora jel moraju oni sa ponistivacima gresaka, zato sto lybra prijavljuje to cudo...

kaze meni majstor ne, ne mora...zato sto prijavljuje samo kada crknu pozicione sijalice...i stvarno nemam problema sa prijavljivanjem greske zbog xenona...

jedino ako nije od lybre do lybre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Meni je do sada crkla sijalica registracione tablice (pozadi, naravno) i to je lepo prijavljeno na displeju. Takođe jednom je crkla sijalica zadnjeg stop svetla, i to je prijavljeno na displeju, ali na drugačiji način.

- Nizak nivo ulja je prijavljen jednom, iako ulje nije bilo na minimumu, mereći na šipki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto mu muka, gotovo da sam siguran da sam imao slucaj prijave sijalice kratkog svetla. No mozda gresim.

Sve u svemu, H7, bilo koje marke koje sam uspevao da kupim u radnjama ne sastave mi 3 meseca.

Ima li neko preporuku za dobru i trajnu sijalicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto mu muka, gotovo da sam siguran da sam imao slucaj prijave sijalice kratkog svetla. No mozda gresim.

Sve u svemu, H7, bilo koje marke koje sam uspevao da kupim u radnjama ne sastave mi 3 meseca.

Ima li neko preporuku za dobru i trajnu sijalicu?

Moguće da ti je tad crkla još neka sijalica zajedno sa dugim/kratkim pa je prijavljivao. Kod mene je stalno bilo upaljeno upozorenje dok nisam izmenjao sve pregorele sijalice, jedno desetak sam ih promenio na raznim mesti.

Ostalo mi je još rikverc svetlo da promenim koje znam da ne radi ali ga ne prijavljuje. Nikako da se nakanim da rasturim štopaljku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osram i Narva. Izbegavaj kupovinu sijalica tipa - dajte mi sijalice za to i to. Skoro uvek dobiješ neke no name kineze koji pregore već sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mihailovic

Naravno da znam, nikada ih ne dodirujem prstima.

@BaneJ

Narva mi pregoreva kao luda. Osram traje malo duze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim Osram, ali samo one na kojima piše OE quality. Traju mi oko 10 mjeseci sa upaljenim svjetlima non stop i cca 25000 km.

Nightbreaker zaboravi. Svijetle super max 4000 km.

Xenoni su mozda zanimljivi, ali samo verzija H7RC. One su kraće i imaju crni prsten koji sprečava samozasljepljivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kada sam kupio auto pokazuje mi da je pregorela zadnja desna sijalica, menjao sam je ali uvek obavestenje ostane. Jedina stvar koju sam primetio jeste da zadnje desno poziciono svetlo svetli za nijansu slabije od levog, cistio sam i smirglao kontakte gde naleze sijalica ali bezuspesno, da li neko ima ideju sta bi moglo da bude? Samo da napomenem da sam ostale sijalice pregledao i sve rade a i bord prikazuje zadnju desnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je pozicija slabije svetlela, ja zamenio sijalicu međutim obaveštenje ostalo. Onda sam se sasvim slučajno setio da je možda crkla sijalica koja osvetljava tablicu i ispostavilo se da je to bio problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, sta to moze biti pa mi vise ne prijavljuje na displeju da mi je pregorela sijalica u faru?

Ranije lepo izbaci na displeju, na mestu sata ono upozorenje. Sada jok.

H7 izgorela a on ni mijau :)

Inace mi te sijalice nesto brzo izgaraju. Da li je mozda razlog kvalitet tih sijalica ili stogod drugo?

Koje sijalice trosite i da li ste zadovoljni sa njima?

 

Drugari, sta to moze biti pa mi vise ne prijavljuje na displeju da mi je pregorela sijalica u faru?

Ranije lepo izbaci na displeju, na mestu sata ono upozorenje. Sada jok.e je 

H7 izgorela a on ni mijau :)

Inace mi te sijalice nesto brzo izgaraju. Da li je mozda razlog kvalitet tih sijalica ili stogod drugo?

Koje sijalice trosite i da li ste zadovoljni sa njima?

 

 

Prijavljuje samo ako pregori poziciona sijalica,to je sigurno i kod svih lybri je tako.Ako cesto imas problem sa crkavanjem sijalica oborenih i dugih svjetala vjerovatno ti je masa na autu oslabila,znaci uzmi kontakt sprej ili WD dobro pospricaj i cetkom ocisti onu klemu koja se kaci na minus na akumulatoru,takodze prati ti klemu unazad i vidjet ces ispod baterije gdje je pricvrscena za blatobran i to dobro ocisti i pospricaj i neces vise imati problema sa crkavanjem sijalica,ja sam imao isti problem i cak mi je i kazaljka temperature motora pokazivala vise nego sto jest kada sam ocistio masu vise nikad mi se to nije desilo niti je sijalica crkla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loša masa može biti uzrok koječega, ali nikako ne može biti uzrok crkavanja sijalica. Slučajna koincidencija crkavanja sijalica na tvom autu ne može nikako biti pravilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loša masa može biti uzrok koječega, ali nikako ne može biti uzrok crkavanja sijalica. Slučajna koincidencija crkavanja sijalica na tvom autu ne može nikako biti pravilo.

 

naravno da ne moze biti pravilo jer za takve stvari pravila su rijetka,ali sigurno losa masa moze prouzrokovati crkavanje sijalica jer to je struja a ako je ona jaca ili slabija to itekako utice na sijalice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...